Jump to content

Hyundai FX Coupe...

halil_i
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hyundai-Genesis-Coupe-2.jpg

Hyundai-Genesis-Coupe-5.jpg

Hyundai çok fazla şey beklediği Genesis Coupe’nin resmi performans değerlerini açıkladı. Rakamlar bir hayli iddialı.

Performans değerlerine en küçük motor olan Theta 2.0-liter turbo ile başlayalım. Premium benzin ile 223 HP güç üreten bu motor standart benzin ile 210 HP’de kalıyor. 2000 d/d 299 Nm tork üreten 2.0-liter turbo motorla donatılan Genesi Coupe 0-100 km/s hızlanmasını 8.3 saniyede gerçekleştiriyor.

Motor gamında ikinci sırayı 310 HP’lik 3.8 lt DOHC V6 Lambda RS motor alıyor. Standart benzin ile 6300 d/d’de 306 HP güç üreten bu motorun torku ise 4700 d/d’de 361 Nm. Genesis Coupe’nin 0-60 km/s hızlanmasını 5.9 saniyede almasını sağlayan bu motor 0-100 km/s hızlanmasında ise 6.3 saniyelik bir değere imza atıyor.

Hyundai yılda 40.000 adet Genesis Coupe satmayı planlıyor. Bu hedefinin 5.000 adetine Kore’de 35.000 adetine de deniz aşırı ülkelerde ulaşılması planlanıyor. Genesis Coupe'nin hedef kitlesi yüzde 64 oranında orta yaşlı müşteriler olacak. Genesis’in rakipleri ise Mitsubishi Eclipse, Nissan Altima Coupe and Mustang.

Genesis Coupe Kore’de 18.728 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satılacak.

kaynak : arabam.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genesis gelmezse buraya coupesi biraz zor. Bu araç büyük ihtimalle arkadan itişli. Hyundai Genesis 2 yıl önce tanıtılmıştı BMW 5 serisine rakip olarak. Konseptte V8 motor vardı sanırım 350 hplerde ve BMW 5 serisinden %50 daha sağlam ve daha hafif bir şasiye sahip olduğunu yazıyorlardı. Birde Hyundai RWD coupe projesi vardı sanırım bu da onun meyvesi olabilir. Önü çirkin olmuş. ama yandan güzel görünebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu gelecekmiş türkiyeye.. zaten şu anda mevcut son makyajlı kasanın sonuncusu da satıldı.. şu an 0 hyundai coupe yok..ama 1.6 motorunun olmaması dezavantaj.. hem fiyattından hem de vergisinden ötürü 1.6 motoru iyi satıyodu burda.. ama bu o kadar satar mı emin değilim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hızlanma kötü ve performans tutkunları için uygun değil ve bundan dolayı satmaz.Görüntü isteyenler için uygun olabilir.Helinin dediği gibi 1.6 yok ise hiç satmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

hedefleri orta yaşlı kitleymiş, o yüzden de performans değerleri düşük tutulmuş olabilir. düşünenize sitenin orta yaşlıları Mücahit abi, Selman abi, İlhan abi ve Biran abiyi bu arabaya bindirip 4 saniyede 0-100 yaptığınızı. :D:geyik:

not: bu mesajdan sonra ben bir süreliğine ayrılıyorum aranızdan yoksa bu ihtiyarlar beni ebedi istirahatgahıma yolcu ederler kesin ;D:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hedefleri orta yaşlı kitleymiş, o yüzden de performans değerleri düşük tutulmuş olabilir. düşünenize sitenin orta yaşlıları Mücahit abi, Selman abi, İlhan abi ve Biran abiyi bu arabaya bindirip 4 saniyede 0-100 yaptığınızı. :D:geyik:

not: bu mesajdan sonra ben bir süreliğine ayrılıyorum aranızdan yoksa bu ihtiyarlar beni ebedi istirahatgahıma yolcu ederler kesin ;D:D

valla ben alışığım 0-100'e 3-4 saniyede cıkmaya  :2funny:

tabi bu mesajıda bir kenara not ettik  :sopa::2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

valla ben alışığım 0-100'e 3-4 saniyede cıkmaya  :2funny:

tabi bu mesajıda bir kenara not ettik  :sopa::2funny:

bence katli vaciptir şeyhim he de hemen dürelim defterini :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gitmem mi gittim tabi, hyundai standından geçmeme değer tek şey vardı oda resimde verilmiş :D :D :D 3 sene önce 2000 yeni kasa accent coupe vardı benim hanımda sıfır alınmış, 1sene kadar da ben kullandım, ne mal olduğunu biliyorum yani. necipte vardı fx coupe merakımdan sordum nasıl diye iğrenç demişti o da.. 3 senede şirket aracı kullandım dizel getz ve starex ikisiyle 60bin yaptım ölmediğime dua ediyorum, akıllı usturuplu araba kullanmayı hyundaide öğrendim desem yeri var yani  :boks:

AutoShow'a gittin mi ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...