Jump to content

1998 Mazda 626 GLX 2.0 AT Bakım Hakkında

Cosmoline
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba;

98 Model Mazda 6.26 'ma Bakım Yaptırmam Gerekiyor Ancak Bursa'ya Yeni Taşındım ve Tanıdıklarım Olduğu Söylenemez. Kazık Yememek İçin Neler Yapabilirim. Tedbirli Olmam Gereken Bir Dönemden Geçiyorum Havaya Gidecek 5 lira bile şu aşamada benim için büyük sıkıntı. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

maalesef bursada tanıdığım birisi yok ama bakımdan once problemlerinizi ve sorunlarınızı yazarsanız biz elimizden geldiğince yönlendirir, muhtemelen size gereken parçaların tahmini fiyatlarınıda vermiş oluruz...

aslında sorundan ziyade genel bir bakım yaptırmak istiyorum. sizlerden öğrenmek istediğim nelere dikkat etmeliyim. nerelere baktırmalıyım :) ekstrasına bakmasınlar diye bunları öğrenmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Bursa'da ustalık işim olmadı şimdiye kadar. Ancak Volberk Otonun sahibi Ahmet bey ve görevli Selin hanım sizlere yardımcı olacaktır.

Ama devamlı parça aldığım Saltanlar Japon oto var Beşyolda. Osmangazi Postahanesini geçince(Yalovaya giderken) solda. Her zaman ve her türlü parça temininde bana yardımcı oldular sağolsunlar. Usta bulma işinde de yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Bursa'da ustalık işim olmadı şimdiye kadar. Ancak Volberk Otonun sahibi Ahmet bey ve görevli Selin hanım sizlere yardımcı olacaktır.

Ama devamlı parça aldığım Saltanlar Japon oto var Beşyolda. Osmangazi Postahanesini geçince(Yalovaya giderken) solda. Her zaman ve her türlü parça temininde bana yardımcı oldular sağolsunlar. Usta bulma işinde de yardımcı olacaklardır.

Teşekkür Ederim Gökhan Bey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçenlerde benim Tombak'ın direksiyon pompası arıza yaptı. İçindeki pompa bıçakları bitmiş. Tamiri için 200 lira istediler. Osmangazi postanesinin yanındaki pompa tamircileri. Japon otodan çok temiz bir çıkma aldım 300e.

Not: Aslında yenisini 1200liraya alabilirdim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba cosmoline!!bakımdan ziyade senin aracının triger değişim zamanı gelmiş bence km 205.000 yazmışın değiştirdinmi bilmeme ama mazdaların 100.000 km de bir triger kayış ve rulmanları değişirbilgin olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba cosmoline!!bakımdan ziyade senin aracının triger değişim zamanı gelmiş bence km 205.000 yazmışın değiştirdinmi bilmeme ama mazdaların 100.000 km de bir triger kayış ve rulmanları değişirbilgin olsun

Triger 190.000 binde değişmişti komple. tekrar gerek yok sanırım değil mi? yanlız ısınana kadar iğrenç bir vıyaklama çıkarıryor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Triger 190.000 binde değişmişti komple. tekrar gerek yok sanırım değil mi? yanlız ısınana kadar iğrenç bir vıyaklama çıkarıryor.

O ses V kayışı yada direksiyon kayışından geliyordur. Triger kayışı ses yapmaz. Gerdirtin kayışları sorun kalmaz, bilen biri yapsın yalnız, kayışa abanıp koparmasın:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

O ses V kayışı yada direksiyon kayışından geliyordur. Triger kayışı ses yapmaz. Gerdirtin kayışları sorun kalmaz, bilen biri yapsın yalnız, kayışa abanıp koparmasın:)

Teşekkür Ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...