Jump to content

Mazda RX-8 Turbosuz 1300 cc den 230 HP Nasıl Üretiyor ?

Guest sedemirkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zaten burada paylaştığınız problemleri biz zaman içinde iletiyoruz. Buluşmalardaki konuşmalarımızın bir kısmını da burada yazılanlar oluşturuyor. Biz unutsak bile Toros Bey soruyor :)

İşin daha da güzel tarafı benim işyerim Mazda Türkiye ofisine çok yakın ve belirli aralıklarla ziyaret ediyorum :) Direk orada kime ne derdim varsa söyleme şansım oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 60
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

9

• Uygar

6

• babatolia

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Abi sölesende ustalarını seminerlerle falan bilgilendirsinler biraz.Hem müşteri memnuyeti hemde ustalık bakımından çok geriler batıya göre.

Geçenlerde büyük bir eğitim vardı. Çalışıyorlar bu konuda bildiğim kadarı ile..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah bi gelişme olur abi bakalım artık.Sis farı kolunu takmak için işçilik isteyen bi ekip ilk defa mazda da gördüm.Bagajdan tornavidamı çıkarıp karşılarında ben taktım 5 dakika sürmüo yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

işyerimin karşısında lüx arabalar satan galeri var vitrininde rx8 vardı gittim biraz muhabbet ettim adamla rx8 i inceledim falan gerçekten çılgın bir makine o motor sesinede aşık oldum müthiş bişeydi gerçekten ayrıca adamın söylediği bu aracı pek modifiye edemezsiniz dedi amerikadan yazılım getirtiyolarmış 5000 usd karşılığı araç 280hp oluyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim konu sönmüş gitmiş bakıyorum.baya farklı yerlere gitmiş olay :boks:

Konuya bence yeterince açıklama yapılmış yani rotary motorun çalışma prensibi.Linkler bile verilmiş.Bu konu çok kez forumda gündeme geldi ve açıklamalar yapıldı.Bazen konu konuyu açar ve biraz sapma olsa bile ciddi bir konuya değinildi yani mazda ile ilgili şikayetler vs.En azından konudan sapma olsa bile geyik yapılmadı.Var ise açıkta sorular memnuniyet ile cevaplar alakalı arkadaşlar. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
Guest ömer tekin

hepinizin açıklamaları çok güzel çok teşekürler hepinize arkadaşlar ben şunu söylüyim ve sizde mazdacılar olarak yanıt verin bna rx-8'im var ve arabamdan çok memnunum konfor,hız,estetik,görünüm herşey süper ama bu motora bi türlü akıl erdiremiyorm her kafadan bi çatlak ses çıkıyo ve ben bu arabayı sürmekten korkuyorm ha elimde kaldı ha kalıcak diye 50000 km'de arabam ve gerekmedikçe motoru o kdar çok zorlamıyorm bni biraz bilgilendirirseniz şu motoru konusunda sevinirim dışarda kim doğru söylüyo kim yalan söylüyo bu motordan kim anlıyo kim anlamıyo anlamıyorm açıkcası ondan herşeyin en iyisini yine mazdacılar bilir kimin dediğine inanıcğmı şaşırdım bu motorun sıkıntılarnı bna söyleyebilrmisiniz şimdiden teşekürler korkarak sürmk istemiyorum bu arabayı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

motorun sıkıntısı: yağını kontrol etmeyi ihmal etme, servisin önerdiği yağı kullan. benim bildiğim başka da bir problem falan yok. pistonlu motorlardan çok daha stabil çalışan, yüksek devirlere çıkabilen gayet güzel bir motor. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa abi, wankelin bu yağı, azalan olanı, motorun kendi yağı mı yoksa eksilttiği ayrıca bir yağ mı var ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne bilim ben, motor yağı haricinde motorun özel yapısından kaynaklanan ve motorun yağ eksiltmesine neden olan rotorların yağlanmasını ayrıca özel kendi yağıyla yağlıyarak sağlıyor diye biliyordum  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne bilim ben, motor yağı haricinde motorun özel yapısından kaynaklanan ve motorun yağ eksiltmesine neden olan rotorların yağlanmasını ayrıca özel kendi yağıyla yağlıyarak sağlıyor diye biliyordum  :nea:

İyi fikir aslında :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

mırmırmırmırrmrrrrr...

tamam tamam daha fazla batma :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...