Jump to content

Balata ve Disk Değişimi Ortak Konu

chuey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Markayı net olarak hatırlayamadım şu an ama, Japon malı olduğunu hatırlıyorum, ön iki disk ve balatalarına 340 TL ödedim... 92 Mazda 626

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Merhaba 92-97 626 için ne marka fren balatası tavsiye edersiniz ve fiyatları hakkında bilgisi olan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımın balatalarını değiştirme vakti gelmiş, Mazda 626 (92) için orjinal balata markası nedir?

İnternetten almayı veya ustaya gittiğimde varsa şu markayı takalım demek için. Bilen varsa yardımcı olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer hala Bolu da ikamet etmekteyseniz İstanbula gidip Adem Ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim. Neden: Çünkü balata ve disk gibi küçük bi işlem de olsa araç söküldükten sonra başka bir parça daha arızalı çıkıyor. Bu defa sanayide o parçayı aramaya başlıyorsunuz. Adem usta ya gitmenin avantajı hem önceden bir hazırlık yapmanıza gerek kalmıyor. Size orada sağlam ve uygun olan ne ise onu takıyor başka parçalar eksik olduğu zaman da temin ediyor. Artı garantili işçilik ben şahsen paramı ve sorunları biriktirip yazları İstanbula gittiğimde yaptırmayı tercih ediyorum. Burada bizim Adem Usta kadar yetenekli bir mazda ustamız var ama bazen parça sıkıntısı çekildiği için size de önerdiğim gibi İst a gitmeyi tercih ediyorum size da tavsiye ediyorum. Kolay geldin.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer hala Bolu da ikamet etmekteyseniz İstanbula gidip Adem Ustaya yaptırmanızı tavsiye ederim. Neden: Çünkü balata ve disk gibi küçük bi işlem de olsa araç söküldükten sonra başka bir parça daha arızalı çıkıyor. Bu defa sanayide o parçayı aramaya başlıyorsunuz. Adem usta ya gitmenin avantajı hem önceden bir hazırlık yapmanıza gerek kalmıyor. Size orada sağlam ve uygun olan ne ise onu takıyor başka parçalar eksik olduğu zaman da temin ediyor. Artı garantili işçilik ben şahsen paramı ve sorunları biriktirip yazları İstanbula gittiğimde yaptırmayı tercih ediyorum. Burada bizim Adem Usta kadar yetenekli bir mazda ustamız var ama bazen parça sıkıntısı çekildiği için size de önerdiğim gibi İst a gitmeyi tercih ediyorum size da tavsiye ediyorum. Kolay geldin.  :)

İlginiz için teşekkür ederim yazdıklarınızda hakılsınız, aracımda herhangi başka bir problem olduğunu düşünmüyorum. Periyodik bakımda genel olarak baktırırım. Düzcede de kaliteli bir mazda ustası var ama balata gibi basit bir işçilik için şehir dışına çıkmak istemiyorum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

yetkili servisten aldığım fiyat

Ön fren balatası: 145,42 TL

Arka fren balatası: 187,44 TL

bu kadar fark eder mi anlamadım bu işi,çok mu kalite farkı oluyor acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ön balata için bu marka nasıldır sizce ? yoksa  orijinal balata mı alsam servisten ?

http://www.otomobilyedekparcalari.com/MAZDA-3-2003-VE-USTU-BALATA-ON-FREN-BALATASI-DISKLI,PR-292.html

TRW güzel maldır lakin farklı fabrika mı üretmeye başladı,sahtesi mi çıktı nedir anlamadım ama son olarak araca taktırdığımdan hiç memnun kalmadım.BOCH'un balataları güzel servis harici taktıracaksanız tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkalar daha ucuz oluyordu diye biliyordum, servis fiyatlarında niye daha pahalı acaba... Geçenlerde internette arka balatalar 20 lira diye bir üyemiz paylaşım yapmıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anlamadım bende bu fiyat farkını,Okan Bey'e sordum mail yoluyla,balata olunca önemlidir diye  orijinal alim dedim,bu arada yarından itibaren indirim olacakmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

revivo73 abimizin rx ine taktığı renkli balatalardan var mı acaba bizim için de  :)

renkli balata görmüştüm ama pahalı 250 falandı, benimde aklımdan geçmişti de sonra unuttum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

orjinal renkli balata var mı servislerde ?

renkli balatadan kastın arka metal kısmı sanırım. Ebc green, red ve yellowstuff serileri senin dediğin gibi arkası renkli.

ama asıl dışardan gözüken kaliperler. onların boyanması daha iyi. tabi orjinal brembo sistemi kurarsan o bambaşka birşey olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Brembo sistemi nedir ki? Kaliperleri boyayan kim var bilgisi olan var mı? Sağlam işçilik tabi boya atmayacak ve bir de renk kırmızı mı güzel olur sizce

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...