Jump to content

ÖTV İndirimi

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ödediğim Ötvnin %18.5 u ve buna denk gelen Kdv deki hesaplamadım ama yaklaşık 4 mü eder o farkı..

Abi bu istediğin hiç mantıklı değil ki ama.  Sonuçta senin ne kadar ÖTV ödediğin devlet için önemli senin için değil. Senin için önemli olan toplamdan ne kadar verdiğin . Sen aracını şu andaki fiyat ile aynı fiyattan almışsın neredeyse.

Devlete ;

Madem indirim yapacaktınız neden Aralıkta indirim yapmadınız mı diyeceksin ? Ya da

Ben aslında yine bu kadar para ödemeye razıydım ama daha az ÖTV ödemek istiyordum mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 82
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

18

• Selman

8

• Gökhan

8

• x-rayted

11

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Burak şimdi total vergi yükü yaklaşık %62 ..

Yani mazda bunu 10000e satsa 16200 falan arabanın fiyatı. Yani benim ödediğim 10000 i mazda 6200ü devlet aldı.

Şimdi ise vergi %40 a indi. Yani Mazda bana aynı arabayı 10000e verirse ben bunu 14000 ödeyeceğim. devlet 6200 yerine 4000 almaya başladı...

İşte yapılmayacağı söylendiği halde yapılan bu indirim. sadece devletin aldığı parada indirim. Mazdanın bana sattığı fiyat devleti ilgilendirmez. Mazda o arabayı o zaman da aynı fiyata şimdi de aynı fiyata satsa bile dünya kadar fark oluyor.....

Neyse Prof. Şükrü Kızılot'un köşesini okuyun sanırım benim bu konudaki mailimi yayınlayacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi o kadar matematiğimiz var çok şükür onu biliyorum ama sen devleti ne ile suçlayacaksın ? Daha az para almakla mı ?

Bence sağlam bir argüman değil.

Ha Burak gibi indirimden 1 gün önce alıp 6-7 bin TL fark ödeseydin anlardım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi o kadar matematiğimiz var çok şükür onu biliyorum ama sen devleti ne ile suçlayacaksın ? Daha az para almakla mı ?

niye o zaman çok aldın şimdi az alıyorsundan ziyade ötv gibi saçma bir şey neden var diye isyan etsek daha doğru olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

O na bile söyleyecek bişey yok  o gün için şartlar öyleydi şimdi böyle  zorla vermedik diyecekler
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni Şafak tan alıntı yapman gözümü yaşarttı :D

:D İlahi Burak.

İşin gerçeği bende sonra farkettim. Benim alıntı yaptığım "memurlar.net"te o gazeteden almış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Hadi Gökhan kaçmaz artık bu fırsat, eylem zamanı...:D

3 kullanıcıları için kötü zamanda oldu yeni kasa çıkınca olsa düşünürdüm değiştirmeyi, ama Gökhan abi için hakkaten tombağı upgrade etme zamanıdır :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akşam bayağı niyetine girdikten sonra, sabah çok hüzünlü baktı bana. Anladı mı ne?

İyice şaşırdım kısacası. Kalbim"Al,al" diyor. Ama mantığım"susaklığın alemi yok, madem yiyecen bu haltı git yeni kasa için ye" diyor.

Valla ne yapacağımı bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben 2.0 Dynamic + yı  geri park sensörü ve xenon takıldı ve 52,200 e aldım ,maddi gücüm mazda 3 almaya yetiyordu ama her telefonda fiyatlar biraz daha indi hele 6 nın rengini görünce kredi falan arabayı aldık,allah ömür verirse uzun süre kullanıcam çünkü mazdanın sorunsuz olduğunu daha önceden kullandığım için biliyorum.bütün bunları yazıp kafanızı şişirdim ama insan hayallerini (ilk sıfır mazdam)  gerçekleştirirken bazen  2 yi 3 ü gözü görmüyor. arkadaşlar fazla düşünmeyin araçlarınızın keyfini sürün.Araba alıp kullanıp satarken bırakın zarar etmeyi kar etmek yıllar önceydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

... arkadaşlar fazla düşünmeyin araçlarınızın keyfini sürün.Araba alıp kullanıp satarken bırakın zarar etmeyi kar etmek yıllar önceydi.

Abi konunun özeti budur :)  O0  :clap:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnsan psikolojisi hakikaten garip. İndirim lafı ve bunun reklam edilmesi sonucunda sanki fiyatlar yarı yarıya inmiş gibi insanlar showroomlara koşmuş. İstisnai durumlar var tabii ama birçok modelde fiyatlar zaten yılbaşından önceki seviyelere geldi. 3 ay önce almayan adam şimdi neden alır anlamak güç..

Bununla ilgili Fatih'in bir izlenimi vardı. GG da saat satarken misal , 100 TL ye koyduğu saat satılmazken aynı ürünü 1 TL den başlatıp 110-120 TL ye sattığı oluyormuş. 2 gün önce daha ucuza almak varken galip gelme psikolojisi ile sanırım daha pahalıya almaya razı oluyor millet.

Şimdi de durum farksız. 3 ay önce neden almadın ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada bazı firmalar indirimin birazını kırpmış mesela nissan..

Yalnız genel olarak firmalar aksesuar ve opsiyon paketlerinden geçirmiş...daha doğrusu onlara indirim yapmamış. Mesela VW fiyatlarını aynen indirmiş ama metalik boya ve SR gibi opsiyon fiyatlarını düşürrmemiş halbuki onlar da aynı oranda ucuzlamalıydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vw in 1.4 tsi motorlu aracları avantajlı olmus baya..

eminmisin :D

ötv'den önce zam yapmışlar sonra ötv indirimini vermişler :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eminmisin :D

ötv'den önce zam yapmışlar sonra ötv indirimini vermişler :D

hadi ya :D

önceki fiyatlarını net olarak hatırlamıyorum ama 1.6 altı die kesin saglam bi indirim olmustur diye seyettim :D

e ama ne alaka niye zam yaparlar ki, devletin yaptıgı indirimi süistimal ediyorlar onun üzerinden de kazanıyorlar o zman..sonucta devlet kendi vergi karından kesinti yapıyor onlar icin bisey degismemesine ragmen zam yapıyorlar.. o zaman kriz mriz diye aglamasınlar sonra batsınlar bidaada cıkamasınlar arkadas gram üzülmem ne halleri varsa görsünler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

talep olanlara böyle yapmışlar ama bazı modellerde yapmamışlar..Mesela touran 1.4 tsi 56 bin idi. Şimdi 48e indirmişler ancak metalik boya ve SR farkı aynı kalmış (oysa onlar da inmeliydi) .

Golf VIda alaşım jant olan tek model highline. 1.4 tsi highline  44850 mi ne olmuş (50lerde idi). Mondeo 1.6i HB trend (alaşım jant, ESP vs var) 39.800..Golf tsi hala benzer donanımda üst segment başka markalardan pahalı satılıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de Mazda ya kızarsın abi adamlar neyse onu yansıtmışlar direk..

Yedek parça fiyatları da düştümü bu arada ? Araba değil ama kolçak alabilirsin eğer düştüyse ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...