Jump to content

LPG li araç neden kışın zor çalışır ?

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar nacizane bir tavsiye...

Kışın arabanın önünü rüzgara karşı bırakmayın... Mümkün mertebe sipere bırakırsak daha iyi olur kanaatindeyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yanıt 90
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• M.E.G

33

• halil_i

14

• emredeler

14

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ben tam üç sene çektim o sorunu. kışın çalışmaz deli oluyordum sonra sanayide bir usta nasıl övünüyor kendiyle, mevsimlerden kış usta dedim; bu araba bana çile çektiriyor(arabamda 92 model doğan görünümlü şahin :2funny:)buyur yap dedim.adam git parçacıdan iyisinden buji kablosu al birde distiribör kapağı al dedi ,15 dakika sonra bitti dedi ben de kafa yaparak hadi canım dedim 1 hafta sonra işe gittim  gece çıkıyorum (dış kapıda derece var)hava sıcaklığına baktım -12 servisi kaçırmamaya özen gösteriyorum çünkü beklentim araba çalışmayacak(ben yaz kış arabamı gazda çalıştırırım)tek marşta araba çalıştı resmen şok oldum adama teşekküre gittim  :clap: o yüzden kışın sorun yaşamak istemiyorsanız ateşleme sisteminiz on numara olmalı..mazdada tüm sistemi yenileyip bana sattılar sorunsuz çalışıyor  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

-25 te bile tek bi bilek hareketiyle çalıştı maşallah :D

Burdan Emre'ye sesleniyorum.Emre LEPEGE üzerine ihtisas yaptığı için ona soruyorum yanlış anlaşılmasın :D 2. vitesi bitirip 3. vitese attım yani hızlanma anındayım herzamanki gibi dip gaz gidiyorum araç bi ara 130 civarında takılır gibi oldu sonra bir kaç kez motor arıza ışığı yanıp söndü tabi ben hala geçilmemek için dip gazdayım :D Neyse geçilmek uğruna 4 e attım ve ayağımı gazdan çektim bir kaç saniye sonra ışık söndü.Sonra tekrar 3 e atıp basmaya başladım hiç bi sorun çıkarmadı.Bunun sebebi nedir acep bilgilendirsen sevinirim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

-25 te bile tek bi bilek hareketiyle çalıştı maşallah :D

Burdan Emre'ye sesleniyorum.Emre LEPEGE üzerine ihtisas yaptığı için ona soruyorum yanlış anlaşılmasın :D 2. vitesi bitirip 3. vitese attım yani hızlanma anındayım herzamanki gibi dip gaz gidiyorum araç bi ara 130 civarında takılır gibi oldu sonra bir kaç kez motor arıza ışığı yanıp söndü tabi ben hala geçilmemek için dip gazdayım :D Neyse geçilmek uğruna 4 e attım ve ayağımı gazdan çektim bir kaç saniye sonra ışık söndü.Sonra tekrar 3 e atıp basmaya başladım hiç bi sorun çıkarmadı.Bunun sebebi nedir acep bilgilendirsen sevinirim :D

senin aracın motoru ölmüş yenisini sipariş etmek gerenk :D;D

şaka bi yana motora yanması için gerekli miktarda lpg gelmediği için yakıt hava karışımı arızası vermiştir senin motor  büyük ihtimalle  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin aracın motoru ölmüş yenisini sipariş etmek gerenk :D;D

şaka bi yana motora yanması için gerekli miktarda lpg gelmediği için yakıt hava karışımı arızası vermiştir senin motor  büyük ihtimalle  ;)

Arkadaş turbo atarsın motor ölür, Lpg atarsın motor ölür. Ölmeyen motorlar istiyoruz :D

geçici bir durum diosun usta :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaş turbo atarsın motor ölür, Lpg atarsın motor ölür. Ölmeyen motorlar istiyoruz :D

geçici bir durum diosun usta :D

egsoz yapıncada ölüyor haberin olsun  :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa bahsettiğin aralıkta enjektörler veya regülatör gaz yetiştiremediğinden fakir karışım görüp arıza lambası yakmış olabilir. Bir ihtimal de enjektörlerden manifolda giden hortumlar uzunsa ve hepsi eşit uzunlukta değilse veya manifolda giriş yönü 30-45derece açılı değilse de yük altında bu tip sıkıntı zaman zaman olabilir. En sağlıklı bilgiyi aracı arıza tespit cihazına bağlayınca elde edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa bahsettiğin aralıkta enjektörler veya regülatör gaz yetiştiremediğinden fakir karışım görüp arıza lambası yakmış olabilir. Bir ihtimal de enjektörlerden manifolda giden hortumlar uzunsa ve hepsi eşit uzunlukta değilse veya manifolda giriş yönü 30-45derece açılı değilse de yük altında bu tip sıkıntı zaman zaman olabilir. En sağlıklı bilgiyi aracı arıza tespit cihazına bağlayınca elde edersiniz.

kanka aynısını bende dedim  :P
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...