Jump to content

Yeni lastik tavsiyesi...

dunyamil
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 3 Dynamic mt, er30 lardan artık kurtulmam gerek, 43 bin oldu araba lastikler artık o kadar ses yapıyor ki, porya sorunu olabilir derken merser koşuyolu, lastikleri değiştirin isterseniz çok ses yapıyor dedi, ki katılıyorum bezdirdi iyice...

Biraz baktım, Michelin primacy Hp V(91) 200 TL mart sonuna kadar, testler ıslak perd-formansı iyi, kuru yol kötü, sessiz diyor özetle(eksik olabilir tabi)

Bridgestone Turanza ER 300 en çok tavsiye edilen lastik diyor testler, performans iyi ancak gürültü micheline göre biraz fazla imiş, kullananlar ne der önemli olan o, 220 TL ediler ona da,

Yokohama kullananla övüyor Yokohamaları da 10-20 binden sonra nasıl oluyorlar o meçhul, kullananlar değerlendirebilirse sevinirim,

Nokiansessiz kaliteli deniyor ama testlerde 6. dan iyi derecesi yok maalesef, Burak kullanıyordu sanırım, kararsız kaldım bu konuda...

pek çok lastik konusu var ama Mod arkadaşlar isterse başka konu ile birleştirebilirler, en geç cumartesi(yarın) çözmem lazım bu meseleyi, nisan gibi yeni zamlar gelmesi söz konusu 4 mevsim-yaz lastiklerine...  :fiuw:

Michelin primacy HP, bridgestone er300, yokohama ve Nokian, bu dört lastik dışında düşünmüyorum ama tehdit edersniz belki başka marka da bakabilirim.. :sopa:

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yaz-kış farklı lastik kullanıyorum ( ikisi de Nokian ) Yazın kullandığım Nokian H serisinden memnunum ama referans olabilecek kadar teknik bilgim yok . Sadece bir kaç kere sert frende çok iyi performans gösterdiğini söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bunlar arasında michelin..

Pilot primacynın gürültü sorunlarını HPde giderdiler..

alternatif Kumho KH11..Pilot primacynin deseninin birebir taklidi..

Diğer altermnatif Hankook K 105 ventus prime..Gülmeyin Hartmann ın felan resmi tuning lastiği. Sesssizlik konfor vs iyi, performans çok çok iyi değil..

Ben ise sportcontact2 alıyorum kısa ömür, sesli mesli tamam da , performansın keyfini çıkarıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

kumho kh11in tetleri gayet basarılı

normal bir yoldaki testi (en yüksek rakam en iyi)

chart1.gif

kuru yoldaki testi (en yüksek rakam en iyi)

chart2.gif

islak yoldaki testi (en yüksek en iyi)

chart3.gif

slalom ve tur zamanı testi (en düsük rakam en iyi)

chart4.gif

1.fren mesafesi(dry yazan kuru yol wet yazan islak yol)(en düsük rakamli en iyi) 2.viraj kabiliyet testi(en yüksek en iyi)

chart5.gif

referans site

http://www.tirerack.com/

isteyenler burdan bakabilir ki birsürü lastigin testide mevcut. ayrıca, bu test sonuçlarına göre er30'lar hiç de öyle Mazda3 kullanıcılarının dediği kadar kötü bir lastik değilmiş :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

isteyenler burdan bakabilir ki birsürü lastigin testide mevcut. ayrıca, bu test sonuçlarına göre er30'lar hiç de öyle Mazda3 kullanıcılarının dediği kadar kötü bir lastik değilmiş :)

Yada Kumho kötü :) şaka tabi bilgiler için teşekkür ederim. Turanza Er30 lar gürültülü idi, biraz daha sessiz ama ıslak kuru yol için iyi bir lastik istiyorum. er300 ve Michelin Primacy HP arasındayım şu an ama er30 turanzalardan sonra ER300ler de korkutmuyor değil hani.. :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ağzı olan konuşuyo işte bakma sen 3 kullanıcılarına hiçbiri bişeyden anlamıyo eşeğe biner gibi arabaya binip ahkam kesiyolar :D :D :geyik: :geyik: :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu test sonuçlarına göre er30'lar hiç de öyle Mazda3 kullanıcılarının dediği kadar kötü bir lastik değilmiş :)

İyi de milyonlarca sinek yanılıyor mu yani? :D

Dünyamil, Adrenalin kullanan herkes çok memnun bildiğim kadarıyla ama fiyatı ne civarda bilemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi de milyonlarca sinek yanılıyor mu yani? :D

Dünyamil, Adrenalin kullanan herkes çok memnun bildiğim kadarıyla ama fiyatı ne civarda bilemiyorum...

