Jump to content

Mazda 626 Hakkında Bilgilere İhtiyacım Var

enginilhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dağlar kadar fark var, şiddetle 93 model ve üstünü almanı (temiz ve bakımlı olmak şartıyla) tavsiye ederim...

Kasa farkı, motor farkı, konfor ve donanım farkı için 2-3 bin lira fazla verilmez diyorsan takdir senin.

Parça fiyatları ve bulunabilirlik farkı da var ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parça fiyatları ve bulunabilirlik farkı da var ama.

Evet haklısın, ilk kasaların parçaları daha uygun ama bulunmaz diye bir şey yok... Usta sağlamsa nereden hangi parçayı bulacağını çok iyi biliyor zaten...

Temiz mazda sahibini sanayi ile çok fazla muhatap etmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abinin dediği gibi aracı ilk aldığın zaman kıvamına getirmek için biraz masraf yaparsın ama sonra dönüp bakmazsın. Yağ çubuğunu kontrol et sonrasında yolda kalırım böyle olurum, şöyle olurum aklına gelmesin. Bi de stepnedeki lastiğinin havası tam olsun :tey: :tey: :tey: :tey: :tey: :tey: :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli abinin dediği gibi aracı ilk aldığın zaman kıvamına getirmek için biraz masraf yaparsın ama sonra dönüp bakmazsın. Yağ çubuğunu kontrol et sonrasında yolda kalırım böyle olurum, şöyle olurum aklına gelmesin. Bi de stepnedeki lastiğinin havası tam olsun :tey: :tey: :tey: :tey: :tey: :tey: :tey:

stepne derken?  :krrsz: hocam biraz açıklarmısın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj daki yedek lastik havasından bahsediyor arkadaş

:D onu biliyorum arkadaşım.. anlatmak istediği ne diye merak etmiştim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:D onu biliyorum arkadaşım.. anlatmak istediği ne diye merak etmiştim..

Bagajdaki lastiklerin havası zamanla azalır bu yüzden arada bir kontrol etmek yolda süpriz ile karşılaşmaktan iyidir diye söylemiş Dinçer...

Gece uzun yolculuğunda lastik patladı ve hemen bagajdaki stepneyi çıkardın taktın, krikoyu indirdin lastik yerle bir...

HAYIRLI İŞLER...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagajdaki lastiklerin havası zamanla azalır bu yüzden arada bir kontrol etmek yolda süpriz ile karşılaşmaktan iyidir diye söylemiş Dinçer...

Gece uzun yolculuğunda lastik patladı ve hemen bagajdaki stepneyi çıkardın taktın, krikoyu indirdin lastik yerle bir...

HAYIRLI İŞLER...

şimdi aklıma takılan konu stepnenin havasının olması yada olmaması değilde şu; acaba lastiğin patlama ve yolda kalma ihtimali yüksek mi? mazda da sık sık yolda kalma gibi bir sıkıntı mı var? da bu yüzden mi söyledi arkadaş acaba diye düşünüyorum Veli abi..  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi aklıma takılan konu stepnenin havasının olması yada olmaması değilde şu; acaba lastiğin patlama ve yolda kalma ihtimali yüksek mi? mazda da sık sık yolda kalma gibi bir sıkıntı mı var? da bu yüzden mi söyledi arkadaş acaba diye düşünüyorum Veli abi..  :)

Lastik arızalarının mazda veya marka ile nasıl bir ilgisi olabilir ??

Patlayacak lastik her markada patlar. Sen stepneyi sağlam tut yeter...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik arızalarının mazda veya marka ile nasıl bir ilgisi olabilir ??

Patlayacak lastik her markada patlar. Sen stepneyi sağlam tut yeter...

mazda 626 ağır ve geniş kasa aracı olduğu için olabilir mi diye düşünmüştüm. yoksa dediğin gibi patlayacak olduktan sonra lastiğin çeşidi önemli değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 626 ağır ve geniş kasa aracı olduğu için olabilir mi diye düşünmüştüm. yoksa dediğin gibi patlayacak olduktan sonra lastiğin çeşidi önemli değil..

