Jump to content

Mazda2 Aksesuarlar

x-rayted
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Onur,

Mazda ile görüştüm. Kısa bir süre önce Istanbul'a varmış olan araçların gümrük işlemleri yapılmış ve bugün sevkiyata başlanıyormuş.

Eğer aracın bu gelenler arasındaysa haftabaşında İzmir de olur dendi. Mazda2 Go da herhangi bir problem olmadığını ellerinde yeterli miktarda olduğunu söylediler.

Eğer siparişin bunda değilse Salı günü bir gemi daha geliyormuş onun da işlemleri en geç 1 hafta içerisinde biter dendi.

İnşallah bu gelenlerin arasındadır :)

Burak rica etsem bir de şu aksesuar meselesini konuşsanız onlara da bir indirim yapsalar :)  Mazda aksesuarları 6-7 ay önceki yüksek araba fiyatlı döneme göre ayarlanmış ve yüksek..Nasıl ki 2 ve 6ların fiyatını makul bir seviyeye getirince satmaya başladılar. Aynı indirimi aksesuara da yaparlarsa onu da satarlar.

İngiliz alman arabayı bizim aldığımızdan bayağı pahalı alıyor şu an, ama orjinal aksesuarları bizden ucuza alıyorlar..

Piayasada 40-50 TLye gayet iyi kolçaklar , 150 TLye spoylerler , 40-50 TLye pedal setleri varken insanın orjinal kolçağa 357,5 , orjinal spoylere  433,5 TL, pedal seti ve ayak dayamaya 372 TL  veresi gelmiyor..Mazda 2 yazan kapı eşik takımı 257 TL. yavv  ..1.3 mazda 2 ye 33000 isteyen zihniyetin eseri bunlar..İnsinler fiyatı alan olur valla :D Başta ben :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aksesuarlar konusunda birşey yaparlar mı bilmiyorum ama şu an için çok önemsediklerini de sanmıyorum. Liste fiyatı sanırım Mazda Avrupa dan geliyor.

Ingiltere sitesinde bile fiyat belirtmemişler ama daha önceden yaptığım karşılaştırmalarda fiyatların farklı olmadığını görmüştüm.

Bahsettiğin onlar bizden ucuz alıyor kısmı sanırım orijinal olmayan parçalar için geçerli..

http://www.mazda.co.uk/owning/accessories/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hımm ben ingiltereden bakmıştım. Bu firma orjinal mazda ürünü satıyor . adı mazda falan olunca ben resmidir diye düşünmüştüm..Fiyat 71.38£ + KDV (yanılmıyorsam %17.5)  84 £ oluyor.

TL fiyatı  190 eder...

Maalesef UK dışına yollamıyorlar. İngilterede yaşayan üyemiz varsa bana haber verirse sevinirim :)

http://mazda-2.sgpetch.co.uk/pages/accessories/detail/model=63/category=ROOT-interior/accessory=Centre+Arm+Rest/id=4906

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ancak asıl olayım şu..

Mazda 2 orjinal mercekli HID farlar..

Fiyat tuzlu teki 1100 TL falan ve 250 de gönderi istiyorlar. Gümrük dertleri de yanında..

http://www.japanparts.com/db/partslist.php?dealer=6&car=140&middlesmall=&maker=&volkey=

japanparts  10 dolarlık parçayı bile 100 dolardan aşağı satmaz bulabilirsen başka yerlerden dene
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

ancak asıl olayım şu..

Mazda 2 orjinal mercekli HID farlar..

Fiyat tuzlu teki 1100 TL falan ve 250 de gönderi istiyorlar. Gümrük dertleri de yanında..

http://www.japanparts.com/db/partslist.php?dealer=6&car=140&middlesmall=&maker=&volkey=

Bişey sormak istiyorum. Bu siteden parça getirmek çok mu zahmetli türkiyeye? Gerçekten harika şeyler var özellikle o hid far benimde favorim. Ne kadara patlar ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu aksesuarlar vardı zaten, yani aksesuar sayfası açıktı...Hatta pek çoğu da stoklarda mevcut...Ancak bu fiyatlarla 1 tane bile satamayacaklardır...

Şahsuvaroğlu bana -alırken sormuştum- sadece spoyler fiyatı verdi ve 10 güne elimizde dedi. Arabayı aldıktan 1-2 hafta sonra mail attım. Sorduğum tüm parçaların fiyatlarını verdiler hepsi için de 1-2 güne takılır falan dediler..

Sorun şu ki mazda2 için bu fiyatlar çok yüksek. Bir spoylere 367+KDv bir kolçağa 303 +KDV gerçekten pahalı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cenk Abi ben bilmeyenler veya ingilizcesi olmayanlar için vermiştim sayfayı sen yine Mazda yı vurdun yerden yere :)

1. mesajda da var zaten bu şikayetlerin :)

yok yav vurmadım yerden yere ne haddime benim koca mazdayı yerden yere vurmak...

Ben yarın öbür gün daha ucuz ve kaliteli bir kolçak , başka bir yerden 2-3 cmlik yay, farklı bir spoyler bulup taktırırsam ileride bunların fiyatını düştüklerinde birer tane az satmış olurlar :D Bulamazsam hala şansları var  :D

Nihai olarak kafamda şekillendi.2-3 ay sonra (belki nisanda kendi doğum günümde) :

-Spoyler

- kolçak

- en açığından cam filmi

- eğer konforu bozmayacaksa,sadece görsel olarak daha iyi duracağı için 2-3 cm lik yay

-  kaliteli pedal ayak dayama seti.

- torpido üstüne tek bir neon

yaptırmak isterim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evo otoya sormuştum ben fiyatları, fiyatlar bunlar

Spoyler 287 tl

Marşpiyel  497 tl

Ön tampon köşe bandı 515 tl

Ön panjur 258 tl

Yan sinyal çerçevesi 98 tl

Spor eksoz 588 tl

Fiyatlara + kdv ilave edilecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız spoylerin fiyatında boya yok...şahsuvar 80 TL de boya parası istiyor. 367+KDV oluyor..

Bizim eksozlarda orta mı son susturcu mu ne yok..hafif olsun diye böyle yapmışlar. Bu spor eksoz biraz daha sportif ses çıkarsın diye komple eksozmuş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

katalizör veya orta susturucusu iptal edilip spor egzost takılmış bir arabayla en fazla 20 dakika yolculuk edebilirsiniz. daha sorası için ya mola verirsiniz ya da kulak tıkacı kullanmak zorunda kalırsınız.

örn.1: 1994 323hb'de küçük orta susturucusuz (onlarda 2 tane orta susturucu vardır) spor egzost denemesi.

örn.2: 1997 familia katalizörsüz spor susturucu denemesi.

her ikisinde de ertesi gün şiddetli başağrısı ile susturuculara müdahale gerekmiştir. egzost konusunda bu uyarımı dikkate almanızı öneririm :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...