Jump to content

Ön Konsol Kaplama (89-94)

Guest mazda323
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 3 yıl sonra ...

Arkadaşlar aracımın ön konsol kısmına kaplama yapmak istiyorum ama bulamıyorum yardımcı olacak kimse varmı acaba. iinternette baya aradım ama birtek 323 sedan için bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkasdaşlar mrb.yardımcı olurmu bilmem ama bu araba kaplamacılarda (aksessuarcılarda) malzemeler var hatta deri desenli olanları mevcuttu bi dönemler kendinden yapışkanlı düzgün yapıştırılısa kaplanabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Simirna çok doğru söylüyor bende aynı fikirdeyim. Karbon kaplama en iyisidir. Çok uzun ömürlü çok sağlam ve güneşten rengi değişmez bir malzeme, sonuçta karbon. Daha önce bir yere cam filmi için gitmiştim adam şöyle dedi. "Aracın konsoluna cila sürmüşsünüz bu cila yağ gibi pis bişey çıkaramıyoruz ve karbonun yapışkanı 2 günde hafif sıcaktan soğuğa geçilince kalkıyor yapıştıramadık her şeyi denedik o yağlı yüzey kaybolmadı". E tabi böyle denilince bizde afedersiniz mal gibi kaldık ortada. Lakin etil asetat dediğimiz bir malzeme var o malzemeyle deneyeceğim. Uzun zamandır denemek istiyordum bugün deneyip bi bakayım. Olursa o ayakkabı parlatıcıya benzeyen malzemeden sürmüş arkadaşlar varsa belki işine yarar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

arkadaşlar bu mevzuda biraz araştırma yaptım da şu adresi buldum http://www.fastcare.com.tr/ burada hizmetler bölümünde Plastik Aksam Tamiri ve Tampon Tamiri yapmaktalar mesela resimde 1998 hyundaı accent göğüsü tamir etmişler gerçekten güzel iş bakmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

dipart plastik kaplama diye bir ürün çıkmış 400 ml 35 lira civarı bu ürünü göğse uygulayan gördünüz mü? bugün karbon folyo almak için görüştüğüm birisi bu ürünü alıp uygulamamı söyledi.  bu ürün sprey olduuğu için uygulaması kolay olur karbon biraz işçilik ister.

işe yarar mı karbon folyo mu alsam bu ürünü mü alsam kararsız kaldım. bu arada karbon 10 lira bu ürün 35 lira bir kutu yeter mi onu da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, nerde yapılmış bilmiyorum ama gecenlerde almak için bakmaya gittiğim mazda3 ün torpidosu kaplamaydı ve aribag yazısına kadar sıcak baskı yapılmıştı, expertiz yapan yerdeki adamlar anlamasa ben kesinlikle anlamazdım. TR de bu kadar ince işçilik yapan yerlerde varmı diye kendi kendime düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, nerde yapılmış bilmiyorum ama gecenlerde almak için bakmaya gittiğim mazda3 ün torpidosu kaplamaydı ve aribag yazısına kadar sıcak baskı yapılmıştı, expertiz yapan yerdeki adamlar anlamasa ben kesinlikle anlamazdım. TR de bu kadar ince işçilik yapan yerlerde varmı diye kendi kendime düşünmüştüm.

dipart uygulaması ile mi kaplamışlar?

benim göğüste çatlaklar yarıklar var. çatlakları silikon veya alçı ile doldurup zımparaladıktan sonra dipart sürsem yeni gibi olur mu acaba yoksa çatlak yerleri belli mi eder bilemiyorum. internetten o kadar araştırdım göğse uygulama yapan bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok hayır benim dediğim araç kaza yapmış, airbag açılmış üzerini deri gibi bişi ile kaplamışlar ve orjinalden farkı yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

dün göğüste çatlaklar ve yarıklar olduğudan kaplamak için plastik kaplama spreylerinden aldım ancak aldıktan siyah renk kalmadığını/olmadığını pembe turuncu yeşil ve mor renk olduğunu söylediler. ben de mor olsun o zaman dedim. göğsü mor renge boyasam çok mu sırıtır? yorumlarınızı bekliyorum!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çamlıca da bir usta var.. Kaplama yapıyor, Libadiye'de Peugeot Aktif İriyıl'ı geçtikten sonra ışıklarda sağa çamlıca'ya dönüyorsunuz e-bebek mağazasının karşısındaydı sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda_Ozan hocam Mardin'deyim ben.

siyahı yok işte gürhan abi siyah diye aldım mor pembe yeşil ve turuncu varmış. iade etme durumu yok mecbur birini seçeceğim. içlerinde en iyisi mor diye düşündüm.

siyah karbon folyo da aldım onunla da kaplayabilirim. önümüzdeki hafta sonu yaparım muhtemelen. yapınca fotoları paylaşırım. yarıkları silikon ile doldursam nasıl olur? ileride açılmaya devam eder kaplamayı da bozar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazdaların gögüsleri kolay kolay  bozulmaz ama sizinki nasıl oldu böle anlamadım, birkaç foto bırakırmısın bi görmek istiyorum, ona göre fikir beyan edelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi aldığım zaman (2011 ocak) yeni çatlak vardı. aldığım kişi bir parlatıcı vardı (şeffaf şişe içerisinde su gibi bir şey) bunu sürdükten sonra oldu demişti zamanla çatlaklar büyüdü yarıklar oldu.

satılık mazdalara bakıyorum yüzde doksanının göğsü tertemiz. ben o parlatıcının sebep olduğuna inanıyorum. yarın müsait olunca resmini çekerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Malesef benim aracimda da var göğüs hiç korunmamis tirnak ucu kadar iki çizik iki tane kocaman yarık halini aldı kaymayan mutfakta vs kullanilan delikli üründen aldim kestim bictim attim.gogusun üstüne iyi duruyor simdilik ileridr kaplatmam lazim

Oğuzhan ALTUĞ

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi aldığım zaman (2011 ocak) yeni çatlak vardı. aldığım kişi bir parlatıcı vardı (şeffaf şişe içerisinde su gibi bir şey) bunu sürdükten sonra oldu demişti zamanla çatlaklar büyüdü yarıklar oldu.

satılık mazdalara bakıyorum yüzde doksanının göğsü tertemiz. ben o parlatıcının sebep olduğuna inanıyorum. yarın müsait olunca resmini çekerim.

Yazık ya, olan olmuş sağlık olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...