Selman Abi, Adrenalin hem biraz kazık kemde tüm lastikler W kodlu... Yani benimki de abartılı bir talep ama hem iyi olsun hemde tamam süper sessiz olmasın ama çok sert olupta er30 ları aratmasın...

Ama yalıtımı iyi BMW, mercedes için ilk tercih edeceğim lastik bu olacak(ilerde inşallah) :)

Sen ne kullanıyorsun Selman Abi, birde keyfine düşkün bir arkadaş olarak Uyumsuzun lastik tercihini merak ediyorum açıkçası...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bende Adrenalin var, uyumsuz er 30 lardan memnun olan grubu temsil ediyor bildiğim kadarıyla...:D

canım abim sen bu testlerdeki kaç hareketi yaptın lastikleri zorladında er30 lardan  memnun değilsin zaten w kodlu lastik senin aracın için üretilmemiş daha hızlı ve manevra kabiliyeti ona göre olan o lastiğin hakkını verecek araçlar için, he memnunmuyum er 30 dan bana bi terbiyesizlik yapmadılar hiç yoldan çıkmadım kaymadım başı kıçı atmadı aracın fren mesafeside gayet iyi biraz sesliler ama bunun içinde tü kaka demem yani :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiğin hakkını verecek araç diye birşey olamaz, burada lastik bir mütemmim, asıl olan araç, iyisini kullanamaz mıyız yani lastiğin? Karne mi gerekiyor? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selman Abi, uyumsuz da haklı tabi, baksanıza er30 Kumho' yu filan tokatlamış nerede ise, adrenalin değil ama er300 olabilir belki, Ama michelin primacy HP kullanan olsa da görüşlerini tecribelerini bir dinlesek...

Daha önce bu kadar rahatsız etmiyor idi er 30 lar, ses yapıyor ama son zamanda lastiklerde bozmuş biraz, iç kısımları dalgalı dalgalı olmuş eski ön bakımdan sonra arka olan iki lastik... Bu arada lastikler 43 bin yaptı, bu da iyidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Lastiğin hakkını verecek araç diye birşey olamaz, burada lastik bir mütemmim, asıl olan araç, iyisini kullanamaz mıyız yani lastiğin? Karne mi gerekiyor? :D

en iyisinide kullanırsın tabi ama ölü yatırım hele senin için  5bin oldumu kilometresi guzunun,arada gezdir canı sıkılmasın lastiklerde çürümesin durduğu yerde malum eşek yükü para verdin :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Michelin Primacy Hp aldım bugün. 205/55/16 91 V . H Energy Saver modelinde var. V de olsa Primacy daha iyi bir lastik olduğu için bunu tercih ettim. Fiyatı Michelin için çok uygun. 185TL peşin, 195TL 5 taksit. 1 yıl yol yardım hizmeti de var. Gerçi birçok lastik veriyor bu hizmeti zaten.

1 Nisan itibariyle fiyatlar artıyor. Zam belli olmuş. Lastik alacakların acele etmesini tavsiye ederim.

Bir haftadır kullanıyorum. Bir kere kaydım. Yeni asfalt, ıslak ve kumlu zemin. Orda da kayması normal sanırım.

Kışlıklardan geçtiğim için çok fazla yorum yapamam ama Er-30'dan sonra çok daha iyi bir lastik olduğu izlenimi edindim diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Michelin Primacy Hp almayacağım kesin gibi, speedy servisten bir arkadaş ile konuştum...''Michelin artık energy üretiyor, Primacy Hp üretimi durduğu için stokları eritiyorlar, bu yüzden alnıyor ve satmıyoruz, eğer problm olrsa garantiden değiştirecek lastik bulamayıp müşteriye mahçup olmak istemiyoruz'' diyor. Riske girmeyeyim diyorum bende yani...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hem adrenalin hemde primacy hp kullanıyorum michelin daha sessiz bence.Ama yol tutş olarak adrenalin derim.Bu arada 20555R16 91v 210 tl ye aldım geçen hafta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Michelin Primacy Hp almayacağım kesin gibi, speedy servisten bir arkadaş ile konuştum...''Michelin artık energy üretiyor, Primacy Hp üretimi durduğu için stokları eritiyorlar, bu yüzden alnıyor ve satmıyoruz, eğer problm olrsa garantiden değiştirecek lastik bulamayıp müşteriye mahçup olmak istemiyoruz'' diyor. Riske girmeyeyim diyorum bende yani...

