Jump to content

Amortisör Önerisi Ortak Konu (89-94)

Guest sedemirkan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sedemirkan

arkadaşlar 1993 323 hb 4 amortisörüde değişmesi ve aks larında değişmesi gerekiyor.orjinal amortisörü ne marka ve ne kadardır.toplamda maliyeti ne olur ve güvenli bir şekilde nerede yaptırabilirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

arkadaşlar 1993 323 hb 4 amortisörüde değişmesi ve aks larında değişmesi gerekiyor.orjinal amortisörü ne marka ve ne kadardır.toplamda maliyeti ne olur ve güvenli bir şekilde nerede yaptırabilirim..

orjinalini aramana gerek yok, piyasada birçok farklı markada amortisör var bu arabalar için. benimkinin üzerinden tokico marka amortisör çıkmıştı, onların da 100 lira civarı tanesi. Anadolu yakasında Bostancı sanayi servisindeki Taber Ustaya götürebilirsin, son derece güvenilir birisi kendisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

orjinalini aramana gerek yok, piyasada birçok farklı markada amortisör var bu arabalar için. benimkinin üzerinden tokico marka amortisör çıkmıştı, onların da 100 lira civarı tanesi. Anadolu yakasında Bostancı sanayi servisindeki Taber Ustaya götürebilirsin, son derece güvenilir birisi kendisi.

o zaman 600 lük olucaz galiba mustafa abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

o zaman 600 lük olucaz galiba mustafa abi.

hiç gerek yok.

maysan mando diye bir marka var, yeni üretim (eskilerde bazı problemler varmış, düzeltilmiş) amortisör alıp tak. 45-50 lira tanesi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

yerli malı demek o zaman kalsın abi bu kesin mandacıların işidir. ;D ;D

valla sen bilirsin ama namiştayn amortisördeki elemanla sohbet etmiştik bu konuda epeyce. aynı şekilde benim kuzen de bu markayı iyi tanıyor ve her ikisinin de söylediği ortak nokta "kötü değil" şeklinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest ersyncar

yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı :D

Bursa'da üretiliyor :)

bursada üretildiyse gözünü kapayıp alabilirsin :D memleketimden kötü hiç bişi çıkmaz :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

bilmeyenler olabilir diye o şekilde bir mesac attım  :D:hi:

çok bilgilendirici gördüm seni bu akşam.

bu sebepten düğününde kalburla su taşıyacağım senin  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

maysan mando yu hyundai de kullanıyor orjinal parça olarak  :hi:

yani maysan mando toxico ve kyb yi aratmazmı diyorsunuz taktırayımmı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani maysan mando toxico ve kyb yi aratmazmı diyorsunuz taktırayımmı?

arada fark olacaktır ama verdiğin paranın karşılığını alırsın  :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok bilgilendirici gördüm seni bu akşam.

bu sebepten düğününde kalburla su taşıyacağım senin  :D

düşünmen yeter abi  :hi:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sedemirkan

valla sen bilirsin ama namiştayn amortisördeki elemanla sohbet etmiştik bu konuda epeyce. aynı şekilde benim kuzen de bu markayı iyi tanıyor ve her ikisinin de söylediği ortak nokta "kötü değil" şeklinde.

mustafa abi benim araçtakiler orjinal amortisörleri namiştayn da tamir ettirdim (orada şakir diye bi arkadaş var) aradan 3 ay kadar önce gene bozuk yollarda sesler fazlalaştı tekrar gittim 3 gün önce şakir bi kontrol et dedim arkalardan ses geliyo söktü baktı abi amortisörlerde bişey yok biraz gaz bastım sadece dedi  bendende 30 lira sökme takma parası istedi.neyse dünde maslak evo mazda ya gittim check up yaptılar araca ön sağ amortisör patlak dediler biz amortisör tamirini asla önermiyoruz yüksek konfor için değiştirmek en doğrusu dediler.bende baya midem bulandı değiştireyim dedim ama genede yarın gidip şakirin ciğerini sökücem nasılsa 1 yıl garantili..   
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

100 ytl civarı gazlı amortisör bulunabiliyormu.Yağlı omortisör 50 ytl Kastamonuda ithal ama markasını bilmiyorum.Ön iki adet gerekli.Malumanuz orjinal amortisör biraz sert. 323 hb gazlı amortisör kullanan arkadaşlar varsa memnunmu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Benimkiler monroe gazlı. Arkalar.

İki sene oldu sağlam çıktılar. Fakat herkesin hoşuna gitmeyebilir çünkü biraz sertler.Birde yine benim hoşuma giden ama başkası ne der bilemeyeceğim ses durumu var. Özellikle yeni iken 403 gibi tıss tıs ediyo. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...