Jump to content

Mazda 626 Sol Ön Cam Motoru (1988 - 1991)

designerst83
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba !!

Sahibi olduğum 1990 model Mazda 626 nın sol ön cam motoru malesef iş yapmaz duruma geldi..

Sıcak yaz günleri yaklaştı ve büyük bir problem haline geldi.

Acaba bu cam motorunu temin edebileceğim bir yer varmıdır ve tabi var ise fiyatı ne kadardır ?

Ayrıca ilk olarak ikinci el yani başka bir tabirle "çıkma" olursa fiyat olarak daha makul olacağını düşünüyorum..

İlgililenen arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım..

Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Maalesef bende aynı sorun var ama bu sorun motordan kaynaklanmıyor. Cam fitilleri yani lastikleri aşınıyor. Biraz yağlamak gerekiyor. Ben biraz yağlıyorum düzeliyor gibi oluyor ama yağ kuruduktan sonra problem yeniden başlıyor. Kalıcı bir çözüm öneren olursa sevinirim. Çünkü gördüğüm kadarıyla bu cam sorunu mazdalarda kronik bir sorun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne yaptıysam olmadı. sol camı komple söktüm. motor ve mekanızma sağlam. sadece fitillerden sıkışma yapıyor. fitillerin değişmesi lazım onu da bulmak maalesef imkasız gibi birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlar aynı sıkıntı bende de var camlarımızın 2 kenarında dışarıdan pul gibi görünen altında raylara geçen iki tane metal var o gün dikkat ettim onlardan biri sallanıyor gibiydi acaba o metalin cama sabit olması gerekmiyor mu? o aksamlar vidalı gibi bi şey mi bilen varsa sevinirim

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

benim ilk üye olduğum forum adabını öğrendiğim forumdur artık adamakıllı bilgili adam takılmıyor nerde çokluk orada .. meselesi aptal tartışmalar yüzünden bi çok bilgili seviyeli insan girmiyor artık ama eskilerden yine de faydalı bilgiler çıkabiliyor bilginin her türlüsü güzel

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğrudur sonuçta bir donanım sitesi ama herşey var ben daha çok elektronik bölümüne takılıyordum..

bu arada benim takıldığım en büyük araç forumu ladakulubu dür lada basit ve üzerinde oynanabilir bir araç olduğu için parçası ucuz olduğu için rahatlıkla oynayabiliyorsun basit bi araç olduğu için problemleri de standart ve kulüp üyelerinin genelinin bildiği problemler ladamı satıp mazda aldım ladamın en çok özlediğim yönü haftasonu kaputu açıp orasını burasını kurcalardım şimdiki aracımın karburatörlü bir araca göre eksiği yok fazlası var pek dokunabileceğim bi yeri yok iç ortam desen teybimi bile korka korka takıyorum ya göğüsü zedelersem diye ama yeni yeni sevmeye başlıyorum bu aracımı da biraz alışsam bütün deneyimlerimi yazacağım foruma

aslında kafamda böyle bi şey var herkes aracıyla ilgili deneyimlerini kendi başlığı altında yazsa ortaya güzel şeyler çıkacak insanlar forumdan daha fazla yararlanabilecek yorumlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba Arkadaşlar...

Ön sol cam problemi bende yeni oluştu. Bendeki problem camı yukarı kaldırıken yavaş kalkıyor bir problem yok ama indirirken çatur çutur sesler geliyor. Sanayi de bakım sırasında bir camcıya ayak üstü gösterdim yani camı indirip kaldırdı sökmedi. Cam motorumu krikosumu onun bir kaç tane tırnağının kırıldığını söyledi. Camcı sökecek kilitçiye götürecek kilitci tamir edecek camcı yeniden takacakmış, kilitçi 50 lira falan ister dedi oda 30 istedi toplam 80 lira falan tutar dedi. Ben de önümüz kış diye yaptırmadım zaten camı da açmıyorum.

Forumda yazılanları okudum misket çark v.b. Camcının tırnakları kırılmış dediği forumda belirtilen çarkmı. Benim sorunumda misketlerlemi ilgili yoksa o 5-10 lira değerindeki çark değişşe problem çözülürmü. Yani bunun tamiri 80 lira tutarmı?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

problem o kadar basit değil anladığım kadarıyla çünkü ben o dişliyi 3 kere değiştirdim her seferinde tekrardan yedi hala kesin çözümü bulamadım yukarıda donanimhaber den linki incelemenizde fayda var buna ek olarak kesinlikle camınızın raylarına yağ sıktırmayın bi süre sonra o plastikler yağı emiyor ve kitliyor buna da şahit oldum geriye aklımda tek çözüm var o da linkteki çözüm ben onu yapacağım inşallah işe yarar..

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar cam fitillerinize sprey silikon sıkmanız  camlarınızın rahat çalışmasını sağlarLlastik aksama da hiç zararı yoktur.fakat cama sıçratmamaya dikkat edin sıçrayanlarıda güzelce silin çok azda olsa leke yapabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam böyle fikirlere çok ihtiyacımız var mazdacılar olarak cevabınız için çok teşekkür ederim eğer kendiniz uyguladıysanız ya da şahit olduysanız deneyimlerinizi, ayrıntılı nasıl uyguladığınızı ve varsa işin püf noktalarını anlatırsanız çok sevinirim benim aklıma cam fitillerine bildiğimiz beyaz selobant çekmek gelmişti fitilin üzerinde kayganlık oluşturmak için fakat sizin fikir çok daha orijinal duruyor..

tekrar teşekkürler

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sprey slikon yerine sıvı deterjan daha iyi diye biliyorum slikon toz toplar ve ilerleyen zamanlarda çamur tortuları oluşturabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sprey slikon yerine sıvı deterjan daha iyi diye biliyorum slikon toz toplar ve ilerleyen zamanlarda çamur tortuları oluşturabilir

arkadaşlar sprey slikon kesinlikle toz falan toplamaz rahat olun ben 5-6 ay arayla kullanıyorum gerçekten işe yarıyor.isterseniz sprey sıkmadan önce sıvı deterjanla fitil aralarını yıkayın tamamen kuruduktan sonra sıkın...      camların inip kalkarken çıkardığı seslerlede boşuna uğraşmayın kesilmez ancak makaranın orjinaliyle değiştirilmesi gerekir oda bulunmadığı için uğraşmayın alın komple cam krikosu kurtulun...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...