Jump to content

Sıva Harcı Nasıl çıkar

izzet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forumda daha önce Murat Bulut'un başına geldi diye hatırlıyorum ama konuyu bulamadım.Arabanın tavanında ne zaman,nerde nasıl olduğunu hatırlayamadığım iki yerde sıva harcı var.Bugün arabayı yıkattıktan sonra farkettim.Boyaya zarar vermeden nasıl çıkarabilirim,tavsiyeleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilık ya da sıcak sudan başka bişi aklıma gelmiyor İzzet, kireç çözücü porçöz falan da denenebilir ama boyaya zarar verir sanırım, hatta kesinlikle eminim de denilebilir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sirke de boyaya zarar verebilir aynı porçöz gibi, bunları kullanmak zorunda kalırsanız sulandırın, sirkeye daha az, diğer asitlere iyicene, %90 su katmak lazım hidroklorik ve fosforik aside...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de denemeden önce görünmeyen bir yere sürüp zarar veriyormuya bakılabilir.

Kumaşlarda leke çıkarıcılar için de aynı işlem yapılır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sirke de boyaya zarar verebilir aynı porçöz gibi, bunları kullanmak zorunda kalırsanız sulandırın, sirkeye daha az, diğer asitlere iyicene, %90 su katmak lazım hidroklorik ve fosforik aside...

sakın ewde denemeyin patlayabilir :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

An itibariyle sıcak pardon kaynar su denemelerimde harçta en ufak bir oynama olmamıştır. :) Yeni demelerim yakında önce kurşunsuz benzin sonra sirke ile olacaktır. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Komple sıva yaptırabilirsin arabayı :D diycem ama demiyorum.

Sirke işe yaramıştı bi arkadaşın arabasında ona öncelik ver bakalım olacak mı.

Geçmiş olsun :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

altta lınkı olan urun genel amaclı bır yuzey temızleme setı.yurtdısında polısh ve wax oncesınde bu urunu uyguluyorlar.yenı temızlenmıs araclardan bıle cıkan kırı gormelısınız :ohmy: ama sıva harcını cıkarır mı?o konuda yurdısında bır uygulama gormedım :D

http://www.meguiars.com.tr/index.php?_room=2&_action=detail&_page=6

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...