Jump to content

Arka Kapı Çocuk Kilidi

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bu galiba ilgisiz biryerlerde konuşulmuştu ama ne kadar arattıysam bulamadım, bulan birleştirirse sevinirim.

Arka kapıların içeriden açılmasını engelleyen bir mandal yok denilmiş ve oldukça dalga geçilmişti hatırladığım kadarıyla, o zaman da hayret etmiştim.. Bugün yıkatırken aklıma geldi baktım, arka kapıların arkasında kilit dilinin üstünde gömme beyaz bir vida var, ok yönünde çevirildiğinde kapıların içeriden açılmasını engelliyor, bilgilerinize sunarım.

Lakin bunun kullanılması mı kullanılmaması mı daha güvenlidir onu herkes kendi durumuna göre değerlendirsin, merkezi kilit kullanılıyorsa, çocuk koltuğu veya çocuğun yanında bir yetişkin varsa, çocuk 8 yaşından büyükse vs. bence gereksiz ve daha tehlikeli durumlara yol açabilecek bişi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

abi senin aklında birşeyler kalmış ama biraz eksik kalmış. boşu boşuna üzmüşsün kendini :) o muhabbetteki muhalif taraf olarak şunu söylemiştim;

sürücü panelinde istenildiğinde aktif/pasif edilebilen bir çocuk kilidi düğmesi var ama bizim (ve sizin) arabalardaki sistem aynı Tofaş kuş serilerindeki gibi kapının kilit mekanizmasının orada. Ve senin de üstüne barnak bastığın gibi bu sistemin sakıncalı yanları daha fazla, hiç olmasaymış daha iyiymiş.

diyordum ben. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

patronun arabada var çocuk kilidi arkada oturanlar holding patronu gibi kapının dışardan açılmasını bekliyor inmek için :D

aynısı bizim patronun arabada da var. ne zaman binsem inerken patron bana kpıyı açıyo :D kendimi VIP hissediyorum :D :D süper bişi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Mustafa iyi de zaten merkezi kilit var, mekanik de olsa bu da var, bir üçüncüsünü talep etmek abartılı bence...:)

merkezi kilitte arka kapının mandalını kaldırınca açılıyor değil mi?

benimkinde öyle. yani merkezi kilit daha çok dışarıdan açılmasına karşı önlem, içerisi için değil. Reno'da sürücü panelindeki düğmeyle kilitlenen kapıyı siz içeriden de açamıyorsunuz.

bu konudaki hassasiyetimin sebebi ise; Hande 3 ya da 4 yaşındayken kilit mandalını kaldırıp kapıyı açtığında annesi son anda yakaladı onu. Benzer bir durumu ise önceki ay Özge yaptı. Ben daha tam parketmemişken o durduğumu sanıp kapıyı açtı.

öyle ya da böyle, bu konuda reno'yu takdir ediyorum başka hiçbir açıdan sevmesem bile bunu düşündükleri için tebrik ediyorum onları :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mustafa iyi de zaten merkezi kilit var, mekanik de olsa bu da var, bir üçüncüsünü talep etmek abartılı bence...:)

Abi Selim merkezi kilidi açmayı koltuğundan kalmayı öğrendikten sonraki ilk günlerde başardı. Bu da yaklaşık 1.5 yaşına tekabül ediyor.

O yüzden merkezi kilit çözüm olmuyor maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.12.2008 at 18:02, semavi :

babamın arabadada biraz gaza dokununca kapılar kilitleniyor benim 3te yok gıcık oldum... :) bu arada babama merso vaneo aldık yakında fotolarını koyarım mustafa abinin içi gider tam onluk çünkü :D

Hız ile değil ama kontak ile ilişkilendirilmiş bir sistem taktım. Gayette memnunum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman size şöyle bir senaryo yazayım, arabada sürücü ve arkada da çocuk ya da çocuklar var, yolcu koltuğu boş, ister panelden elektronik ister kapı içlerinden mekanik olarak arka kapıların açılması engellenmiş olsun, bir kaza oldu, sürücü bayıldı ya da yaralandı ya da paniğe kapıldı eli ayağına dolaştı, yangın ve patlama tehlikesi var, ne olacak şimdi?

Çözüm bunlarda değil, çocukların eğitim ve disiplininde, kalplerini kırmak pahasına ellerini heryere uzatmamalarını, özellikle araba içinde sessiz sakin oturmalarını öğretmek zorundasınız...

Tabii en güzeli ebeveynlerden tekinin mutlaka arkada oturması, hiç değilse çocuk 8 yaşına gelene kadar.. Bunu söylüyorum ama sık sık bırak kendisinin arkada oturmasını, çocuğu veya bebeği kucaklarına almış mal anneler ya da aynı şekilde çocuğa kucağında direksiyon çevirten mal babalar görüyorum, hem de şehir içinde, trafikte...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi eğitmek 3 yaşından sonra daha kolay ama ilk zamanlar çok zor oluyor. Bir de sen araba kullanırken çocuk arabada tek ise o tedirginlik ile yaşayacağıma yukarıda bahsettiğin riski almak daha mantıklı. Aksi taktirde çocuğun senin sözünü dinlemeyip kapıyı açarsa senin panik olup kaza yapman veya onun arabadan düşmesi ile sonuçlanma riski çok daha yüksek oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi eğitmek 3 yaşından sonra daha kolay ama ilk zamanlar çok zor oluyor. Bir de sen araba kullanırken çocuk arabada tek ise o tedirginlik ile yaşayacağıma yukarıda bahsettiğin riski almak daha mantıklı. Aksi taktirde çocuğun senin sözünü dinlemeyip kapıyı açarsa senin panik olup kaza yapman veya onun arabadan düşmesi ile sonuçlanma riski çok daha yüksek oluyor.

noktasına virgülüne katılıyorum.

Bizdede beyzanın taraftaki arka kapı kilitli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Genellikle hızlanınca kapıları otomatik kilitleyen sistemler kaza anında yine otomatik olarak tüm kapıların kilitlerini açıyolar. Aynı şekilde bi darbe durumunda dörtlüleri yakan sistemler de var. Bu tarz sistemler özellikle üst sınıf araçlarda standart olarak bulunuyo. Biz A6'yı alırken satan eleman kaza anında kapı kilitlerinin otomatik olarak açılacağını söylemişti ama (Allah'tan) henüz test etme gibi bi durumumuz olmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...