Jump to content

LPG Fiyatı, Genel Konular

bülenterguvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 172
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

45

• M.E.G

14

• emredeler

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Yorumsuz Sayın Adminim. Demedi deme. :D

Bildiğim kadarı ile LPG ye gelen zam yurtdışı kaynaklı. Libya mı neresi rafineri çıkış fiyatlarına zam yapmış çok kısa sürede. Bir de dolar artınca tuz biber oldu ama tabii fiyatlar düşse de bize artık faydası olmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Mersoyu normalde anlaştık bir bayan ile... Bakalım bir aksilik çıkmazsa (kredi çekecek sanırım) merso yolcu... ondan sonra bir mazda6 kulağa hoş geliyor, en kötü ihtimal bacanağın aracını alırım eğer durumu düzeltemezse kendisi...

Hayırdır neden gidiyor Vaneo ? Bu zamlardan sonra dizel en mantıklısı aslında. Bir Pamık fena durmaz hani :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest metin_4154

Dün Ankara'daydık abimle dönüş yolunda gaz aldık shell'de 2,09 alpet 1,96 idi fiyatlar.Ama ne demişler benzini Shell'den akılı kelden alıcaksın.Bizde öyle yaptık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Bence enjeksiyonlu araçlarda yeni takılan Lpg sisteminin kendini amorti etme süresi artmaya başladı. Bu Dönüşüm firmaları için kötü olacak benzin-lpg oranı buna yakın kalırsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence enjeksiyonlu araçlarda yeni takılan Lpg sisteminin kendini amorti etme süresi artmaya başladı. Bu Dönüşüm firmaları için kötü olacak benzin-lpg oranı buna yakın kalırsa.

Evet bir de olası problem maaliyetlerini düşünürsen ( sübap v.b. ) avantaj bir hayli azalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

Evet bir de olası problem maaliyetlerini düşünürsen ( sübap v.b. ) avantaj bir hayli azalıyor.

Zaten onlardan korktuğum ve zırtpırt birşeyler ile uğraşmayım diye de Dönüşüm yaptırmadım hiçbir arabamda. Şuan en mantıklı kesinlikle dizel yakıt konusunda. Senede hususi arabalarımla toplamda 20.000km'yi bulmadığım için dizele de gerek duymuyorum bu ara. Büyük arabada zaten anca 15.000 yapıyor o da dizel.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

ben mazda3te 8-9 Litre arası yaktığım ve çok fazla kilometre yapmadığım için taktırmadım. sanırım 10bin km civarı kullandım, taktırsam amorti edemyecektim. En iyi amorti edenler karbratörlüler. 323 serilerine takmamak bana gereksiz gelyor açıkçası.

Ama şuda var. 9 litre yakan bir tombak yaklaşık 35 kuruş yalar en iyi ihtimalle. Dünkü değerim 24 kuruş lpgde. Sıkıntı var mı? yok... ufak tefek silkeleme var ama otomatikte sorun olmuyor. manuelde daha sıkıntılı

Benzinde 4 lira olursa senin gazına gelip taktırabilirim diye korkuyorum kendimden :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

aldığın gibi taktırmadığın hata :D

Kaç para yaktırdığımı bilsen elleme dursun dersin, Lpg'de daha fena olurdu tabi.

en son 125 TL benzin aldım 360km oldu daha bi 60 km gider :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest edarguner

çok km yapmıyorsan elleme dursun :D

lpgde, benzindeki kadar hassas olamıyorsun gaz pedalına. Ama rahat rahat kullanırsın.

İlla taktır demiyorum tabi, lpg lobisinden para almıyorum :D

Taktırsam çok kısa sürede amorti edeceğimi biliyorum 323'de .Dur bakalım bu ay boya falan yaptırcam olmadı ocak gibi bir Action olabilir.Bende rahat rahat gaza basmak istemiyor değilim :)

Bide aldığımdan beri 1000 liraya yaklaştı masraf Lastik-bakım-tekrar bakım vs.. Onlar olmasa belki takılmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...