Jump to content

Mazda6 Far Yükseklik Ayar Motoru

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim aracın far yükseklik ayar motorları aldığımdan beri bozuk. Bildiğim kadarı ile Mazda6 larda kronik bir problem ve garantiden değiştiriliyor ama sağolsun benden önceki sahibi bunu garantiden halledebilecekken yapmamış. Motor farın içinde olduğu için farı komple değiştirmek gerekiyor ama tahmin edeceğiniz üzere biraz pahalı. ( ~400 TL tanesi ) .

Hem servislerden hem de sizlerden ricam eğer denk gelirse bir çıkmacıya felan uğrarsanız veya tanıdığınız varsa bana fiyat almanız.

Ben de Yedek Parçacılara soracağım ama dediğim gibi olur da denk gelirse bana haber verirseniz sevinirim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

metaşa bi sor istersen parca fıyatları bırazdustu gıbı geldı bana bı kac parca sordum iyi fiyat werdıler hatta aldım bile:) ne hıkmetse ındırım yapmıslar galıba kapatacaklarmıdır nedır zaten farı da yan sanayı alma bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda6 nın yan sanayisini bulacağımı sanmıyorum zaten. Benim aradığım çıkma yani kaza yapmış bir arabadan felan bulmak.. Dur bakalım soralım bir Metaş'a ;) Sağolasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

walla bılmıyorum benım bordo626ya ust kapak contası sordum alayım dursun demıstım uc ay once falan 40 kusur  fıyat ıstedı almadım bende cok geldı sımdı grı626 contadan yag atmıs onu degıstırıyım dedım 22lıraya aldım mesela bujıkablosu ıstemıstım 60demıslerdı  sımdı 35 dedı ordakı parcaya bakan arkadasta bılgısayardan fıyatları gosterdı gercek ten hepsınde war bi indirim ya satılmadı elden cıkarıyolar yada dedıgım gıbı satısta hıc araba kalmamıs mazdayı bırakıyo da olabılırler mermerlerın getırdıgı cın malına servıslık yapabılırler oylede duymustum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Metaş zaten servis yetkisini kaybetti. Mermerlerin elindeki parçalardır o indirim yaptıkları.

Not: Sağolsun uyumsuz sormuş, yukarıdaki fiyat ile aynı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olabilir abi dedım ya kesın bı bılgım yok ben sadece gıdıp parca alıyorum ucuza werırlerse ısın gorulur dıe soylemıstım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracın far yükseklik ayar motorları aldığımdan beri bozuk. Bildiğim kadarı ile Mazda6 larda kronik bir problem ve garantiden değiştiriliyor ama sağolsun benden önceki sahibi bunu garantiden halledebilecekken yapmamış. Motor farın içinde olduğu için farı komple değiştirmek gerekiyor ama tahmin edeceğiniz üzere biraz pahalı. ( ~400 TL tanesi ) .

Hem servislerden hem de sizlerden ricam eğer denk gelirse bir çıkmacıya felan uğrarsanız veya tanıdığınız varsa bana fiyat almanız.

Ben de Yedek Parçacılara soracağım ama dediğim gibi olur da denk gelirse bana haber verirseniz sevinirim..

Burak TEBER ustaya sorsaydın bir... Birşey yapılabilecekse o yapar, olabilecek yerlere de sorabilir diye düşünüyorum... Yapabileceği bir şey olursa yardımcı olur her türlü...  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Taber Ustayı haberdar ettim zaten 1-2 gün önce . Bakarım dedi haber bekliyorum ;)

Yanımda konuştu Bugün Burak, adam kesin olur gibi filan dedi ama teber usta şimdi seni güvendirip sonra mahçup olmamak için sana kesin demiyor... Eline geçerse arar seni... :)Ayrıca sen o arada bulursan da sorun değilmiş, bir şekilde lazım olan birileri olur, 2004 2005 lerde garantiden değiştirmiştik bir ara mazda 6 larda bunu diyor kendileri... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ayarı bozuk dedin ama şuanda nasıl gösteriyor. biri aşağı biri yukarı değil dimi, standartda duruyorsa ve çok gerekli değilse değiştirme salla gitsin. farın tanesi 400 ise ikisi 800 olacak çıkmasını bulsan yarısı olsa 400"e gelir sana razımısın bu fiyata, hadi seninkini versen üste 200 nasıl iyimi...

vallahi genede istiyorsan ankarada hurdacılar sitesinde görmüştüm bulabilirsem adresini baktırayım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayarı değil motorun kendisi komple bozuk. Far ayarını yaptırmıştım. Mesele benim rahatsız olup olmamamdan ziyade aracın arkasına yük bindiğinde karşımdakinin rahatsız olup olmayacağı. Çocuktan dolayı çoğunlukla arkası yüklü gidiyoruz ve Xenon olmasından sebep kimsenin bana küfretmesini istemiyorum :) Bundan sebep makul bir fiyata bu problemden kurtulmak en iyisi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

makul fiyat derken :) motorun tamiri yerine mecburen farın değişimi olacak, ben hiç dikkat etmedim çalışıyormu çalışmıyormu bilmiyorum. ilk aldığımda bi duvarın karşısında ayarladım tamam...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Burak abi far yükseklik ayar motoru farın içinde ondan komple değişmesi gerekiyor diye biliyorum.Ayrıca yan sanayisi var farın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biliyorum Aras zaten o yuzden komple far ariyorum ama yan sanayi yerine cikma tercih ederim. Taber Usta bakiyor bakalim nasil bir fiyat cikacak ;)

Konuda motorların farın içinde olduğundan bahsedilmediği için paylaştım bildiğimi.Diğer yandan yan sanayisi yok diye bildiğin için söyledim istersen bulabilirim ihtiyaç halinde.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilk mesajda yazmistim motorun farin icinde oldugunu ;) ama yan sanayi oldugunu tahmin etmiyor, bilmiyordum. Ogrenebilirsen sadece fiyat bilgisini rica edecegim senden. O da bir opsiyon olarak kenarda dursun ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

uzuuuuuuuun araştırmalar sonucu ve birkaç telefon görüşmesi neticesinde sana pert bir mazda6 buldum.

SP_A0846.jpg

MAZDA6%20COPY.jpg

ÇINAR OTOMOTİV

YILDIZ SANAYİ SİTESİ 1.BLOK NO:33

OSTİM

ANKARA

TEL:0536 887 57 78

FAX:(0312) 354 86 61

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben biraz önce görüştüm adamın cep telefonundan, 2 saate kadar dükkana geçip bakacak ve haber verecek yada sen adamın cebinden ara konuş, arabanın arkasında kaza olmadığına göre önden hasarlıdır yani farlar kırıktır büyük ihtimal ama sen motoru adama tarif et onu al...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...