Jump to content

Mekanik bakım yardım

Guest Ercanugur
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 1997 model 323 sedan aracım var. balata,mekanik,elektrik vb. sorunlar için anadolu yakasında gidilebilecek (yetkili servis dışında) iyi bir usta arıyorum.Bost.,Maltepe,kartal bu civarlar daha uygun benim için. bunun dışında civar yerlerde olabilir. bu arada gideceğim servisin güvenilir ve ucuz olmasını istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ikiler mazda var bostancı sanayi sitesinde

Oto Sanayi Sitesi Girişi

No. 120 / 5

Bostancı - İstanbul

Tel.: 0216 - 575 27 67

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Halil'in dediği gibi İkiler Mazda (eski yetkili servis, şu anda özel servis) var. Fiyatları konusunda birşey diyemem ama Mazda konusunda tecrübeli bir yer. Gidip fiyat alabilirsiniz.

Onun dışında Şahsuvaroğlu Mazda ya uğrayıp, sitemize üye olduğunuzu söyleyip Cem Bey den fiyat alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Ercanugur

tüm arkadaşlara teşekkürler.siteye üye olanlar galiba fiyatlarda indirim alıyor. peki şahsuvaroğlu mazda gülsuyu ndamı? (ford un olduğu yerde)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tüm arkadaşlara teşekkürler.siteye üye olanlar galiba fiyatlarda indirim alıyor. peki şahsuvaroğlu mazda gülsuyu ndamı? (ford un olduğu yerde)

Kişisel ilişkiler dışında siteye özel bir indirim yok ama iyi bir fiyat araştırması ile uygun fiyatlı bir bakım yaptırmak her zaman mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama yinede ucuz ve tecrübeli eski bir firma ... ikiler mazda var bostancı sanayi sitesinde

Bostancı Oto Sanayi Sitesi Girişi

No. 120 / 5

Bostancı - İstanbul

Taber Ayaz

Tel.: 0216 - 575 27 67

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
Guest Ercanugur

mustafa güneş bey, öncelikle cevabınz için teşk. ederim.sorduğum kişiler 10-40 ile 20-50 arası cevap veriyor. siz neye göre 10-40 diyorsunuz.benim de aslında 10-40 daha çok içime sindi araç sanki daha farklı idi.?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

mustafa güneş bey, öncelikle cevabınz için teşk. ederim.sorduğum kişiler 10-40 ile 20-50 arası cevap veriyor. siz neye göre 10-40 diyorsunuz.benim de aslında 10-40 daha çok içime sindi araç sanki daha farklı idi.?

bende de 97 model 323 familia 1.8 var ve bu arabaların yağı 10/40 olduğu için öyle söyledim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest Ercanugur

Mustafa Güneş Bey,Servisten servise verilen cevap değişiyor.20-50 koyuluyor diyende çok oldu.arabanın eski sahibi 20-50 kullanıyordum diyor. ama ben dediğiniz gibi 10-40 kullanacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Ercanugur

Mustafa Güneş--lpg var mı sizde ş.içi ne kadar yakıt yakıyor. yağdan kaynaklanan yakıt sorunu olduğunu düşünmüştüm ama araç şu anda (lpg) ş.içi 153 krş yakıyor.20 tl ile yaklaşık 129-132 km yol yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Mustafa Güneş--lpg var mı sizde ş.içi ne kadar yakıt yakıyor. yağdan kaynaklanan yakıt sorunu olduğunu düşünmüştüm ama araç şu anda (lpg) ş.içi 153 krş yakıyor.20 tl ile yaklaşık 129-132 km yol yapıyor.

LPG yok. yakıt olarak size vereceğim değerler benzin için geçerli olur. Uzun yolda ortalama 6,5 litre civarı yakıtı var, ş.içindeki değerler ise doğru kıstaslar olmaz ama yaklaşık 9 litre civarı diyelim.

yağ için 10/40 dememdeki asıl sebep ise bu arabaların motorlarının yüksek devirlere çıkabilmesidir. yani kısaca özetlersek yüksek devir = fazla ısı = yağın yeterli yağlama yapıp yapamaması. kalın yağ ile yeterli yağlama yapamayacağını, mineral yağın (20/50 yağlar mineral yağdır) özelliklerinin bu motorlara uygun olmadığını düşündüğüm için 10/40 dedim. yani en azından yarı sentetik yağ kullanılması daha doğru.

yağlarla ilgili ayrıntılı bilgileri

http://www.mazdaclubtr.com/forum/motor-ve-performans/motor-yagi-hakkinda-bilgi-t13134.0.html;new#new

linkindeki konuda bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

dün ikiler mazdaya gittim.  araba vitesde giderken tıkır tıkır ses yapıyordu. Bir tamirci şanzımandan geliyor dedi. İkiler mazdaya gittim. Egzos koruma sacının araya taş girmiş temizledi ses kesildi :D boşu boşuna şanzımanı indirecektik :)

Sonra şanzıman kulağı kırılmış kalkışlarda arabanın her yeri sallanıyordu onuda değiştirdik. Şu anda çok iyi.

Lpg de tekleme konusunda brc de böyle bir tekleme olmadığını söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

Lpg de tekleme konusunda brc de böyle bir tekleme olmadığını söyledi.

bu lpg deki tekleme kronik bir sorun mu??özellikle 1. vitesten 2.vitese geçtiğinde çok yapıyo bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

98 kasa ve sonrası 626lar ile 99 sonrası 323lrde kronik... Ama 323lerde daha belirgin.

İyi kalitede buji kablosu, iyi bujiler, iyi yapılmış avans ayarı ve iyi yapılmış lpg ayarıyla sorun ortadan kalkıyor. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest city_planner

İyi kalitede buji kablosu, iyi bujiler, iyi yapılmış avans ayarı ve iyi yapılmış lpg ayarıyla sorun ortadan kalkıyor. ;)

cık hiçbiri kaldırmıyo.bende 98 sonrası 626 larda  kronikleştiğini duymuştum o yüzden sordum.

neyse silkelene silkelene gideriz:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

cık hiçbiri kaldırmıyo.bende 98 sonrası 626 larda  kronikleştiğini duymuştum o yüzden sordum.

neyse silkelene silkelene gideriz:)

Doğru ayarlarla düzeliyoooorrrr... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...