Jump to content

Mazda 2 10.000 km bakım

kalimero
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Motor Yağı 10W-40-Yağ Filtresi -Tapa Pulu-Cam Suyu-Hava Filtresi-10.000 Km Bakım İşçiliği-Balans Ayarı 4 Teker- TOPLAm verdiğim ücret 205.34 ytl.

Merak Eden Arkadaşlara duyrulur  :)  Bakımı Özaydın Otomotiv de yaptırdım ve herşeyden çok memnun kaldım... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

gercekten 10bin km çabuk olmuş, kaç aylık bir kullanım sonucu bu rakam. bir de sizin araç 84 deil 86 hp lik versiyon olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda aslında tüm 2ciler olarak itiraz etdek bişey çıkarırız..

Biz verilen kitapçıkta bakım aralıklarının 20.000 km de bir olduğu net şekilde ifade ediliyor. İngilterede de mazda 2lere 12500 milde bir bakım yapılıyor (20000 eder o da).

Açgözlü servislerimiz biraz daha para kazanabilmek için hava kirli su pis yollar bozuk gözünün üstünde kaş var diye bahane edip bakımı 10000de bir istiyor.Buna hakları yok yaptırmazsak arabayı garantiden çıkaramazlar.Kitapçığa 10000 yazmaya da maçaları yetmemiş. Sözel olarak daha sık bakım istiyorlar...

Aynı şey fordda da oldu . Bize cmax için 6 ay 7500de bir bakım dediler. Oysa 15000 veya yılda bir olmalı. Epey itirazlar ettik ..Motor aynı araba aynı, 1 sene sonra satılanlara fordun önerdiği bakım aralığına döndüler..

Ben kararsızım . 10000 ciavraları yağa bakıcam  seviyesi ve viskositesi iyiyse sadece hava filtresi değiştirticem, arabayı garantiden falan çıkaramazlar.Kitapçıkta 20000 yazdıktan sonra

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mantık olarak haklısın ama özellikle yağın viskositesinin yapılan km ile birlikte zamana da bağlı olarak düşüyor. Genelde 6 ay diye söylüyorlar . Yani 6 ayı tamamladıktan sonra değiştirmekte fayda var diyorlar.

Ben de daha önce Ford kullanıyordum ve onlardan kalan alışkanlıkla 6 ayda bir yağı değiştiriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verilen garanti belgesinde kaç yazıyor. 6 ay veya 10.000 km den hangisi önce gelirse yazıyor. aksi halde garantiden çıkacak yzıyor ve bunu imzalatıoyolar. kullanım klavuzunun bir geçerliliği yok garanti açısından. zaten çoğu firma bunu yapıyor seninde verdiğin örnekte olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

verilen garanti belgesinde kaç yazıyor. 6 ay veya 10.000 km den hangisi önce gelirse yazıyor. aksi halde garantiden çıkacak yzıyor ve bunu imzalatıoyolar. kullanım klavuzunun bir geçerliliği yok garanti açısından. zaten çoğu firma bunu yapıyor seninde verdiğin örnekte olduğu gibi.

ona dikkat etmemişim..

Mazdanın iletişim için bir eposta adresi bile yok, bu da hiç hoş değil.

Belçikadaki merkeze ulaşabilseydim ben bunu şikayet ederdim. Açgözlü servisçi daha çok kazanacak diye niye iki katı para harcayayım. Mazda 10 diyorsa 10da 20 diyorsa 20de yapayım ..En başta mazda merkezi itiraz eder bu şark kurnazlığına bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Yağı daha sık değiştirmekte fayda var Burak'ın söylediği gibi, 20000 bakımı falan beklenirse benim içim rahat etmez en azından..

:D :D :D...

mahalledeki bir arkadaşım yılda 4-5 bin yol yapıyor ve bu yüzden 2 senedir yağı değişmemiş. ben söyledim de gidip değiştirdi yağını :D :D

not: arabası Reno Clio ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cmaxim dizel ve 15000de bakım aralığı.108bindir bir sorun yok...

yurtdışı mazda 2 forumlarında 20000de bir bakım yaptırıyorlar. bu sebebple zarar gören okumadım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...