Jump to content

Balata ve Disk Değişimi Ortak Konu

chuey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

hava kanalları sayesinde diskler kolay soğuyor. sürekli gaz fren kullanılan yarış araçlarında şart. standart kullanıcıda pek gerekli değil ama görüntü olarak güzel tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben deneme amaçlı marker kalemle boyamıştım. 1 aydan fazla oldu boyada akma kokma olmadı. ama sprey boyayla daha kolay olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boyama meselesinden ziyade boyanın kalıcılığı önemli benim açımdan sprey boya alırım ve boyayabilirim ama kalıcı sprey boya hangisi ve renk ney olmalı mesela, benim arabam beyaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

renk meselesi tamamen zevke dayalı. araba renginden çok jant rengiyle alaka kaliper rengi.

Kırmızı en çok yapılan ve belirgin duranı. ama bunun yanında bakır kızılı veya altın sarısıda fena durmayabilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hımm anladım. Jant rengi alaşım jant rengi olur bildiğin. Spray önerin var mı kalıcı olanından

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben boyamadım spreyle dediğim gibi sadece markerle deneme amaçlı kaliperlerden bir tanesinin yarısına sürdüm. aslında parlak bir boya olursa güzel durur. standart kaliperler pürüzlü olduğundan boşlukları doldurmak lazım gelir. birde vernik atılırsa sonradan daha iyi durur diye tahmin ediyorum. daha önce yapan veya boyayla işiyle uğraşan arkadaşlar varsa detaylı bilgi verirler umarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orijinal balataların markası Galfer imiş,ayrıca kampanyayla fiyatı 100'e düşüyor. Ben de parçayı şimdi alacağım yaza serviste taktırırım artık

Mekanik parçaların orijinal olmasından yanayım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhaba
Ön disk ve balataları değiştirmek istiyorum, frenleme anında titreme yapıyor, diskler eğilmiş. Birçok farklı fiyat ve farklı ölçüler görüyorum. Bu konularda hiç bilgim yok. Şimdi disklerim eğri ise, değiştirmem gereken parçalar sadece disk ve balatalar mıdır? Ve tam olarak gerekli ölçü nedir? Nereden temin edeyim? Ne dersiniz?
Teşekkür ediyorumç

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba
Boğaziçi Otomotiv (İstanbul - Bahçelievler) den Maher marka ön diskleri 145 TL ye, CCR marka fren balatalarını 45 TL ye satın aldım. Markaların kalitesi konusunda bir bilgim yok, uzak olduğum bir konu. Birilerine yardımı olur diye yazmak istedim.
Herkese iyi forumlar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaliper boyamayla ilgili aydınlat beni dostum üstte sormuştum

dostum ben geçen sene 21liraya ısıya dayanıklı 300ml boya aldım kendım boyadım.cok cok cok güzel oldu.merak ettiğin ne varsa sorabilirsin.ben kısaca özetliyim. ilk basta disklere boya gitmesin die uğrastım ama cok ince işçilik gerekti sağlıklı yapamadım.iş bittiğinde yarım saat tur attım diskteki boyalar gitti.frene bastıkca döküldüler.ilk baslarda frenler tutmadı tabi kayganlastı diye ama sonrasında düzeldi...kaliperleri boyadıktan sonra kurumaya bırakıyorsun.en sonda cakmakla boyaya ısı tutuyorsun o boyayı tam olarak kurutuyor.son halini öyle alıyor 1 sene oldu dökülme vs.hiçbişey yok.jantların 4-5 kollu flnsa cok güzel durur

http://www.kliksa.com/urun/motip-300-c-isiya-dayanikli-kirmizi-boya-400-ml-made-in-germany-4048500334108/902018298?gclid=CjwKEAjw9dWuBRDFs9mHv-C9_FkSJADo58iM4WbX-0mfxTRYx6kR423ovreRkYEbgT5z0bu66vqLQxoCwfDw_wcB&gclsrc=aw.ds

aldığım ürün tam olarak buydu..2 lira zamn gelmiş)))

