Jump to content

Kim Demiş LPG’li Araçlar Yavaştır Diye?

emredeler
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

AC Schnitzer BMW - LPG'den Hız Rekoru (318 km/h)

thumbnail.php?file=bmw_605446347.jpg&size=article_medium

Nardo, İtalya’nın güneyinde, çizmenin burnu tabir edebileceğimiz yerde küçük bir kasaba. Peki bu kasabayı hızkeyfi için haber kaynağı yapan şey ne diyecek olursanız, dairesel bir pist yanıtını alırsınız. 45dereceye kadar yanal eğime sahip bu pist birçok efsanevi yüksek hız denemelerine evsahipliği yaptı. Hatta, her yıl, Continental lastikleri ve AutoBild dergisinin ortaklaşa düzenlediği, ünlü tuning şirketlerinin kozlarını paylaştığı, “YüksekHız” şovu da burada gerçekleştirilmekte. Sloganı “300 km/sa ötesi” olan organizasyona bu yıl damgasını vuran araç ise bizleri oldukça şaşırttı.

AC Schnitzer’in hazırladığı konsept GP3.10 (GP=Gas Powered=Gazlı) 13km’lik dairesel pistte attığı tur sonrası, GPS uydularından alınan hassas hız ölçümü 318.1 km/sa’i göstermekteydi. Bu sonuç, modifiye edilmiş bir M5 motoruna sahip, 3-serisi coupe kasasına sahip GP3.10′u dünyanın en hızlı LPG aracı yapmış oldu.AC Schnitzer, yaptığı değişiklikler sonrasında 10 silindirlik motoru, LPG ile beslenebilen ve 552 beygir güç üreten bir hale getirdi. Geçtiğimiz yıl, AC Schnitzer bu pistte Tension adını verdikleri, BMW M6′yı baz alan modeli ile dünyanın en hızlı BMW’si ünvanını alarak, bir rekora daha imza atmışlardı. LPG’li araçların hızlı olmadığı klişesini de tarihe gömen AC Schnitzer, gücün, verimliliğin, ekonominin ve ekolojinin aynı çatı altında toplanabileceğini de herkese ispatlamış oldu.

files.php?file=90711160051_786169448.jpg

files.php?file=90711160053_686167840.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 47
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Ali

4

• halil_i

6

• emredeler

15

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

o motorun içine işesem bile 300km. üstüne çıkar zaten. maharet lpg de değil kaputun içindeki vahşi hayvanda, onun için hiç kendinize pay çıkartmayın sayın gazcı kardeşler :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadi hadi itiraf et içindeki lpg sevgisini :D

gaz ve ben kelimeleri sadece "Kuru Fasulye" ortamlarında yan yana gelebilir. :D

bırak onu ya :) onun olmayan herşey tü kaka :) ördek gazlı olsaydı forumu gaz kokuttururdu..

Not: son günlerim oldugundan mustafa abi ile ticari ilişkilerim azalmıs ve bıtme noktasına gelmiştir. Bu nedenle ona olan kişisel saldırılarım günden güne artacaktır :D

demek senin için herşey para.

dilerim Allah'tan seni ameriganyaya girişte izbandut gibi bir zeanci karşılar :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

siz geçen sene kaçıncı olmuştunuz?

yok bu soru başka konuların sorusuydu :D

Öyle bi yer etmişki sende rüyanda bile Fenerbahçe geçen sene kaçıncı oldu diyip gülüyorsundur abi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle bi yer etmişki sende rüyanda bile Fenerbahçe geçen sene kaçıncı oldu diyip gülüyorsundur abi :D

hade lennn, yemişim feneri sırtından hiç işim olmaz.

lpg yi bile daha çok seviyorum fenerden :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hade lennn, yemişim feneri sırtından hiç işim olmaz.

lpg yi bile daha çok seviyorum fenerden :D

Allah sana en hayırlısından 2 tane fenerli damat nasip eder inşallah :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah sana en hayırlısından 2 tane fenerli damat nasip eder inşallah :D

vermem ki!

Allah yazdıysa bozsun :D

rahmetli ananem de lazlar kapıma gelmesin dermiş, iki gelini ve damadı da laz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Of'lu ananem de teyzemi Of'lu eniştemler istemeye geldiklerinde "Of'lu olsa evliya, sokma onu avluya demişler, sevmem Of'luları" diye pot kırmıştı ama verdi gitti :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim Of'lu ananem de teyzemi Of'lu eniştemler istemeye geldiklerinde "Of'lu olsa evliya, sokma onu avluya demişler, sevmem Of'luları" diye pot kırmıştı ama verdi gitti :D :D

kız kardeşimi istemeye geldiklerinde ben de "Artvin'liymişsiniz. Peki Gürcü müsünüz? Eğer öyleyseniz bu iş olmaz" dediğimde şok olmuşlardı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kız kardeşimi istemeye geldiklerinde ben de "Artvin'liymişsiniz. Peki Gürcü müsünüz? Eğer öyleyseniz bu iş olmaz" dediğimde şok olmuşlardı :D

Neymiş?? Büyük konuşmamak gerekiyormuş :D Lpg taktırmam deme :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neymiş?? Büyük konuşmamak gerekiyormuş :D Lpg taktırmam deme :D

taktırabilirim de taktırmayabilirim de. karantisi yok yani :D

ama fenerliye kız vermem, hatta gs liye ve diğer herhangi bir takım taraftarına veya tarafsızına da vermem. kolay mı öyle kız vermek. gelecek benim gibi hıyarın teki ben kızını alıyorum diyecek ben de öyle mal mal hee tamam verdim gitti mi diyeceğim. yok öyle yağma, vermiyorum :sopa::)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama olmaz ki simdiden kapilari kapatmak  :D

olur olur bal gibi olur hem arada konuyu da hallettim. buraya kadar okuyan konu neydi yahu diye yukarı bakmazsa hız rekorunu tamamen unutur şu an itibariyle :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gitmeden moderatörlük hakkımı kullanıp mustafanın mesajlarını silmek istiyorum :D

hele bi dene... :sopa:

"ölücü" kelimesini hatırla ve büyük konuşma :D :D

ölücü kelimesi bana 2 şey hatırlatıyor 1- kadir, 2- semavi :D

Moderatörsün toplarsın konuyu yahu :D

hayatta da öyle bişey yapmam. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok sukur aldıgım hıc bır arabanın ruhsat sahıbı rahmetlı degıldı :)

ben öldürmedikten sonra eski sahibinin ölü olup olmaması önemli değil ama sen doğrudan piyasayı öldürüyorsun ya, onun için senin ölücülüğün elde maşrapayla dolaşma konumuna denk geliyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...