Jump to content

ÖTV İndirimi

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 82
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

18

• Selman

8

• Gökhan

8

• x-rayted

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

ÖTV indirimlerinde son durum aşağıdaki şekilde. Resmi gazetede yayımlanmasının ardından uygulamaya başlayacağız.

Motor Hacmi 1600cc'ye kadar olan araçlarda ÖTV %37'den %18'e

Motor Hacmi 1600cc'den 2000cc'ye kadar olan araçlarda ÖTV %60'dan %54'e

Motor Hacmi 2000cc ve üzeri olan araçlarda ÖTV %84'den %80'e

Ticari araçlarda %10'dan %1'e

Otobüslerde %4'den %1'e

Motorsikletlerde %22'den %11'e

Düşüyor.Mazda 2 ve Mazda 3 fiyatları çok makul seviyelere gelecek. Tam araç alınacak dönem  ;)

Örnek vermek gerekirse şu anda 36650 TL'ye verdiğimiz Mazda 3 HB Touring AT araç bu indirimlerden sonra 32.000TL gibi bir fiyata gerilemiş olacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ÖTV indirimlerinde son durum aşağıdaki şekilde. Resmi gazetede yayımlanmasının ardından uygulamaya başlayacağız.

Motor Hacmi 1600cc'ye kadar olan araçlarda ÖTV %37'den %18'e

Motor Hacmi 1600cc'den 2000cc'ye kadar olan araçlarda ÖTV %60'dan %54'e

Motor Hacmi 2000cc ve üzeri olan araçlarda ÖTV %84'den %80'e

Ticari araçlarda %10'dan %1'e

Otobüslerde %4'den %1'e

Motorsikletlerde %22'den %11'e

Düşüyor.Mazda 2 ve Mazda 3 fiyatları çok makul seviyelere gelecek. Tam araç alınacak dönem  ;)

Örnek vermek gerekirse şu anda 36650 TL'ye verdiğimiz Mazda 3 HB Touring AT araç bu indirimlerden sonra 32.000TL gibi bir fiyata gerilemiş olacak..

Çok teşekkür ederim. Birde sizin indiriminzi de eklersek, 30bine turing AT Sedan olur demekki. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasım - aralık ayındaki kampanyayı kaçıran arkadaşlara bu bir fırsat.. o müthiş kampanya bu sefer 3 aylığına geçerli olacak.. herkese hayırlı uğurlu olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aranızda hukukçu var mı? Ben ÖTV iadesi için dava açabilir miyim?

Krizin hissedilmeye başlanması eylül ekim gibiydi herhalde. Aralık sonu ocak başı devletin maliye bakanı ve başbakanı "otomobil pazarının 2/3ü ithal , destek verelim de alman işçisini vs mi desteklemiş olalım" " kesinlikle vergi indirim yok" gibi sözlerine kanarak arabayı aldım. Şimdi ÖTV indirimi çıktı. Ben kandırılmış oldum...Şimdi ülkemin koca maliye bakanına, başbakanına  güvenmeyeceğim de kime güvenecğim. Onlar inandım araba aldım zarar ettim.

Eğer bakan ve başbakan bu açıklamaları yapmasaydı , alıp almama riski benim olurdu...Ancak bakan ve başbakanın bu açıklaması açık ve net şekilde bizleri daha pahalıdan almaya teşviktir...Sahtekar şerefsiz bir galerici arabasını satmak için her türlü yalanı söyleyebilir ancak bakan ve başbakanın hemen ve daha çok vergi toplayabilmek için yalan söylemesi  etik olmamalı veya ÖTV indirimi geriye dönük de olmalı.

Şimdi ben bu ÖTV indiriminin bana da uygulanması ve ÖTV geri ödemesi hakkında, yukarıda argümanı kullanarak,  dava açabilir miyim?  Açarsam haklı bulunur muyum?

İmza : Koca başbakan ve maliye bakanına inanmış enayi bir Türk vatandaşı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aranızda hukukçu var mı? Ben ÖTV iadesi için dava açabilir miyim?

Krizin hissedilmeye başlanması eylül ekim gibiydi herhalde. Aralık sonu ocak başı devletin maliye bakanı ve başbakanı "otomobil pazarının 2/3ü ithal , destek verelim de alman işçisini vs mi desteklemiş olalım" " kesinlikle vergi indirim yok" gibi sözlerine kanarak arabayı aldım. Şimdi ÖTV indirimi çıktı. Ben kandırılmış oldum...Şimdi ülkemin koca maliye bakanına, başbakanına  güvenmeyeceğim de kime güvenecğim. Onlar inandım araba aldım zarar ettim.

Eğer bakan ve başbakan bu açıklamaları yapmasaydı , alıp almama riski benim olurdu...Ancak bakan ve başbakanın bu açıklaması açık ve net şekilde bizleri daha pahalıdan almaya teşviktir...Sahtekar şerefsiz bir galerici arabasını satmak için her türlü yalanı söyleyebilir ancak bakan ve başbakanın hemen ve daha çok vergi toplayabilmek için yalan söylemesi  etik olmamalı veya ÖTV indirimi geriye dönük de olmalı.

Şimdi ben bu ÖTV indiriminin bana da uygulanması ve ÖTV geri ödemesi hakkında, yukarıda argümanı kullanarak,  dava açabilir miyim?  Açarsam haklı bulunur muyum?

İmza : Koca başbakan ve maliye bakanına inanmış enayi bir Türk vatandaşı.

Aynı problemi ben de yaşıyorum Cenk Abi. Gerçi ben eski aracımı satıpta aldığım için, en azından 2.El aracımın satışından bu farkı çıkardığımı düşünüyorum.

Sanırım böyle bir vergi iadesi söz konusu olmaz. Devlet aldığı parayı ne zaman geri ödemiş ki? Bence 2009 yılında ÖTV indirimine kadar tescil edilmiş araçlardan 1-2 yıl MTV alınmazsa bu haksızlık önlenmiş olabilir. 2009 tescilli araç sahipleri birleşip topluca dava açabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle şey olmaz, 2008 de alanların ne günahı var, veya 2007 de, sonu yok bu dediğinizin... Ona bakarsanız bütün ikinci el patladı şimdi, yeni araç alacaklar dışında herkes mağdur.... Böyle şeyler dava konusu olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle şey olmaz, 2008 de alanların ne günahı var, veya 2007 de, sonu yok bu dediğinizin... Ona bakarsanız bütün ikinci el patladı şimdi, yeni araç alacaklar dışında herkes mağdur.... Böyle şeyler dava konusu olmaz.

Bakın argümanımı yazdım..Bakan ve başbakan o açıklamaları yapmadan önce alanın kendi rsikidir. Fiyatlar artabilir de azalabilir de...Ama bakan ve başbakan ÖTv indirimi yok diyor ..Bu açıklamadan sonra alanlar açısından bir kandırılma sözkonusu. Bakan ve başbakan o açıklamayı hiç yapmasa yine risk benimdi..Ben o zmaan beklerdim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...