Jump to content

Kaloriferden Gelen Fan Sesi

yalnızkurt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ben kalorideri açtığım zaman yada klimayı 3 kademeye getirdiğim zaman bi hırıltı geliyor ve baya rahatsız ediyor. açaba içine bişe mi kaçtı buu yada neresine kaçtı kendim temizleyebilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

aynı ses bende de var

3. ve 4. kademede sıcak kısmındayken geliyo

düğmeyi soğuk kısma aldığımda ses kesiliyor

ve ses en cok havayı cama üflerken yapıyo

bende fan motorundan geldiğini düşündüm fan motorundan gövdeye giden boruyu cıkartıp kaloriferi calıstırdım ses yok

teyibin arkadasındaki kısımdan geliyor ses

içeri yaprak vs girmiş olduğunu düşündüm elimi şöyle içeri daldırdım

hemen önünde sıcaklık vermek için petek var

ses te tam peteğin altındaki yerden geliyo

galiba komple sökmem gerekiyo

en iyisi 2. kademeyi geçmemek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim ördeklere oluyo arada adamı korkutuyo  fan motorumu gitti diye sonra bigün yolda giderken gözünüze  gelen büyük bi yaprakla beraber sesin kesildiğini görüyosunuz :)  hersene bi kez yapar tabiiki aynı sesten bahsediyosak genelde son kademede çalıstırın derim yapraksa dışarı atar degilse motorunu yakar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim ördeklere oluyo arada adamı korkutuyo  fan motorumu gitti diye sonra bigün yolda giderken gözünüze  gelen büyük bi yaprakla beraber sesin kesildiğini görüyosunuz :)  hersene bi kez yapar tabiiki aynı sesten bahsediyosak genelde son kademede çalıstırın derim yapraksa dışarı atar degilse motorunu yakar

yapraksa cıkması lazım

ama motordan gelmiyoki ses

motordan gövde kısmına giden boruyu cıkarttım motoru dısarı doğru üflettim hiç bi problem yok

ses sıcak soğuk ayarlanan yerin oradan hatta sadece sıcak kısmından geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

benimde 323hb im var, kademe arttıkça ses artıyor ama sanki ses kalorifer fanından geliyor, pc kasalarında tozdan yıpranan fan sesine benzer bi ses, tabi kademe arttıkça sesde artıyor normalden daha az hava üflüyor değiştirmeli miyim sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde 323hb im var, kademe arttıkça ses artıyor ama sanki ses kalorifer fanından geliyor, pc kasalarında tozdan yıpranan fan sesine benzer bi ses, tabi kademe arttıkça sesde artıyor normalden daha az hava üflüyor değiştirmeli miyim sizce ?

bence o kısma az cok anlıyosan acıp temizleyebilirsin olmadı son çağre değiştirirsin
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha önce çok pc ses sistemi fanı değiştirdim ama fanı tekrar aynı devire getirebilmem için kontak sprey falan lazım bulundugum yerde temin edemem ama kısa sürede yapmazsam donucam diyebilirim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

97 familia'da kaloriferi açtığımda özellikle 3. ve 4. derecede iken sanki üstteki torpidonun arkasından bir hırıltı sesi geliyor . Ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

torpidonun arkasında bir parçanın vidası gevşemiş olabilir orayı söküp çalıştırıp sesi dinlemeniz gerek familia da bu sorunla karşılaşan görmedim biliyosa gene mustafa abi biliyodur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer ses bende de vardı. Forumda araştırdım oldukça ama en sonunda, torpidonun altında bulunan fan motorunu söktüm ve temizledim, ardından polen filtrelerini ve kanallarını da temizledim. Artık eskisinden daha sessiz çalışıyor ve de sesten eser kalmadı. Ama bildiğim kadarıyla sizin modellerde polen filtresi yoktu. Onu sökme ve temizleme derdinden kurtulacaksınız en azından.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bu sesi ben çözdüm. aynı ses bende de var (3. ve 4. kademede) soğuk ile sıcağı ayarlayan bi yervar  dikdörtgen şeklinde sıcağa çektiğiniz  zaman kalorifer radyatörünün üstünden boşluğa doğru yönelerek gelen havanın radyatörden geçmesini sağlıyo . sıcak mandalını tam dibe yasladığınızda içeride kenara vurarak ses yapıyor. cok az bi miktar sıcaktan soğuğa doğru çekin mandalı ses kaybolacaktır biraz soğuk havada artıs olabilir ama ses yapmasından iyidir:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sorunla pazar günü bende karşılaştım,kendim sökebilirmiyim acaba ?

ben şimdilik böyle deneyeceğim,olursa öyle idare etmeye çalışacağım çünkü kış bitti kalorifere pek gerek olmayacak :D gerekirse ilerleyen zamanlarda yaptırırım :)

soğuk ile sıcağı ayarlayan bi yervar  dikdörtgen şeklinde sıcağa çektiğiniz  zaman kalorifer radyatörünün üstünden boşluğa doğru yönelerek gelen havanın radyatörden geçmesini sağlıyo . sıcak mandalını tam dibe yasladığınızda içeride kenara vurarak ses yapıyor. cok az bi miktar sıcaktan soğuğa doğru çekin mandalı ses kaybolacaktır biraz soğuk havada artıs olabilir ama ses yapmasından iyidir:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...