Jump to content

Virajlarda Gelen Ses (Practica)

yalnızkurt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar virajlara girdiğim zaman öyle süratte değilde mesela 20-30 km de sokakları dönerken lık lık diye bi ses geliyor baya rahatsız edici bi ses. bi zararı olur mu acaba. mazda 323 familia.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kesin akslardan geliyordur..zamanla aks kafalarının içleri boşluk yapıyor ve sese neden oluyor büyük bir ihtimalle sesi bunlar yapıyordur göstermen gerekir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

motor kodu?? nerden bakmam lazım

ruhsatın 2. yaprağında "motor no" yazan bölümde motor seri numarası yazar. buradaki numaranın ilk iki harfi aynı zamanda motor tipini gösterir.

bende de 1997 model 1.8 familia var ve motor kodu BP. bu motor aynı zamanda Lantis'lerde kullanılan 115HP güç ve 161Nm torklu motordur. Senin arabanda da bu motordan olması lazım, yani 135 değil 115HP  gücündedir.

Nasıl yani? diye sormamın sebebi acaba farklı tip bir motor mu var? anlamındaydı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ama buda hatcback model için veri girmişler yani pratica için sanırım. bunları mazdanın sitesinden almıştım. max hız 194 girmişler ben 220 yi çok rahat görüyorum bu arabada. belkide 115 ps dir ama veriler uymu yo o zamanda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

ama buda hatcback model için veri girmişler yani pratica için sanırım. bunları mazdanın sitesinden almıştım. max hız 194 girmişler ben 220 yi çok rahat görüyorum bu arabada. belkide 115 ps dir ama veriler uymu yo o zamanda

kasa kısmını görme zaten, orası bariz yanlış. practicalarda 1.8 motor yok, 1.5 motor onlar. seni yanıltan BP-FI kısmı sanırım. bizimkiler sadece BP ve 115hp. FI olanlar 6 silindirli olanlar ki onlardan hiç gelmedi Türkiye'ye (belki de gümrükten çekmişdir birileri, kesin gelmedi demeyelim bari :D) son hız 194km yazılmasının sebebi de daha önce forum içerisinde Kadir (Semavi) tarafından birkaç kez yazılmıştı, Mazda kataloglarda son hız olarak 4. vitesin son hızını yazar. istersen bir ara dene ve 4. viteste 194km. hıza ulaştığını göreceksin. 5. vites hızlanma değil, ekonomi vitesidir ve yolun durumuna göre ibreyi dibe vurabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

1994-1996 - 1.8 L (1840 cc) B8, 114 hp (84 kW)/115 ft·lbf (157 N·m)   sizin bahsettiğiniz model bu sanırımm

valla sayende benim de kafam karıştı, oturdum harıl harıl orjinal fabrika çıkış değerlerini arıyorum. sanırım sen buradan buldun değerleri: http://www.mazda-familia.info/history/

BP ile BP FI farkını net olarak bulabilirsem koyarım buraya. aslında en doğruya yakın sonucu alabilmek için senin arabanı dyno ölçümü yaptırman lazım :). sen neden yapmıyorsan dersen eğer, benimkinde bir miktar orjinallikten sapma durumu var :D)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım. ben onu yaptırdımda 135 diyorum zaten desem yalan olur. hani insan hissettiği yaştadır denir ya bende arabamı hissettiğim beygirde kullanırım ne yapalım artık... walla dahaöncede mazda kullanıyodum  bu arabanın gidişi bi değişik. böyle kafa kaldırışı felan. rampalarda çekişi. daha öncekide 114ps di ama ne bilim ben bunda farklı yaşadım. ama olsun 115 olsada ben böle hissediyom ya böle gitsin :D:D:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

diyorum ki bi performans egzos bi hava filitresi bi beygir arttırıcı yağlar varmış bide benzin katkısı  bide 98 oktan benzin koysam ne derece değişik araba.  dahaj iyi olur mu. ya aslında sadece 98 oktan almak ta yetiyor arabanın gaz pedalı böle bi tuhaf hassaslaşıyor dokunuyosun kafayı sağa sola sallamaya başlıyo araba. tutmayın beni der gibi:)  ama tavsiye edermiisn bu tür şeyler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motorsilk nedir?? sizizn arabada ne  değişiklikler var mesela. ben lpg taktırdım buna kesinlikle hiç bir değişme yok performansta. bi çok korkum vardı ama benzinde ne ise gazdada aynı . ne süratte ne performasta hiç bi değişme yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...