Jump to content

LPG Fiyatı, Genel Konular

bülenterguvan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 172
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

45

• M.E.G

14

• emredeler

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

O zaman nasıl zam geldiğini düşünüyorsun Bülent ? Allah iyiliğini versin :D

beni mi kazıkladılar abi yoksa :D valla 1.92 gibi hatırlıyorum :( PO.da... Aydın Doğan bu herşey beklenir heriften :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

beni mi kazıkladılar abi yoksa :D valla 1.92 gibi hatırlıyorum :( PO.da... Aydın Doğan bu herşey beklenir heriften :D

Dost işi yapmışlar sana abi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklı sıra değil düpedüz kazıklamış :D

neyse sağlık olsun eğer yanlış hatırlamıyorsam kazıklandıysam ahirette sorarım hesabı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Ankara'da benzine oranla tasarruf net %50 veya daha fazla oluyor. Gazın litresi 1.20lere kadar düşüyor bazı istasyonlarda :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya geçen gün (mazda servis ) Tolganın yanındaydım, lpg ile ilgili kısa bir sohbet etdik.. Tavsiye etmediğini felan söledi şikayet geliyormus... ??? Kafam karıştı acıkcası...!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan,benim tavsiye etmeme sebebim LPG'nin aracın garantisine etkisi ve hem hatalı montajdan hem de kuru yakıttan kaynaklanan arızalardan dolayı servise gelen müşterilerimizin sıkıntılarından dolayı.Dediğim gibi bugüne kadar LPG taktıranların arasından %10'luk bir bölümü sıkıntı çekti.Diğer müşterilerim memnunlar ve hala kullanmaya devam ediyorlar.

Mazda'nın motor yapısının, LPG için, diğer markalara göre daha uyumsuz olduğu bir gerçek ancak yüksek kilometre yapan araç sahipleri riski göze alıp taktırabiliyorlar.Yani,seçim sana kalıyor  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

nette dolaşırken denk geldi ekleyeyim dedim  :)

Uluslararası ve ECE R-67 normlarına uygun ve uzmanlarca monte edilmiş LPG araç dönüşüm seti en az benzinli sistem kadar güvenlidir. Hatta LPG tankı özel alaşımdan imal edilip 4 mm. kalınlığında olması itibarı ile benzin deposunda çok daha fazla güvenlidir. Yine bu özel LPG tankında yer alan herhangi bir kaza anında gazı kesen multivalf sistemi ile size %100 bir güvenlik sunulur.

Şu ana kadar Türkiye'deki LPG'li kazalarda ne yazık ki LPG tankı yerine mutfak tüpü takılmış araçlar olduğu bir gerçektir. Bu nedenle standartlarda ve ruhsata işlenebilir nitelikteki LPG sistemleri dışındaki hiçbir sisteme izin verilmemesi ve LPG'li araçların bu konuda ilgili mercilerce denetlenmesi gerekmektedir.

.

Standartlara uygun LPG dönüşüm setlerinin uzman işçilikle montaj edilmesi halinde LPG'li sistemler en az benzinli kadar güvenlidir.

140 km/h ile seyreden bir araç aşağıda resimleri verilen araca arkadan çarpmıştır, şiddetli çarpmaya rağmen bu araçta LPG kaynaklı hiç bir hasar meydana gelmemiştir.

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...