Jump to content

Bor Power (Motor Yağı) çıkmış!!

M.E.G
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yağ ömrünü YÜZDE YÜZ uzatan Bor Power çıktı.

Bor madeni kullanılarak nanoteknoloji ile üretilen ve otomobillerde yağ ömrünü yüzde 100 uzatan dünyanın ilk ve tek motor yağı olan satışa çıkartıldı.     

Otomobillerde karbon emisyonunu yüzde 15 azaltan ve yakıt tasarrufu sağlanmasında da önemli rol oynayan BorPower'in İngiltere'de piyasaya çıkışı dolayısıyla dün akşam bir tanıtım kokteyli düzenlendi.

Yağın İngiltere distribütörü Nanoboron LTD'nin düzenlediği kokteyle Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan, Londra Başkonsolosu Bahadır Kaleli, İngiliz iş çevreleri katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan NNT Nanoteknoloji şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Anıl Akın, BorPower'ın çevre dostu bir motor yağı olduğunu, bugüne kadar Avrupa'da yapılan testlerin de ürünün en verimli ve etkili çalışan çevre dostu bir yağ olduğunu kanıtladığını bildirdi. Bu konudaki sertifikaların Avrupa'nın önde gelen kurumları tarafından verildiğini de belirten Akın, yağın egzos ve karbondioksit emisyonlarını yüzde 15 civarında düşürdüğünü anlattı.

Ürünün bugünden itibaren İngiliz tüketicisine de sunulduğunu duyuran Anıl Akın, yağın İngiltere'deki distribütörleri Nanoboron şirketi tarafından dağıtılacağını, petrol istasyonlarında, araç servislerinde ve büyük marketlerde bulunabileceğini bildirdi.

İngiliz Otomotiv sektörüne dünyada ilk kez üretilmiş bir nano yağlayıcı getirdiklerini, ürünün bilinen yağlardan çok farklı bir ürün olduğunu, performansı artırıp, motoru da koruduğunu belirten Akın, ''bu bilinenlerden çok farklı ve bilinenlerin çok ötesinde bir ürün. Yeni nesil bir yağlayıcı'' dedi.

Yağın İngiltere'deki yetkili dağıtıcısı Nanoboron şirketi direktörü İsmail Çıkcı ise, ürünün Türkiye'de üretildiğini, hiçbir şekilde asidik, bazik ve toksik özellik taşımadığını söyledi.

Ürünün Türkiye'nin milli madeni olan borla üretildiğini de belirten Çıkcı, Borpower'ın çevreci olduğunu, kimyasal reaksiyona girmeyen fiziksel bir ürün özelliği taşıdığını, etkisinin kullanılan otomobillerde hemen hissedildiğini anlattı. Çıkcı, ürünün 2009 yılında da ABD'De satılmaya başlanacağına dikkati çekti. Çıkcı, BorPower ürünü kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir araç motoru arızası halinde 2 milyon avro tazminat ödeme garantisi verdiklerini de belirtirken, otomobil ve TIR'lar için iki ayrı boyda satılan motor katkı yağının fiyatlarının ise 50 ve 70 sterlin olacağını ifade etti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Ben kullanıyorum, yağ değil arkadaşlar yağ katkısı, yağ ile tepkimeye girmiyor direk metal aksam üzerinde hareket ediyor, çok süper bi teknoloji, çok memnunum 2 yağ değişiminde bi kullanıyorum, yağ yakma olayıda varsa aracınızda yeni başlamışsa direk kesiyor, şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Son bakımda Meb Başayar servis müdürü Tolga'nın tavsiyesiyle uygulattım aracıma. İlk etapta, yakıt tüketiminde hissedilir bir düşüş sağladığını söyleyebilirim. Tabii ki çok büyük farklar beklememek lazım ama yine de başarılı bir uygulama olduğu kanaatindeyim.