Lastiklerim 2008 44.hafta üretim. Ekim sonu, Kasım başı yani. Üretildi, çıkış için stok bekledi vs. vs. 5 ay uzun bir süre değil lastik için. Bayii lastiğin yeni geldiğini söyledi. Benim mantığımda bunu doğruluyor. Primacy Hp üretimden kalktı bana çok inandırıcı gelmedi açıkçası. Ayrıca dayıma araba almak için bayiileri dolaştık geçen hafta. Birçok üretici orjinal lastik olarak Primacy Hp kullanmış 16inç jantlı araçlarda. Başka nedenle almam derseniz bilemem yalnız bu nedenle vazgeçilecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum.

Bir de Primacy Hp almayacaksanız, 205 55 16 ebatları için Energy hiç tavsiye etmem. Daha düşük ebatlarda düşünülebilir bir lastik Energy.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiklerim 2008 44.hafta üretim. Ekim sonu, Kasım başı yani. Üretildi, çıkış için stok bekledi vs. vs. 5 ay uzun bir süre değil lastik için. Bayii lastiğin yeni geldiğini söyledi. Benim mantığımda bunu doğruluyor. Primacy Hp üretimden kalktı bana çok inandırıcı gelmedi açıkçası. Ayrıca dayıma araba almak için bayiileri dolaştık geçen hafta. Birçok üretici orjinal lastik olarak Primacy Hp kullanmış 16inç jantlı araçlarda. Başka nedenle almam derseniz bilemem yalnız bu nedenle vazgeçilecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum.

Bir de Primacy Hp almayacaksanız, 205 55 16 ebatları için Energy hiç tavsiye etmem. Daha düşük ebatlarda düşünülebilir bir lastik Energy.

Söyledikleriniz doğru olabilir belki ama Speedy servisler de michelin satıyor bayiler yani, oradaki yetkili, isterseniz adını özelden yazabilirm, arayın kendisi ile de konuşun söylediklerini aynen size de tekrarlar herhalde...

Michelin HP evet bende baktım pek çok arabada standart geliyor, arkadaşımn toyota corolla' sında da var ve memnun olduğunu söylüyor ancak bu standart özellik olmasının üretimden kalkması ile alakası olacağını düşünmüyorum, üretimi bitmiş ancak şu an stokları erittikleri söylendi bana, şu anki kampanya da bunun için olabilir ancak ben vazgeçtim. Zaten fransız olmaları (haksızlık ediyor olsam dahi) nedeni ile sevmem pek kendilerini, turanzaları değiştirenler michelin aldıklarından ve memnun olduklarından(özellikle ses konusunda) bende düşünmüştüm. Yine Michelin bayileri bozuk yollarda lastiğin yumuşak hamurlu olması nedeni ile aşınmanın artabileceğini söylediler. Şehir içi için Enerjy, şehir dışı otoban vs primacy HP önerdiler. Ben ayda en az bir defa Sakarya' ya gittimden ve orada da köy yollarına da girdiğimden, üretimin bitmiş olduğu bilgisinden sonra tamamen çizdim michelin' i...

Bu arada mesaja cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. 205 55 16 Nokian H XL-eXtra Load 94 h lastik aldım 4 adet bu gün. Açıkçası lastik bakmaya gittiğim bayide geçen yıl mazda 3' üne bu lastiği taktıktan sonra özellikle sessizlikten memnun kaldığı için fiestaya nokian taktıran abinin tavrı etkili oldu. ilk izlenimim gayet iyi, neden katlanmışım o kadar süre o sese diye düşündüm. gerçi benim er 30 lar 43 bin km oldu, tabandan bozulmaya başladığı için ses olayı da aşırı olmuş onu anladım. Şu an motorun sesini çok rahat duyuyorum, hatta motor sesi fazla gibi gldi :) kasis ve yol çizgilerindeki kütleme tamamen bitti...

Bu arada yaptığım araştırmada bizim er 30 ların Turanza er 300 ve michelin primacy hp, energysaver lastikler dahil daha pahalı olduğunu gördüm. Bana ilginç geldi ama lastik açıkça pahalı tüm bu lastiklerden, orijinal ekipman lastiği olduğu için pahalı olduğunu söyledi lastikçi... Bilmiyorum artık.. :)   

http://www.e-lastikjant.com/?mgz=11&urunid=1121 lastiği buradan inceleyebilir isteyen arkadaşlar, aynı fiyata 4 taksite aldım ben... Umarım pişman etmez lastik bizi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...