Jump to content

RX8 Greedy turbo kit

pwas
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ARKADAŞLAR RX8 ALMAK VE GREDY TURBO KIT TAKMAK ISTIYORUM..daha once den sıte de takan arkadaslar warsa yorumlarnı alabılırmyım..nasıl oluyo ne kadar oluyo performansı yakıtı fln...sımdıden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Uygar

6

• pwas

4

• mahmut8728

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Aman bulaşma der site sakinleri :) Bence de bulaşma tabii 20bin km.de motoru eline almak istiyorsan o ayrı konu :D Rx-8'in performansı zaten gayet tatminkar, Borla egsoz taktırsan başka bişey istemez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaşayıp tecrübe etmediğim hiçbir şey hakkında yorum yapmak istemiyorum zira rx8 hakkında çok kulaktan dolma fikirler var, her gelen birşeyler söylüyor. iyi olan arabada bilmeyenler sayesinde kötü oluyor. siz ne yapardınız dersen ama aynen emrenin dediği gibi rx8 tabiki alırdım ama turbo takmaz borla + cold air intake ve headersle yetinirdim.. bunlar yeter eminim tabi öncesinde ferra kullanmıyorsan :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aman bulaşma der site sakinleri :) Bence de bulaşma tabii 20bin km.de motoru eline almak istiyorsan o ayrı konu :D Rx-8'in performansı zaten gayet tatminkar, Borla egzost taktırsan başka bişey istemez

aynen katılıyorum vede güzel bir hava filtre kiti ile rahat hava aldırırsan tadından yinmez ;D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabii nasıl kullanıldığını bilmiyorum ama Koşuyolu Merser de turbo takılmış motoru yenmiş bir RX8 duruyor. Bu konuda ciddi bilgi birikimi olduğu söylenemez Türkiye de. Bence yurtdışından yeterli bilgi alınırsa ona göre hareket edilmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim anlamadığım bi konu var neden yurt dışında çoğu rx-8 turbolu ortalıkta cirit atıyorlar onlara birşey olmuyorda neden trdekilere oluyor o zaman hakkatten bi uygulamada problem var diye düşünmeden edemiyorum bi kere böle bişeyin doğru olduğunu varsayalım neden büyük firmalar bu araca hazır turbo kiti hazırlayıp satıyorlar demekki adamlar herşeyi hesaplıyor ona göre yapıyorlar dünya para verip ondan sonra aracının motorunun bitmesini kim isterki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işte sorun ortada o zaman bilgisizlik+ bilinçsiz kullanma +uygulama hatası hepsi birleşince sonuç kaçınılmaz oluyor...

Şunuda anlamıyorum ve komik geliyor 50binde motor biter yok 20 binde biter ya kardeşim  mazda bu aracın motor ömrü bu kadar kısaysa neden satsın yok egsoz takınca motor gider bu adamlar böyle bi spor arabaya performans tipi bi egsoz takılırsa diye düşünmedilermi yani saçma geliyor bana ha şöyle olabilir eğer doğruysa mutlaka teknik bi açıklaması olması lazım motor ömrünü kısaltıyor olaiblir ona bakılırsa lpg de kısaltıyor motor ömrünü....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Egsozdan falan bişey olmaz motora. Bence de turboyu adam gibi uygulayan bi yer olmadığından erken bitiyordur. Wankel'e hangi yağı koyacağını bile bilmiyor servisleri burdan yola çıkarsak wankel bize bir kaç beden büyük diyebiliriz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rx-8 ın motoru ztn cok narın pek te kurcalama kaldıramayabılır ayrıca ztn motor cok dolu 1.3 bı araca 231 beygır koyuyosun o bakımdan motor daha fazla bı sey kaldırmayabılır ben pek saglıklı olucagını sanmıyrm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rx8 in turbocharger lı konsepti vardı 2004 yılında.. wankel-2 olarak tabir ediliyordu motoru ve 362hp idi.. silindir hacmi 1300 yine..

post-7-141695273446_thumb.jpg

post-7-14169527345_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar fıkırlerınız ıcın cok tesekkurler..ama bır arkadasımda bahsetmıs yazılan yazılarda..yanı ınsanlar nerdeyse avrupada bu arabayı modıfıyesız kullanmıo:S.. arabaların cogundada gredy turbo kıtı war hatta bır ust wersıoyonuda war o kıtın 320 bg yapıo sanırım...Yanı demek ıstedgım neden 20.000km de bıtsın bu motor o zaman avrupadakı adamlar bu arabaları 20.000km bınıp satıyomu yada tekrar 3000 4000 dolar verıp yenı motormu alıyolar..bence bızım bılmedıgımız ınce detaylar war bu ıste...sanırım daha detaylı bır bılgısı olan yok sıtede..:( yınede tesekkurler arkadaslar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle diğer kitten kastım http://www.turbo-kits.com/rx-8_turbo_kits.html adresindekı ılk kıttır...326 whp 7800 dewırde...yakıtını sorarken ben az mı yakıyo cok mu yakıyo onu sormuorum arkadasım tabıkı yakacak bu araba spor bır araba oncelıkle ve bırde turbo takarsan tabıkı cok yakacak..ben sadece bu arabanın stock halının bır ortalaması war 15.6 sehırıcı 8.7 sehırdısı..turbo taktıgında bu ne kadar degısıyor bunu meraketmıstım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayserideki rx-8 turbo timer yani aracın anahtarı kontaktan aldıktan sonra aracın bir süre daha çalışması ve kendiliğinden stop etmesi olayı vardı. Bu mevzu turbolu araçlarda çok önemli olduğunu duydum. Hatta orjinalden turbolu herhangi bir araç için yine aracı stop etmeden önce enaz 30 sn aracın rolantide çalışması tavsiye ediliyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
Guest R ed_line X8

ARKADAŞLAR RX8 ALMAK VE GREDY TURBO KIT TAKMAK ISTIYORUM..daha once den sıte de takan arkadaslar warsa yorumlarnı alabılırmyım..nasıl oluyo ne kadar oluyo performansı yakıtı fln...sımdıden tesekkurler

kayserıden bı arkadasım takmıştı greedy turbo kıt arabayı kullandım manyak otesı bır arac olmuş.bence takmalısın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...