Jump to content

Bi akıl verin arkadaşlar. Bu araçları tanıyan bilen arkadaşlar bi el atın :)

Guest Osmanlı1299
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Osmanlı1299

Belki güleceksiniz soruma ama (burası mazdaclup ya o bakımdan yani  :) ) yine de ben samimiyetinize güvenerek sormak istedim. Aracımı sattım, aslında bi süre para biriktirip mümkün olduğunca borçsuz araç almak istemiştim ama alışamadım doğrusu. Kafamda bazı markalar-modeller var.

01-03 seat toledo 1.6 signo

02-04 nissan almera sedan 1.5

04-05 fiat stilo 1.4 (tutulan bi model olmadığı için düşünüyorum, içi dopdolu)

maksimum bütçe:17000 TL

Mazda3 e gücüm yetmeyeceğine göre bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bütçe çerçevesinde bir mazda düşünürdüm ben olsam. Bende bir iki gün içinde araç alma ihtimalim var 7,5 civarına 323HB  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belki güleceksiniz soruma ama (burası mazdaclup ya o bakımdan yani  :) ) yine de ben samimiyetinize güvenerek sormak istedim. Aracımı sattım, aslında bi süre para biriktirip mümkün olduğunca borçsuz araç almak istemiştim ama alışamadım doğrusu. Kafamda bazı markalar-modeller var.

01-03 seat toledo 1.6 signo

02-04 nissan almera sedan 1.5

04-05 fiat stilo 1.4 (tutulan bi model olmadığı için düşünüyorum, içi dopdolu)

maksimum bütçe:17000 TL

Mazda3 e gücüm yetmeyeceğine göre bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.

toledo bu aralarında en iyi seçenek gibi duruyor bora'nın alt yapısı kullanıldı toledolarda ama eğer bulabilirseniz 1.8lik motorunu tavsiye ederim hem yakıt tüketimide gayet iyi

benim arkadaşımda 1.8lik motorundan var 200000 küsür km'de hala saat gibi çalışıyor

nissan almera sedanın yol tutmayışı iyi diyorlar :D hatchback almera'nın ise gayet iyi yol tutuşu olduğu söyleniyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

toledo bu aralarında en iyi seçenek gibi duruyor bora'nın alt yapısı kullanıldı toledolarda ama eğer bulabilirseniz 1.8lik motorunu tavsiye ederim hem yakıt tüketimide gayet iyi

benim arkadaşımda 1.8lik motorundan var 200000 küsür km'de hala saat gibi çalışıyor

nissan almera sedanın yol tutmayışı iyi diyorlar :D hatchback almera'nın ise gayet iyi yol tutuşu olduğu söyleniyordu

sedan araçlar genelde daha iyi yol tutar diye biliyordum??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu sadece duyduğum ama nedir ne değildir bilemeyeceğim :) Almera hoş bir araba bence ama dediğim gibi sadece duyduğum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

HB araç düşünmüyorum aslında ama stilo fiyat yönünden çok cazip donanım açısından daha iyisi yok fiyat-model- performans açısından düşünürsek. hız sabitleme dahi var, 6 vites ..... neler neler. neden tutulmuyor hal böyle iken ben anlayamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

bu sadece duyduğum ama nedir ne değildir bilemeyeceğim :) Almera hoş bir araba bence ama dediğim gibi sadece duyduğum :)

anladım, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer uygun fiyata dolu araba düşünüyorsanız Stilo güzel bir seçenek ama elinizden hemen çıkartamayabilirsiniz  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

eğer uygun fiyata dolu araba düşünüyorsanız Stilo güzel bir seçenek ama elinizden hemen çıkartamayabilirsiniz  :)

mazda 323 ü alırken hiç düşünmedim elimden çıkaramam diye. pek önemsemiyorum açıkçası. tutulmaması benim açımdan avantaj ben böyle düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 model de LPG'de sorunsuz çalışıyor, sadece Stilo'nun emiş manifoldu aşağıda kaldığı için montajı 1 saat kadar fazla sürüyor :D Benim yorumum bu kadar olur :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seatta güzel araba ama stilodaki donanım çok güzel hele bu stilonun orjinal italyanı bulunursa performansı çok daha iyidir sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunları arasında bence en iyisi stilo ama kesinlikle çok zor satarsın. gerçi toledo ve almerada satışta sıkıntı yaşatır. nissan artık tr almera satmıyor o yüzden parça ve satış konusunda sıkıntı çıkar. toledo da 1.6 motor kesnlikle yetmez ama toledo eğer yüksek motor alırsan düğerlerinden üstün bir araç gerçi signo değilde daha üst versiyonunu alırsan hertürlü donanım vardı onda. fiyatlarda çok değişmiez.

sonuçta ben hb tercih ettiğim için stilo alırdım sarı renk güzel oluyor özellikle. ama sedan ve mantıklı olan dersen toledo. almerayı çıkar bence seçenekler arasından

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

herkese teşekkür ederim

toledo da 1.6 motor kesnlikle yetmez ama toledo eğer yüksek motor alırsan düğerlerinden üstün bir araç gerçi signo değilde daha üst versiyonunu alırsan hertürlü donanım vardı onda. fiyatlarda çok değişmiez.

toledonun 1.9 olanları dizel sanırım ama dizel konusunda hiç bi bilgim yok. yüksek km de dizel araç almakta istemem. bunların bi de 1.8 benzinli olanları var sanırım ama çok fazla görmedim ben. bi üst versiyon signo plus mı oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

herkese teşekkür ederim

toledonun 1.9 olanları dizel sanırım ama dizel konusunda hiç bi bilgim yok. yüksek km de dizel araç almakta istemem. bunların bi de 1.8 benzinli olanları var sanırım ama çok fazla görmedim ben. bi üst versiyon signo plus mı oluyor?

şu eski 2000 kasa passatlara baksanız eğer 1.8 gibi bir düşünceniz varsa :) zannedersem o fiyatlara bulunabilir 17-18 bine...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Osmanlı1299

yok passatın adı passat olur sonra kalsın. 3 yıllık memuruz, 10 yaşında araç demezler. :) 1.8 sadece 1.6 zayıf kalır dedi arkadaş o yüzden dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

özelliklerini bilmiyorum ama tip olarak toledo ve stilo hoşuma giden araçlar. o paralara opel vectra da ya da biraz daha düşük modelli bir bmw de düşünülebilir. lakin geçen yaz 17,5bin ytl ye 99 model bmw 316 bulmuştum almanya girişli araba çok diri ve performansı çok iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...