Göründüğü gibi değil... 1155 kg ağırlığı var ve 14 jant lastiklerin üzerinde gidiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Göründüğü gibi değil... 1155 kg ağırlığı var ve 14 jant lastiklerin üzerinde gidiyor...

ben pek anlamam abi 14 jant falan. iyi mi? dezavantajları var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben pek anlamam abi 14 jant falan. iyi mi? dezavantajları var mı?

İyi az kalır, harika... Bu yüzden yakıtı çok çok düşük kalıyor. Güvenlik zaafiyeti de yok... Bir çok viraja 120 km hız ile girmişimdir, sıkıntısız da çıkmışımdır...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi az kalır, harika... Bu yüzden yakıtı çok çok düşük kalıyor. Güvenlik zaafiyeti de yok... Bir çok viraja 120 km hız ile girmişimdir, sıkıntısız da çıkmışımdır...

abi sölemeyeyim sölemeyeyim diyorum ama en sonunda söliycem..  :) 

bu kadar harika bir izlenim bırakmış arabayı niye sattın be abi.

tamam sebebini az çok biliyorum ama.. :)

ben öyle bir araba bulsam zor kalmadıkça satarmıyım, yada para kaşındırmadıkça...  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi sölemeyeyim sölemeyeyim diyorum ama en sonunda söliycem..  :) 

bu kadar harika bir izlenim bırakmış arabayı niye sattın be abi.

tamam sebebini az çok biliyorum ama.. :)

ben öyle bir araba bulsam zor kalmadıkça satarmıyım, yada para kaşındırmadıkça...  :D

Eşimi çok sevdiğim için desem yeterli olur sanırım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

günaydınlar,

Beş yıl boyunca 93 Sedan (balina kasa) 626 kullanan birisi olarak olarak bazı bilgileri ve tecrübeleri paylaşmak istiyorum.

öncelikle çok memnun olduğum bir arabaydı. Severek kullandım. Şimdi 2000 626 aldım beş yıldır da bunu kullanıyorum, isteyene bu araç hakkında da bilgi paylaşımı yapabilirim.

93-97 kasa çok güzel bir araçtır. Özellikle yol tutuşu harikadır, sonraki kasa olan 98-2001 den daha iyidir. 115 beygir motor vardır, kalkışı çok güzeldir, yokuşta hız kesmez. LPG de hiç sorun yaşatmaz benzinli gibi gider.Motor aksamında kolay kolay kolay sorun yaşatmaz. 100 bin km de bir triger kayışı değişir. kullanılan bujiler NGK BKRE5E ya da BKRE6E dir. ben hep BKRE5E kullandım. hem ucuzdur 10 bin km de değiştirilir. Diğer markaları takarsanız performansı düşer.Ona göre ayarlanmış.

10 bin km de yağını değiştirmelisiniz.

Tabi ararsanız dezavantajlarını bulursunuz ama rahat bir kasadır. Mesela toprak yolda çok kullanırsanız alt rotiller 2-3 yıl gibi bir sürede bozulabilir. benim en büyük sorunum oydu. bir de arka tekerleklerin oradaki el freni merkezlerini belli aralıklarla yağlatmanız gerekebilir. el frenin de çok başarılı değil. Kasa kolay kolay çürümez paslanmaz. Yolda sizi yormaz.Olabildiğince rahat bir kasadır. Ön panel çok rahattır, ovaldir. Görüş alanı çok geniştir. Elektrik ve elektronik sorunu ben hiç yaşamadım. Parçaları her Japoncu da bulunur, ucuzdur, örnek alt rotiller 25 30 civarıdır. ben 5 yılda 2 kez değiştirdim, 555 diye bir marka kullandım güzeldi. Bazıları dönemine göre fuldür. Benimkinde ABS vardı ama klima yoktu, hava yastığı yoktu sanırım 97 lerde hepsi var. 97 temiz bulursanız süper olur.

umarım faydalı olmuştur. Gine sorularınız olursa yardımcı olurum. Hangi parça nerde bulunur hepsini yaşayarak öğrendim. Benim tek şikayetim 2000 motor olması nedeniyle vergisiydi, ama bu rahata alışan onları düşünmüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bence de güzel 2002-2008 kasaların da çizgileri çok hoş diğer özelliklerini bilmiyorum ama görünüşü oldukça diri duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...