Jump to content

Mazda2 1.3 : Bana göre iyi ve kötü yönleri.

x-rayted
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda2 den vaz mi gectin ? Ben Mazda6 yi birakip Mazda2 mi alsam diyorum sen vazgectim diyorsun :)

bende mazda 2 almayı düşünüyordum. ama forumdakileri okuyunca vazgeçtim.

aynı paraya 207 veya corsa almak daha iyi galiba.

nasıl yani...arka sileceğin 3 kere çalışması mı vazgeçirdi sizi..İyi yönlere dikkat ettiniz mi bilmiyorum performans, ekonomi ve iç hacim, düşk fiyat..

207yi ben de beğeniyorum ama tanığdığım tek 207 sahibi sorunlar yaşadı (OPCdeki Onur). 20bin olmadan debriyaj değişti ki tecrübeli sürücüdrler..

Şu an için mazda 2 nin tek olumsuz yönü nisbi olarak artmış  fiyatıdır. Kriz öncesi baz fiyatı 22900du, şimdi de öyle ama kriz öncesi 28000 olan 207 26ya 32 olan jazz 29.5a inmiş durumda...

Bulursanız ve uzun süre kullanacaksanız kesinlikle alın. 207 punto clio vs gibi arabaları ikinci el olarak düşünmek lazım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 98
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

17

• x-rayted

18

• dublör

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

bi yerde yanlış söylemişim önce onu düzelteyim. forumdakileri derken bu sadece bu forumu değil diğer araç forumlarını da göz önünde bulundurarak söylemiştim. araçtan ses gelmesi malzeme kalitesinin düşük oluşu ver her lastiğin uymaması benim için bir sorun. tabi ikinci elde satamama yada değerinin düşük olması da bir etken. yeni opel corsayı her şekilde satarsın 207 yi satmak ona göre zor. ama mazda2 yi elden çıkarmak daha zor olacaktır.

ben araç konusunda usta değilim sizin kadar da araçtan imkanı yok anlamam. sadece arkadaşlarım çevrem ve de internetten edindiğim bilgiler doğrultusunda bunları söylüyorum.

eğer sülçülisan ettiysem affola  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Türk insanına mal satmak o kadar kolay ki. Zaten genel olarak birkaç marka hakkında "ne olursa olsun iyidir, 2. elde hiç zorlanmadan satarsın" mantığı ruhumuza işlenmiş.

muhammedcan, gel sana orjinal 2005 model Reno Megane 2 Dynamic verelim. 1.6 litre 16 valf benzinli. Daha geçen ay tüm bakımları yapıldı vvti dişlisine varana kadar değiştirildi. Boşver sen bu mazda2 yi, Karamürsel sepeti kadar arabaya 24-25 bin vereceğine 20 bine cillop gibi sedan megane araban olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Hem ikinci eli de iyi ya. Hemen satarsın.

valla ben çok ciddiyim. 20 bine vericek arabayı birader. hatta ben araya girersem 19.5 da yaptırırım ona fiyatı. daha ne olsun anasını satıyım ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün bir araştırma şirketinden geldiler. Mazda adına araştırma yapıyoruz dediler ama bence başka markalar içindi. Yine de play mi go mu 1.3 mü 1.5 mu diyerek hazırlıklı oldukları belliydi.

Sonuç olarak mazda2 den memnuniyetimi 10 üzerinden 9 olarak söyledim.

Neden seçtiniz dediler. Bu donanım, bu güvenlik, bu tip bu fiyata başka arabada yok dedim..

Hangi arabalara baktınız dedi.

Clio, jazz, fiesta, 207, colt dedim..

Dizel düşünmediniz mi dedi? Diğer arabam dizel zaten dedim.Avantajı kalmadı masrafı yüksek, fiyatı yüksek dedim.

Bayii ile ilgili tamamen memnunumu işaretledim.

Çevreyle ilginiz bişey sordu. Sınıfının en düşük CO2 emisyonu 129 ile mazda2 de dedim. Eleman dehşete düştü..Halbuki kafadan atmıştım. yani sınıfının en iyisi olduğunu ama tüketim en düşük olduğuna göre muhtemelen öyledir zaten

memnun olmadığım yön olarak lastik sesi, eksik donanım ve iç mekan kalitesinin azcık düşük oluşunu söyledim.

Daha fazla güvenlik ve daha az emisyon için ekstra para öder misiniz dedi. Öderim dedim..

Arabanızda eksik olduğunu düşündüğünüz şey var mı dedi..

