Jump to content

Amortisör Hakkında (1999-2001)

Ozzy_Mazda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

benim lastiklerde 50 yanakki katmerli sert oluyo.

o katmerliyse benim 40 yanaklar ağır ağdalı falan oluyor :D Amortisörümden memnundum aslında ama gel gelelim bi taş ezdiğim için sağ amortisörlerim hasar gördü dışa doğru balans yapıyor :kafa: 4ünü birden değiştirmem gerek, maysan mondo markanın orta kalitede oldugunu okudum forumda genel anlamda şikayet te yok diger marka araçlar için deneyelim bakalım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yanıt 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• babatolia

6

• Ozzy_Mazda

9

• Lupara

7

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Eski bi konu ama faydası olur diye yazmak istedim..

1 yıl kadar önce, ön 2 amortisörün patlak olması nedeniyle kyb gazlı amotisörlerle değiştirdik..her nekadar gazlı istemesemde parçacı iyi olduğunu söleyip durdu,ve almış bulunduk..

gerçekten çok sert bi amotisör,esnememe olayı gerçekten doğru..enlemesine çukurlarda araba sanki basamaktan düşer gibi tak tuk sesler geliyo,kasislerdede öle..

yol tututş açısından iyi olabilir ama konfor açısından kesinlikle geride kalıyo..

185/65/14 lede kullandım aynı 195/55/15 lede..değişen bişi olmadı yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlararasında acaba bukonudan muzdarip olupta bihalçaresine bakan varmıacaba.ben amortisörcüyle konuştum istenilen kıvamagetiririz abi dedi.adam işi geregi bunudemiş olabilir.benzer bir işlem yaptıran varmıki aramızda.bizde kesin bir yoltakip edelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski hyundai mi geri aldım. mazda ile çok farklı. kasislerden geçerken tıs tıs ötmesi bile ayrı zevk. Şimdilik ş.içinde hyundaimi kullanacağım.

Bir de bir deneme yaparak yaklaşık 3-4 saatlik yolda insanı yorması açısından sert süspansiyon ile yumuşak süspansiyonu bizzat deneyeceğim. mazda ile yoruluyordum. bakalım suç mazdada mı yoksa gerçekten yaşlandım mı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gazlı istemememin bi sebebide buydu,tıs tıs ses çıkarması..

onu bile duyamadım hiç,gerçi bu haline alıştım :)

Denemenizin sonucunu bekliyorum,merak ettim gerçekten bi fark oluşucakmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Denememi pazar günü yaptım.sonuç olarak, sert süspansiyon kesinlikle yoruyor. excelle hiç bir yorgunluk hissetmedim. yol bozuk sayılır. araba sağa sola yatıp kalkıyordu ama ben sallanmıyordum. bilenler için bergama-soma- savaştepe-balıkesir yolu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar hepinizi selamlıyorum.Aracımın ön amortisörleri bozulmuş ve z rot da değişmeli diye arıza tespiti yapıldı.Tamircim parça temininde çin ve tayvan malı buldu aslında tamda mazda servisi değil ama arkadaşım.Çin malı tane 75 tl ve z rot tane 15 tl fiyat verildi,benimde çin mallarına bu konularda ön yargım var.Servis amortisöre 150 z rota 95 tl fiyat verdi .tavsiyelerinizi ve antalyadan bi usta tanıdığınız varsa önerilerinizi rica ediyorum ,öyleki arabamı aldım alalı (2,5 yıl oldu)henüz sanayiye veya servise gitmediğim için biraz tereddütlüyüm.yan sanayii yerine acaba çıkma almalımıyım.saygılarr.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sorunun cevabı çok basit. paranız yeterliyse  orjinal ürün kullanın.

Şu da var ki, mazda konusunda sayılı arkadaşlardan adem usta ucuz amortisörden yana. Çünkü arabaların süspansiyonları zaten sert. 30 liralık amortisörler de iş görür demişti.

z rotlarda tek sıkıntı plastik bölümlerin çabuk eskimesi. Ben olsam z rotları kaliteli alıp, amortisörleri ortalama bişey alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...