Jump to content

Klima Sorunu Hakkında

hasancalp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dostlarım; Klimamda gaz yoktu gaz bastırdım. Gayet güzel kullanıyordum, hiçbir problemim yoktu. Fakat bi memlekete gittim geldim klima birden gitti. İçerideki düğmenin lambası yanıyo ama klima hiç açmıyo. Çünkü motor devrini takip ediyorum hiç kımıldama olmuyo. Hatta kaputu açtım düğmeye basınca dinledim hiç ses gelmiyo. Bunda bi sigorta falan olur mu? Engin bilgilerinize ihtiyacım var...

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

klima  kompesörünün sigortası atmış olabilir

klima sisteminde gaz kaçağı olabilir

klima kompresörü bozulmuş olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

klima  kompesörünün sigortası atmış olabilir

klima sisteminde gaz kaçağı olabilir

klima kompresörü bozulmuş olabilir

Baya bişiler olmuş galiba :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Evet klimanın derdi anlaşıldı. Stabilize yola girmiştim. Saygı olsun diye kayınpederin arkasından gittim. Petek delinmiş benim. Gazı hiç kullanmadan boşa gitti :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

bildiğiniz gibi 99 model  323 aldım. piyasanın altında sayılacak bir fiyatla. ama piyasanın üstüne çıkaracağım bu gidişle. :)

kliması uzun yolda sorunsuz çalışıyor. ancak şehir içinde sonradan takılmış klima gibi.arabada rölanti çok düşüyor,dalgalanıyor ve zaman zaman araba stop ediyor.ş.içinde klima açıkken debriyaja basmaya korkuyorum.

toyotalarda harici bir havalandırma borusuyla bu iş halledilebiliyor.

ama benim arabada klima, motor beyninden bağımsız olduğu için o şekilde yapılamıyormuş. Bu konuda bilgisi, tecrübesi ve önerisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

ek: mazda yetkili servisine sordum: "beklemelerde, ışıklarda klimanın düğmesine basarsınız" dediler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim 2001'de aynı sorun mevcut,Arabanın kronik problemi sanırım.Serviste bana da normal demişlerdi aldığımda.Çok zorda kalmadıkça açmıyorum klimayı.Heryer sallanıyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@edarguner

eğer dediğiniz gibi kronik bir sorunsa ayvayı yedik o zaman.

önceki arabamı satma nedenim klimalı bir araç almaktı zaten. klima düzgün çalışmadıktan sonra kendimi keriz gibi hissetmemem için neden kalmayacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

benim aracımda aynı 99 model ama benim araçta böyle bir sorun yok.klimayı açıncada rölanti öyle aşağıya düşmüyor.olsı sebepleri çok.klima gazı fazla basılmış olabilir.motor ayarlarını iyibir elden geçirmek gerekir.yani kronik bir problem değil.işi bile yaptırırsanız sorununuz çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Guest zaloğlu

Yazılanları okuyunca bende klima taktırmaya korktum.

Adana da 98 Familia'ya klima taktırmak için kime danışsam acaba ayrıca fiyat bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

11 yıldır klimasız gezdim artık yeter bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazılanları okuyunca bende klima taktırmaya korktum.

Adana da 98 Familia'ya klima taktırmak için kime danışsam acaba ayrıca fiyat bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

11 yıldır klimasız gezdim artık yeter bence...

Arabanıdan memnunsanız uzun bir süre daha satmayı düşünmüyorsanız klima taktırın bence.çekinmenize gerek yok.sadece ilk başlarda -sanırım kompresör soğukken- sorun oluyor. onun dışında çok iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...