Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Xenon Far Uygulaması

fdurmaz_05
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

:tey: mazda 3 lere (2006) mercek:h7,, uzun:hb3 degiştirsem örnegin mercekliye h7 zenon 8000 lik,uzunlara h1 beyaz,parklara da beyaz lamba yapsam sorun olurmu?deneyen varmı  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

:tey: mazda 3 lere (2006) mercek:h7,, uzun:hb3 degiştirsem örnegin mercekliye h7 zenon 8000 lik,uzunlara h1 beyaz,parklara da beyaz lamba yapsam sorun olurmu?deneyen varmı  :hi:

uzun farlar 9005 diye geçiyor sanırsam
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba;

Bildiğiniz gibi 1.Nesil Mazda 3'erin kısa farlarında mercek var. Ben halojen farlarımı trafikte rahatsızlık vermeyecek şekilde düzgün bir xenon yaptırmak istiyorum. Şimdi; aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi orjinal katalogda kısalar için D2S tipi xenon ampül alternatifi var. Ancak anlamadığım şey şu; Sadece ampülü D2S tipi alıp taktığımızda oluyor mu ? Yani sadece ampül mü alacağım, yoksa ampül, balast vs. Xenon Kit mi alacağım ?

LightBulbs.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serdar Xenon far için her halükarda kit şart biliyorum. Xenon far taktırmayı düşünenler için şöyle bir konumuz var, bir göz at istersen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim İlhan ilgili konuya bende katılıyorum ancak aracın mercekli olmasına güveniyorum açıkcası. Eğer yapıp da sorun yaşamayan arkadaşlar varsa deneyimlerinden faydalanmak isterim.

En kötü ihtimalle beyaz H7 Ampül alıp kullanıcaz :)  ama onlarda yağmurlu havalarda çok kötü oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim İlhan ilgili konuya bende katılıyorum ancak aracın mercekli olmasına güveniyorum açıkcası. Eğer yapıp da sorun yaşamayan arkadaşlar varsa deneyimlerinden faydalanmak isterim.

En kötü ihtimalle beyaz H7 Ampül alıp kullanıcaz :)  ama onlarda yağmurlu havalarda çok kötü oluyor.

Aracın mercekli olması Xenon takılabileceği anlamına gelmiyor. O mercekler Halojen ampuller için yapılmış, gerçek anlamda Xenon olması için Xenon ampul+balast dışında D2S yani Xenon için üretilmiş mercek de gerekli. 

Katalogda yer almasının sebebi fabrika çıkışlı Xenonlu Mazda3'ler ( Türkiye'de yok ) olduğundan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar eğer zenon far olacaksa ilhan beyin dediği gibi kit, balast gerek kaliteli olmasını istersen biraz masraflı olur depo marka olursa ucuza gelir dediğin gibi beyaz far sis ve yağmurlu havalarda kötü en iyisi sarı far ha birde muayenede bizim burada (sökede) zenonların orrjinalinde olup olmadığınıda bakıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyaz far yağmurlu sisli havalarda kesinlikle performansı kötü oluyor. Serdar yine bir fikir edinmen ve alternatif bir seçenek olsun diye bir konu paylaşıyorum.

Osram Night Breaker Plus Far. Forumdan kullanıp memnun olan arkadaşlar var. Ömrü konusunda kullanıcıya bağlı olarak değişkenlik göstermekte. Yani gündüz far kullanmazsan ömrünü uzatıyorsun. Bu konuda @Mehmet Özdemir ihtisas yapmıştır sanırım.

http://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/9321-osram-night-breaker-plus-serisi-cikti/?hl=+osram++night++breaker&page=3

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kötü hava şartlarında eEn iyi görüş 4300K da oluyor ama bulması zor. Dediğin gibi beyaza kaçtıkça yağmur ve sisli havalarda önüne beyaz perde çekilmiş gibi oluyor. Renk ve görüntü için güzel bir gif buldum ;

a6ecf3_584505691c6e34fd6d3bcb62486f344a.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben phlips in 2 sene önce çıkardığı en son ürününü kullandım (çifti 450 tl ydi) Edremit Balıkesir arasında yağmurlu havada resmen yolda kaldım desem yalan olmaz zenon far önümü bile göstermiyordu kuru havalarda harika artısıda bu 2 sene sonrada ampulün biri yanmıştı

emekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kötü hava şartlarında eEn iyi görüş 4300K da oluyor ama bulması zor. Dediğin gibi beyaza kaçtıkça yağmur ve sisli havalarda önüne beyaz perde çekilmiş gibi oluyor. Renk ve görüntü için güzel bir gif buldum ;

a6ecf3_584505691c6e34fd6d3bcb62486f344a.

Tamam yaa vazgeçtim xenon'dan :D  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Beni xenon'dan vazgeçirdiniz. Halojen ampülleri araştırmaya başladım. Osram Night Breaker Plus'tan herkes çok memnun ancak yeni bi seri olarak Night Breaker Unlimited çıkmış. Bu modeli kullanan var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamam yaa vazgeçtim xenon'dan :D  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Beni xenon'dan vazgeçirdiniz. Halojen ampülleri araştırmaya başladım. Osram Night Breaker Plus'tan herkes çok memnun ancak yeni bi seri olarak Night Breaker Unlimited çıkmış. Bu modeli kullanan var mı ?

Senden duymuş oldum :) Eğer @Mehmet Özdemir de onay verirse kullanalım o zaman :) Var mı bir link ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ürün linki aşağıda; Dediğine göre standart halojenlere göre %110 daha fazla ışık, 40m daha uzun görüş, %20 daha beyaz vs.. özellikleri varmış.

http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/cars/halogen-headlight-lamps-for-cars/night-breaker-unlimited/index.jsp?productId=

Night breaker plus ise; %90 daha fazla ışık, 35mt.'ye kadar daha uzun görüş, %10 daha beyaz olarak belirtilmiş.

71CeLQFZV7L._SL1200_.jpg

spade35 tarafından düzenlendi
Ek bilgi koyuldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serdar birde Philips Diamond Vision serisi var. Onun konusu şu şekilde.

Birde Osram-Philips arasında git gel yaşayan bir arkadaşımızın açtığı bir konu var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamdır. Karar verdim ben bu Osram Night Breaker Unlimited'tan alıp deneyeceğim. Ürün ve yoldaki görüş fotoğraflarını sizlerle paylaşacağım. Kullanacak diğer arkadaşlara da yardımcı olur umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...