ESP, cruise, sunroof, far ve yağmur sensörü dedim. Bunlara ne kadar daha ödeme yapabilirdiniz dedi. 2000-3000 liraya bunların hepsi olsaydı yine alabilirdim dedim..

hediye mediye vermedi gitti..

O esnada öümdeki bilgisayarda maserati nin kendi arabanı kendin yap sayfası açıktı ve ben kendimi bir tane gran turismo S configure ediyordum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest özgürce

Merhaba, ben de 1-2 hafta önce 1.5 play modeli aldım. 1200 km oldu. Vites kutusu altından öyle bir ses gelmedi hiç. Arka cam suyunun ayarı ise aslında oldukça kolay. Topluiğne ucu sokarak istediğiniz ayarı yapabiliyorsunuz. Bence en önemli eksiklik anahtarla arabayı kitlediğimde camların kapanmamasıydı. Hemen bi oto elektrikçiye götürdüm ve 70 tl ye bir modül taktırdım.

Kafama takılan bir şey var. Motorun 1.5 olduğuna nasıl emin olabilirim? Yani ruhsat hariç hiçbir yerinde yazmıyor. Açıkçası sadece sürerek farkı algılayabilecek kadar anlamıyorum bu işten. Nette 1.3 motorun fotoğrafını bulamadım hiç belki görsem farkı anlayacağım. Mazda galerisinde de hiç 1.3 kalmamış. 1.3 motoru olan arkadaşlardan biri motorun fotoğrafını gösterebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest özgürce

Motorun üstünde hava filtresinin muhafaza plastiği var ve üzerinde "DOHC 16 valve" yazıyor. Gözle görülebilecek her yerine baktım ama bulamadım. Ruhsat bilgilerine de güvenesim gelmiyor çünkü ruhsatta "dizel" yazıyordu :) Takıntılı bir adam değilimdir aslında ama bu meseleye taktım galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

...2006 yılında yediğim ceza gecen gün geldi. cezadada murat 323 yazıyordu :D

cezayı yazan adam kör mü?

koskoca flash jantlı reno kırması arabayı murat diye yazmaya utanmamış mı? :D:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ruhsatı hemen düzelttirdim zaten, teşekkürler. Şasi numarasını filan da kontrol ettim sorun yok.

Kaputun ön tarafında araç ile ilgili bir bilgi levhası yokmudur ? Orada yazmaz mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba, ben de 1-2 hafta önce 1.5 play modeli aldım. 1200 km oldu. Vites kutusu altından öyle bir ses gelmedi hiç. Arka cam suyunun ayarı ise aslında oldukça kolay. Topluiğne ucu sokarak istediğiniz ayarı yapabiliyorsunuz. Bence en önemli eksiklik anahtarla arabayı kitlediğimde camların kapanmamasıydı. Hemen bi oto elektrikçiye götürdüm ve 70 tl ye bir modül taktırdım.

Kafama takılan bir şey var. Motorun 1.5 olduğuna nasıl emin olabilirim? Yani ruhsat hariç hiçbir yerinde yazmıyor. Açıkçası sadece sürerek farkı algılayabilecek kadar anlamıyorum bu işten. Nette 1.3 motorun fotoğrafını bulamadım hiç belki görsem farkı anlayacağım. Mazda galerisinde de hiç 1.3 kalmamış. 1.3 motoru olan arkadaşlardan biri motorun fotoğrafını gösterebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

bu 1.5un motor resmi sizinki aynı ise sorun yok

08mazda2engine.thumbnail.jpg

1.3 resmi bulamazsanız akşama doğru veya yarın çeker koyarım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest özgürce

Foto için teşekkürler x-rayted. Benim motorun görünümü bununla aynı. Ama asıl merak ettiğim 1.3 motrun görünümünde fark olup olmadığı. 1.3 fotosunu da ekleyebilirsen çok sevinirim.

Burak, suspansiyonun ordaki levhayı bu iş çıkışı okuyacağım, akşam sonucu yazarım. Daha önce bu levhayı farketmemiş olmam ilginç. Heryerine baktığımı sanıyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest özgürce

İşyerinden biri daha mazda 2 almış. 1.3 motorlu ve az önce üşenmedim gidip motoruna baktım. Ve fakat motorun görünümü yukardaki 1.5 fotosuyla aynı gibi geldi bana.

Bu arada fotoğraftaki levhaya da baktım. Ne benimkinde ne de baktığım 1.3 mazdada orada levha yok. Sağ kapı eşiğinde buna benzer bir levha var, motor ve şasi numaraları yazılı ama motor hacmine ilişkin bilgi yok.

Off nerden taktım bu meseleye :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...