Jump to content

Hangi Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyorsunuz ?

Ali
 Paylaş

Hangi Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyorsunuz ?  

66 oy

1. 1. Hangi Akaryakıt İstasyonunu Tercih Ediyorsunuz ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

22 saat önce, Burak :

BP ye nedense hiç uğramıyorum artık. Bir ön yargım da yok aslında ama Shell daha kolay buluyorum çevremde. Bu arada Skyactiv lerde Shell V-Power çok da tercih edilmediği için ben kullanmıyorum lakin onlar hep V-Power doldurmaya çalışıyor 😀

Burak neden v-power çok tercih edilmiyor?

40 bin km dir v-power kullanıyorum 97 oktan diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, AreY :

Burak neden v-power çok tercih edilmiyor?

40 bin km dir v-power kullanıyorum 97 oktan diye.

O benzin 97 oktan değil. Shell in sitesinde de zaten 95 oktan diye geçiyor. İçindeki katkılardan dolayı Skyactiv lerde beklendiği gibi dah iyi değil aksine daha kötü performans verdiğini konuşmuştuk diye hatırlıyorum. @Tarahumara sen hatırlıyor musun tam sebebini? 

https://www.shell.com.tr/suruculer/shell-yakitlari/shell-v-power/shell-v-power-gasoline.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Burak :

O benzin 97 oktan değil. Shell in sitesinde de zaten 95 oktan diye geçiyor. İçindeki katkılardan dolayı Skyactiv lerde beklendiği gibi dah iyi değil aksine daha kötü performans verdiğini konuşmuştuk diye hatırlıyorum. @Tarahumara sen hatırlıyor musun tam sebebini? 

https://www.shell.com.tr/suruculer/shell-yakitlari/shell-v-power/shell-v-power-gasoline.html

Hiç hatırlamıyorum abi ama ben mazda 3 skyactiv aracımda da, mazda 6 skyactiv aracımda da hep v-power kullandım. Hatta neredeyse bütün dolumlarımı aynı benzinlik, aynı pompadan yaptım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

V-power dan önce nitro vardı 97 oktan diye pompa üzerinde de yazardı. Sonra ne olduysa 97 oktana yasak mı geldi nedir bizim nitro oldu vpower. Pompa üzerinde de 95 oktan diye değişti. O dönem oktan muhabbeti yapmıştık pompacı ile dediğine göre v-power da 97 oktan mış. Ne kadar doğru bilgisi vardır tartışmalı tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.10.2008 at 21:16, M.E.G :

benzini shellden alıyordum lpgyide ordan alıyorum  :D

12-13 yıl olmuş hala shellciyim. Şehir arası yolculuklarda lavabo için opeti kullanıyorum :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, M.E.G :

12-13 yıl olmuş hala shellciyim. Şehir arası yolculuklarda lavabo için opeti kullanıyorum :D 

tuvalet çıkışı bir iki şey satın al bence.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mehmet Özdemir :

tuvalet çıkışı bir iki şey satın al bence.

Uzun yoldan kasıt 1000 km ve üstü olunca bir iki şey değil, poşetle alıp çıkıyorum :D 

Opetten mazot alıp çok şikayet eden oldu, o yüzden Opetten almıyorum. Özellikle ford grubunda opetten alırsan garantili oluyordu aracın bir şeyler vardı. Bir çok arkadaşımın mazot filitresi garantiden değişmiştir yani. Özellikle kışın Erzurum' da opetten alanların araçları çok fazla donuyordu, çalışmıyordu, filitre sebepli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

M3'ü aldığımdan beri 58 kez yakıt almışım.%98 shell v-power kullandım. Eskiden Nitro sonra V-power. Hatta ağız alışkanlığı nitro dediğim çok olmuştur. Shell dışında, bir iki kez depoyu zorlamamak adına BP ve Opet'ten aldım.

Fethiye yolunda Shell'den alacağım diye yolda kalacaktım. km 0 olduktan sonra 35-40 km gittim. En son Sunpet vardı oradan 70 TL'lik aldım. (Opet markasıymış sonradan öğrendim).

Yakıtı aldıktan sonra 10 km gitmeden Shell çıktı. kalanı orada doldurdum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, M.E.G :

Ben de öyleydim ama Shell de güzel kahve ve kahve dünyası ürünleri satılmaya başlanınca Opet in tuvaletini de terk ettik 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...