Jump to content

Amortisör Önerisi Ortak Konu (89-94)

Guest sedemirkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

çok acil cevap gerekiyo aracı amortisor somunu gevşek diye götürdük seervise arkadaşlar aks kolu,alt rotil önz rot kolu bozuk dediler 520  tl ya bu iş hal olur dediler bu işe kafası yatan varmı. 1 gün öncede arka frenlerle aks körük lestiklerini değiştirdim 170 kağıda biz amortisörü ellemedik dediler giderken servise bişey yoktu arabayıda kendileri getirdi nasıl sesi duymadılar hayret ettim sıktıktan sonra ses falan kalmadı beni aydınlatırsanız memnun olurum arcı başkasından gönderdim vaktim olmadığı için ilgilenemedim ilgilenen arkdşlra tşkr ederim şimdiden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanı doğruca Bostancı sanayi sitesindeki İkiler Mazda'ya götür. Taber usta "şu parçalar, bozuk değişmesi gerekiyor" demeden sakın kimseye parça falan söktürtme. Seninkiyle benzer bir olayı ben yaşadım zamanında. 1200 lira civarı bir masraf çıkartacağını söyledikleri zaman gece uykularım kaçmıştı. Taber ustaya gittiğimde problemin sadece ve sadece gevşek bırakılan 2 tane travers civatası olduğunu öğrendiğimde üzerimden 10 ton yük kalkmıştı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

geçen hafta benim 91 hb imin 4 amortisörü ve dış aksları değişti!!rmx 4 tane 60 liradan 240 lira tuttu,dış akslar 45 den 90 lira amortisörler özellikle önler galiba preste değiştiğinden toplamda 100 lirada işçilik aldı usta toplamda 430 liraya hallettim diyeilirim memnunmusun die sorarsan eski halinden katbekat güzel oldu araç en az 4  6  cm yukarı kalktı önceden pörsümüş gibi duruyodu araç şimdi tay gibi oldu :D..(dip not:benim amortisörler söküldüğünde arka yayların biri kırık çıktı +85 lira ve ön amortisör başlıklarımıydı neydi onlarda deforme olmuş dediler 45 den iki adet 90 lira bunlar seni ilgilendirmio diye üst tarafta belirtmedim. ;))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Merhaba arkdaşlar daha önce monreo veya kyb marka amontisör kullanmış arkadaşlar sizce bu markalardan hangisi alınmalı gazlı amontisör mü yağlı amontisör mü tavsiye edersiniz arkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkdaşlar daha önce monreo veya kyb marka amontisör kullanmış arkadaşlar sizce bu markalardan hangisi alınmalı gazlı amontisör mü yağlı amontisör mü tavsiye edersiniz arkaya

Selam "roadless_2"

Açtığın 5 konudan sonra ses olayını kesebildinmi ?. :) Yine amortisör ve ses gelme durumundanmı muzdaripsin. Şu durumu bir çöz forumdan en çok ben sevineceğim herhalde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunlardan kurtuldum fakat şimdidde arka amontisör bulamıyorum :) hiç bir yerde yok monreoda yok kybde gümrükte sorunlar varmış ama yakın zamanda çözülecekmiş.Madem diyorum ikiside gelecek hangisini alayım diye bir sorayım dedim :) biliyorum biraz çok oldum kusura bakmayın ama acemilik böyle bişey :) amontisörlerin ikiside kaliteli markalarmış sanırım birisi gazlı birisi yağlıymış siz ne tavsiye edersiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alıpta kullandığım ürünler olmadığı için yorum yapamayacağım bu konuda. Ama merak etme kısa sürede sana cevap veren tecrübeli arkadaşlar olacaktır.:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Mrhb arkadaşlar halen amortisörlerde sorun oldugu için temin edemedim sizlerin bildigi veya nereden nasıl temin edeceğime dair bir fikriniz varsa yardımcı olabilirmisiniz.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

ben aracıma kyb marka orjınal amortisör aldım gayet memnunun tanesi 130 dan aldım.sizede tavsiye ederim yalnız amortisör alırken kontrol ederek alın bozuk cıkabılıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

mazda hb kullanıcıları 90-94 kayseride fazlasıyla amortisör mevcut ben geçenlerde değiştirdim tanesi 75 tl orjinal ayarında gazlı amortisör 1 yıl garantili hepside 2012 üretim bütün yedek parçacılarda mevcut eğer ihtiyacı olan varsa bana ulaşssın yardımcı olurum.... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

slm arkadaşlar siz amörtisör konusunda uzmanlaşmışınız anlaşılan 92  323 hb ile sedan helezon ve amortisörleri birbirine uyarmı  benim araç 92 hb helezon ve amartisörlerin hepsini yenilemeyi düsünüyorum 2 tane gazlı arka amartisör var ama kutusunda sadece 323 90-95 arası yazıyo hb veya sedan yazmıyo :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...