Jump to content

1. Nesil Mazda3 CD Sıkışması ve Check CD Sorunu

Guest Exclusive
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sizlere birşey danışmak istiyorum benim guzunun cd player ı günde minimum 1 kere >>CHECK CD << uyarısı verip cdleri okumuyor . Sizce bunu nasıl halledebilirim birisi göz temizleme cdleri olduğundan bahsetmişti sizce işe yarar mı ? Yoksa Servislik mi :((

Edit: Başlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

göz temizleme cd'leri ile uğraşmayın.. serviste cd changer kısmını çıkarıp 2 dakikada temizleyip yerine takıyorlar.. bu problemin sebebi içeri giren tozlar işte.. eğer anadolu yakasındaysanız koşuyolu merserde halil usta 5 dakikada halleder..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmm anladım ben avrupa yakasındayım . Bahçelievlerde oturuyorum ve Mazda Metaş a götürüyorum bakımları v.s için orada da hallederler sanırım. Bu kadar basit olduğunu tahmin etmiyordum teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar,

Benim aracın cd oynatıcısı arızalandı, radyoyu açar açmaz cd'yi çıkarmaya çalışıyor ama bir türlü çıkaramıyordu, içinde 3 adet cd takılı hiçbirini çıkaramıyor, yeni cd alamıyor, durmadan vız vız diye ses çıkarıyordu. Radyosu çalışıyor, ama cd hala kendini dışarı atmaya çalışıyor.

Merser'e götürdüm, Ersun Bey bir haftalık (kar yağışı sebebiyle aracı çıkarmamışlar) araştırma ve bekleme süreci sonunda cd çaların yani teybin yetkili servisinde iki parçanın değişeceğini fiyatının 160 TL olduğunu söyledi. Ben de kabul ettim.

Bu konuda sormak istediğim birkaç konu var. Birincisi bizim aracın garantisi kaç yıl? Benim araç Kasım 2006 çıkışlı, ruhsatta model yılı 2007 olarak görünüyor.

Eğer garantisi devam ediyor bile olsa, yazma cd kullanmak kullanıcı hatası olarak mı görülür?

Bir diğer soru 160 TL nasıl fiyat?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neyse cevabımı diğer bir konuda buldum:

MeB Başayar yazmış:

Arkadaşlar cd changer arızalarında,changer'ın içinden kopya cd çıkarsa garanti dışı kaldığı bir gerçektir.Kuzuların bir çoğunda kopya cd çalıyor ancak bazı kopya cd ler ile orjinal cd lerin arasındaki kalınlık farkından dolayı, changer bir göze üstüste cd alımı yapabiliyor.Bu da ciddi sıkıntılara yol açıyor malesef.Tavsiyem orjinal cd den şaşmayın ya da kopya cd den dolayı arıza yasarsanız ve garanti işlemi istiyorsanız,servise gitmeden önce cd yi bir yerde çıkarttırın ;)Umarım Mazda Motor bu yazımı okumaz,yoksa işimden olabilirim Grin Benden duymuş olmayın siz yine de bu fikri :fiuw:Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla Kadir açık konuşmak gerekirse 2 tane yazma cd kullanıyorum, aşağı yukarı 15 tane de orjinal var. Şimdiye kadar hiç problem olmamıştı. Bir hafta kayınçoda kaldı, böyle oldu :D

Bundan sonra cd  kullanmam herhalde. Radyo yetiyor, radyonun çekmediği yerde de yol gürültüsü maşallah melodi gibi geliyor bana :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir hafta kayınçoda kaldı, böyle oldu :D

bende nedense bu lafı çok duyuyorum enişteye verdim şöyle oldu kuzene verdim böyle oldu emanete verdim kendinden geçti falan, bunları okuyup görüp yaşadıkça ben arabamı emanete vermem diyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada yeni mazda3 lerde dikkatimi ceken birsey var benim anladigim kadariyla 1 cd kapasitesi var fakat menulerde load tusunu gorunce sanki 1 den fazla aliyo dedim fakat olmadi yada benmi yapamadim?? ve begenmedigim bir yonu ise folder fonksiyonunu begenmedim ayrica ALC level ve diger cikan secenekler hakkinda bilgisi olan varmi??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mp3 çalar olduğu için tek cd alıyor benim bildiğim.

ALC level,  motor devri arttıkça müziğin sesini açıyor.

Diğer seçenekleri görmediğim için bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest bakgor66

ark ben yeni 2006 mazda 3 sedan aldım fakat alırken cd sorunu olduğunu bilmiyordum içinde cd var sanırım araba çalışınca vız vız diye sez geliyor cd çıkarma tuşuna basınca cd yok diyor ve işin en kötüsü içine cd de almıyor ne yapmamı önerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum ve bana önereceğiniz servis hangisi olur ben yozgatta ikamet ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Load" tuşuna bastıktan sonra "wait" yazısı çıkacak ve bir müddet bekledikten sonra Cd yi içeri verebilirsiniz.

Bu işlemi yapıyorsanız ve almıyorsa Ankara' ya yolunuz düşerse MEB Başayar servisine gidebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar merhaba cd çalar ile ilgili bi sorum olacak.yaklaşık 1 saat çalıştıktan sonra cd çalar takılmaya başlıyor ve cd inanılmaz sıcak  oluyor.aynı sorun başına gelen oldu mu acaba?cd dendir dedim cdyi degiştirdim.yine sonuç aynı!düşüncelerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 senedir orjinal cd çaları kullanıyorum , böyle bir şey yaşamdım.Birkere cd bozuk olduğu için takılması yaşadım.Araban Mazda 3 mü ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

buyuk ihtimal cd den kaynaklandigini dusunuyorum.servise baktirin,onemli birsey oldugunu dusunmuyorum,saygilarimla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 mazda 3 sedan impressive.

Orjinal cd'de yapıyor mu?Aklıma sadece cd çaların bağzı Chipleri fazla ısınıyor ve cd'yi bozuyor diye geliyor.Nedenini bilemicem.Fabrikasyon hata olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjınal cd de denemedim.hepsi mpcd si idi.deneyip yazarım.yeni mazda 3lerde benzer sorun olmadığını merak ediyorum..saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat'ın dediği benim de aklıma geldi. Orijinal CD leri kullanmaya çalış ama bu da çare olmazsa muhakkak servise götür. Aracın garanti kapsamında, hiç uğraşma, servis gerekirse değiştirir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat'ın dediği benim de aklıma geldi. Orijinal CD leri kullanmaya çalış ama bu da çare olmazsa muhakkak servise götür. Aracın garanti kapsamında, hiç uğraşma, servis gerekirse değiştirir.

aynen katılıyorum, elinden geldiğince kaliteli cd kullanmaya çalış, piyasada çok dandik cd dvd ler mevcut cd çalara da zarar verebilir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

CD lerin iç kısımlarındaki dosyalar ile dışa doğru olan dosyalar (yani cd nin sonlarına doğru olan parçalar) arasında okurken farklılıklar oluyor. Buna bir de cd nin ısınmasını ve cd çaların bufferını eklersek...

Radyo dinlesene...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...