Aslında ben daha önce uygulamayı düşünmüş hatta internet üzerinden satın almıştım. Ancak o zaman gittiğim servis aracın garanti dışı kalacağını söylediği için uygulatamamıştım. Keşke sonradan kendim koysaymışım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor silk ticari+ ve şöhret için 100.000mil pazarlama stratejisi ile sunuluyor pazara, motor silk merak ediyorum piston ve sekmanları elmaslama kaplıyor yahu biraz aklımızı kullanmamız lazım, bu tür teknik konularda, ozaman aldanmayız boş vaadlere gerçekçi olalım, bir yağ değişimi hdi bilemedin 2 yağ değişimi azda olsa etkisini göstersin, neticede bu makina çalışmaya devam ediyor kaplanan yapışılan bir yüzey varsa aşınmaya devam eder ve takviye ihtiyacı olur, motor silk te kullanıyosan, bor power da 2 yağda bir eklemessen gerisi hayalperestlik, simyacılık olur!!!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motor silk ticari+ ve şöhret için 100.000mil pazarlama stratejisi ile sunuluyor pazara, motor silk merak ediyorum piston ve sekmanları elmaslama kaplıyor yahu biraz aklımızı kullanmamız lazım, bu tür teknik konularda, ozaman aldanmayız boş vaadlere gerçekçi olalım, bir yağ değişimi hdi bilemedin 2 yağ değişimi azda olsa etkisini göstersin, neticede bu makina çalışmaya devam ediyor kaplanan yapışılan bir yüzey varsa aşınmaya devam eder ve takviye ihtiyacı olur, motor silk te kullanıyosan, bor power da 2 yağda bir eklemessen gerisi hayalperestlik, simyacılık olur!!!!

Kismen de olsa bir haklilik payi olsa da dediginizde, merak ediyorum bir firma niye 10-20 tl daha pahaliya (diger urunlere gore) 150.000 km de bir degisecek bir urunu satarken digerleri ayni surede 4-5 urun satmakta.. yani bu ticari bir basari icin yapilmis olsa. ticari basarisizlik ornegi olarak anilmalidir bence ;) urunun asinmayi ve surtunmeyi azalttigini goz onune alirsaniz belki de diger firmalar ticari bir pazarlama olayina girismislerdir:)

saygilar..

Oguz..simyaci..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kismen de olsa bir haklilik payi olsa da dediginizde, merak ediyorum bir firma niye 10-20 tl daha pahaliya (diger urunlere gore) 150.000 km de bir degisecek bir urunu satarken digerleri ayni surede 4-5 urun satmakta.. yani bu ticari bir basari icin yapilmis olsa. ticari basarisizlik ornegi olarak anilmalidir bence ;) urunun asinmayi ve surtunmeyi azalttigini goz onune alirsaniz belki de diger firmalar ticari bir pazarlama olayina girismislerdir:)

saygilar..

Oguz..simyaci..

ben bor power kullanıyorum, sözde 40000km etkili, ve 5oookm olan yağ ömrünüde 10000'e çıkarıyor aracımda, ben kendi insiyatifimi kullanarak her 7oookm de bir yağ deişimi ve beraberinde bor power kullanmaya karar verdim, eweet işe yarıyor, neticede beyin fırtınası yaparken aynı noktaya değinmişiz tamamen pazarlama stratejisi, iyi strateji yada başarısız pazarlama ama sonuç pazarda isminden ya gerçekçiliğe yakın teknik bilgilerle yer almak, yada abartıya kaçan uçuk teknik kullanım verileriyle yer almak, sen hangisine yönlendirilmeye daha yatkınsan psikolojik olarak ordan vuruyorlar bizi anlayacağımız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

aracım 100km de borpowerı rodaj sürecinde kullanılmasını önerir misiniz? Kısaca erkenden yağa eklenmesi daha mı iyi yoksa biraz kullanımdan sonramı koymalı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rodaj süresincede kullanabilirsiniz, neticede yağın kalitesini artırıyor, yani sürtünmeyi azaltıyor her sıcaklıkta, öle aman aman bişi değil, arabasını seven kullansın, ha kullanmassan ne olur, dedelerimizin kullandığı o şimdi hurda dediğimiz arabaalar araba değilmi hala bazıları yolda yürüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar bir akıl veseniz. Geçen internette alışveriş yaparken kendimi tutamadım bor powerı da sepete attım. Şimdi yağ+filtre değişimi sonrası uygulanması öneriliyor. Aracım 1.5 aylık 2010 mazda 3 2300km de. 10000 bakımında yağda değişiyor sanırım.

şimdi yağ+filtre değişimi yapıp uygulatsam, israf mı olur?

daha araç yeni yağ,filtre değiştirmeden uygulatsam?

yoksa dursun 10000demi uygulatsam karar veremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Düşü km araçlarda bence gereksiz.Boşuna para vermiş oluyorsunuz.

Evet bence de 10.000 km de bile gereksiz ama almışsınız o zaman hiç boşuna yağı boşaltmayın, ilk yağ geğişimini bekleyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...