Jump to content

Mazda 2 10.000 km bakım

kalimero
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şimdi, katil balina :

yetkili servis mi bu hocam. bir alternatifin olması her zaman iyidir.

Hayır Özel Mazda servisi diye belirtmiştim, gözünden kaçmış. :) 

Ama özelde olsa cepte yedeğin olması iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, İlhan :

Hayır Özel Mazda servisi diye belirtmiştim, gözünden kaçmış. :) 

Ama özelde olsa cepte yedeğin olması iyidir.

yok ben özel diye okudum da yetkili servis olarak sadece "sk" var demiştim. yoksa özelden yana sıkıntı yok, çok vardır "japoncu":).

bu durumda SK tek yetkili servis.  ama dediğiniz gibi mazdaya odaklanabilecek bir özel servisin olması iyi. yoksa "japoncu" abiye gidince bunun bilmem nesei nerede ya diye etrafında tur atınca insanın morali bozuluyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Ali :

Ben yaptırdım :) Mazda2 aracımızın bana balata dahil olmak üzere 420 tl tuttu. Arabayı akyıldız da bakıma soktum ve mazdanın kampanyası olduğu için fiyatı biraz indirimli oldu.  Size tavsiyem önceden tek tek servisleri arayıp fiyat bilgisi alın. Birinci nesil mazda3, üçüncü nesil mazda3 ve mazda2 araçlarını bakıma götürmeden önce tek tek arayıp fiyat alıp götürüyorum. Tüm servislerde fiyatlar bir birini tutmuyor. 

Antalya'da öyle bir şansım sanırım yok. Bir tek Mepaz var yetkili servis olarak. Bir de forumdan öğrendiğim kadarıyla iki tane filan özel servis var. Yine de teşekkürler, fiyat makul sayılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz önce mepaz'a gittim arkadaşlar. Sadece periyodik bakıma 550 lira istediler. Butun motor sıvıları+periyodik bakım+kayışların değişimi 2500 liraymış. Belirli dönemlerde yüzde otuz indirim oluyormuş. Ben çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Daha periyodik bakıma 4000 km. Büyük bakıma da18000 km olduğunu servis kayıtlarından öğrendim ve şimdilik rahatladım. Merak eden arkadaşlar için bu bilgiyi paylaşayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

03.07.2017 at 16:58, Aliceinchains :

Biraz önce mepaz'a gittim arkadaşlar. Sadece periyodik bakıma 550 lira istediler. Butun motor sıvıları+periyodik bakım+kayışların değişimi 2500 liraymış. Belirli dönemlerde yüzde otuz indirim oluyormuş. Ben çok pahalı olduğunu düşünüyorum. Daha periyodik bakıma 4000 km. Büyük bakıma da18000 km olduğunu servis kayıtlarından öğrendim ve şimdilik rahatladım. Merak eden arkadaşlar için bu bilgiyi paylaşayım.

Hocam yetkili servis yerine, yağları filtreleri kendiniz alıp bildiğiniz bir ustaya değiştirebilirsiniz. Polen filtresi bizim araçlarda biraz uğraştırıyor onun dışında diğerlerinin değişimi tüm arabalarda standart zaten. Özel japon servise gitseniz vereceğiniz malzeme parasından daha ucuza daha kaliteli parça, filtre, yağ almış olursunuz bu şekilde. Eliniz yatkınsa kendiniz de değiştirip işçilik parasından tasarruf edebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Attiwolf :

Hocam yetkili servis yerine, yağları filtreleri kendiniz alıp bildiğiniz bir ustaya değiştirebilirsiniz. Polen filtresi bizim araçlarda biraz uğraştırıyor onun dışında diğerlerinin değişimi tüm arabalarda standart zaten. Özel japon servise gitseniz vereceğiniz malzeme parasından daha ucuza daha kaliteli parça, filtre, yağ almış olursunuz bu şekilde. Eliniz yatkınsa kendiniz de değiştirip işçilik parasından tasarruf edebilirsiniz. 

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Yetkili servis bu kadar pahalı olduğu için ben de sizin belirttiğiniz şekilde halletmeyi düşünüyorum. Bir aracım daha var ve yıllardır onu götürdüğüm ve de çok güvendiğim bir ustam var. Dün tesadüfen onun yanındaydım ve mazda'yı sordum. Bakımlarını yapabileceğini söyledi. Ben de tamam 4000 km. sonra getiririm dedim. Yani sizin de belirttiğiniz gibi, özel servis çok mantıklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...