Jump to content

2010 Mazda 3 MPS Casus Görüntüleri


turboyata
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yakalandı - 2010 Mazda3 MPS

Yeni bir ön tasarıma sahip Mazda3, Nurburgring'de kamuflajlı halde test edilirken casus fotoğrafçılara yakalandı. Resimlerde görülen bu araç sıradan 5 kapılı bir hatcback değil. Çünkü bu araç sportif çizgilere sahip Mazda3 MPS.

Japon otomobil üreticisi Mazda, Australya Uluslararası Motor Show'un son günlerinde yeni nesil Mazda3 Sedan'ın ilk fotoğraflarını yayınlamıştı. Yenilikçi tasarım çizgileri ile dikkatleri üzerine çeken Yeni Mazda3 Sedan önümüzdeki ay Los Angeles'da resmen tanıtılacak. Bu sedan aracı takiben ise hatchback modeli otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Bizim beklentimiz bu 5 kapılı yeni hatchback'in Ocak ayında Detroit'te gösterileceği yönünde.

Yeni Mazda3 MPS'in üretimi konusunda birtakım belirsizlikler mevcut. En büyük belirsizlik motor kaputunun altı.  Söylentilere göre, Mazda3 MPS'in kalbinde 2.5 litrelik 300 beygir gücündeki 5 silindirli Ford Focus RS motorunun çalışacağı yönünde. Bir diğer söylenti ise 2.3 litrelik turbo beslemeli 263 ile 300 beygir arasında güç üreten farklı bir motorun olacağı yönünde.

Bir diğer belirsizlik ise aracın hangi platform üzerinden üretileceği. Şu andaki Mazda3, ön sürüş dizaynı olarak Focus'un da kullandığı Ford'un C1 global platformunu kullanıyor. Söylentilere göre yeni aracın C2 platformu üzerinden üretileceği yönünde.

Son olarak Mazda'nın yeni tasarım çizgilerini Mazda6 ve Yeni Mazda3'ün üzerinde görmüştük. Bu kamoflajlı hatchbackin de yeni tasarım anlayışından etkilenerek sıradışı bir araç olarak showroomlardaki yerini alacağını düşünüyoruz.


HAVE STARTED SAVING MY $2x.xxx!

http://www.nextautos.com/spy-shot-2010-mazdaspeed3-scooped-n%C3%BCrburgring

phpTAVfLF.preview.jpg

phpbsS30t.preview.jpg

Now that the new Mazda3 has been shown to off to the public, it seems that engineers at Mazda are plowing ahead with another new version of the car, the fire-breathing 2010 Mazdaspeed3.

The first super noticeable feature on the upcoming white hot hatch is the massive scoop that graces the front hood, surely an add worthy of a second glance from even the most died-the-wool Subaru junkie. That intake is likely there to feed a turbocharged 2.5-liter four, with Mazda said to increasing displacement just a bit for this generation of Speed3. The resultant powerplant should be good for at least 300 horsepower, and may even signal a shift to an all-wheel-drive vehicle—though a front driver is still the most likely configuration.

An impressive set of front and rear spoilers, as well as two hefty exhaust pipes help to complete the look of the ultra aggressive Mazda; making our hearts beat a little faster at the prospect of our first drive in the process. Read the photographer’s own notes below.

Will Mazda try to give Subaru and Mitsubishi a hard life when talking about wannabe rally cars? Well, it sure looks that way when we see this new Mazda 3 in a hi-performance version.

Look at that big air intake on the engine hood…wow. And we guess that the cammo also hides some big holes in the front bumper as well. At the rear of this Mazda 3 we can also find a gigantic rear spoiler and two fat exhaust pipes.

The question is if they give this Mazda 3 MPS four wheel drive this time, or keep it a front wheel drive like the last one. We heard some rumors that the 3 MPS will get the same engine and drivetrain like the upcoming Ford Focus RS, meaning 300 horsepower on the front wheels.

I guess sooner or later we will find out, until then, just enjoy the photos while the prototype takes some quick laps around the Nürburgring.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sedan aracı takiben ise hatchback modeli otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

inşallah yine sw üretmezler :D diğer üreticiler önce hb üretio sonra sedana geçio.Bizimkilerde daha farklı sedan üretilio sonra çakma bi sw görünümlü hb yapılıo :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunu aldığın siteye bakarsan fatoş olduunu anlarsın :) Ayrıca biz HB deil SW sevmiyoruz :D

EE kardeim o zaman sw araba almazsın... zaten ben sw arabadan bahsetmedim ki!! bizderken temsil ettiğin grup hb ve sw u kaqafrıştırıyor karıştırıyor herhalde :)  Neyse fotoğraf fotoş olsa bile iyi bir fotoş gibi duruyor, arka kapı üzerindeki kıvrımlar, aynalar üzerindeki ışıklar, logo, spoyler, farlar, öndeki ızgara ve kaputgirintileri bayağı gerçekçi olmuş gibi geldi bana... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...