ısıya dayanıklı almazsanız cabuk yanar dökülür.bu noktaya dikkat edin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

arkadaşlar yeni aldığım 97 626 da bi sorunum var. frene basınca el freni (brake) ışığı yanıyor....problemin balatadan kaynaklandığını düşündüm çünkü frenlemede titreme de oluyor, ancak aradığım usta  fren hidrolik düzeyi düşüktür bak dedi...baktım normaldi o zaman sıkıntı yok dedi...nasıl yani dedim...yansın bişey olmaz dedi??? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hidrolik sıvısı eksik olabilir 

Fren merkezlerinden biri basınç kaçırıyor olabilir,

El freni müşürü bozuk veya temas olabilir.

Balataların btimiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

el freni müşürü bozuk olsa ne bileyim her frenlemede yanar mıydı...özellikle uzun ve şiddetli basmışsam yanıyor lamba..ben  de balatayı düşünüyorum çünkü basınca fren pedalinde tireme oluyor ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balata ve fren hidroliği eklendi ışık yanmıyor.. Yeni sorun şu,, rot milleti değişti sağa çekme vardı... Sağa çekme bitti daha beter direksiyonda oynama başladı. Yani titreme değil bayağı sağa sola 5-10 derece oynama yapıyor direksiyon özellikle yüksek hızlarda!!şaştım kaldım.. On duzenciden çıkar çıkmaz başladı geri döndüm direksiyondan dedi..bu arada tüm tekerlerin bilyeleri de değişti, giderken bilue sesi vardı kesildi lakin bu direksiyondaki oynama delirtti beni

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar ön fren balatalarımı değiştiricem.internette mazda3 fren balatası bulunabiliyor,ama uyum sorunu yasarsam nereye iade edeceğim diye internetten almak istemıyorum,sanayideki parçacıdan focus 2 fren balatası alsam uyar mı?yada 1.nesil için kesin uyumlu oldugunu bilen bir arkadas varsa linkte verebilir?yada servis fiyatları nedirki 2 fren balatasının arasında ucurum yoksa servisten alayım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Merhaba arkadaşlar. 90 model otomatik 626 aracımın bir süredir frenlerinden sürtme sesi geliyordu. İlk başlarda çok bastıkça geldiğinden ben frenler ısınıp sertleşiyor diye düşünüyordum ancak şu anda ağır ağır trafikte ilerlerkende aynı şekilde metal metale sürter gibi bir ses geliyor tekerleklerden. Sanırım frenler tamamen bitti ve perçinler diske sürtüyor diye düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. 

Bu nedenle balataları ve belki diskleri değiştirmek gerekebilir. Sorum şu. İnternette Mga diye Balat'a markası var fiyatı uygun 37₺ tavsiye edermisiniz. Etmezseniz ne takmalıyım? Birde bizim Disk'ler lastikler gibi 5 deliklimi yoksa 4 mü. Onu bulamadım hiçbir yerde.  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu markayı pek önermiyorlar, hissizlik, erken ses yapma (muhtemelen kısa sürede sertleşmesi sonucu) vs. kısaca belirsizlik var. Bildik marka kullanmanız sizin yararınıza. Direksiyon, fren, lastikler hayati konulardır, özen gösterilmeli. Benim bildiğim, jant bijonları 5 ise disk de aynı olmalı, yanılıyor olabilirimde. Tek bir jantın sökülüp bakılması ile anlaşılır zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fren balatalarınn bittiğini anlamamızı sağlayan birer metal parçası bulunur. frene bastığınızda bu parçalar diske değer ve balatanın bittiğini anlarsınız.  sizin balatalar da bitmiş ve artık dibinin de dibine gelmişsiniz. muhtemelen sadece ön frenlerdir.

1 çift balata alacaksınız. Mga yerli markadır. aracınız ile makastan makasa girmiyorsanız yeterli olacaktır.. 

frenci arkadaş disklerinize baktığında size taşlama yapıp yapmamak gerekir mi, yada diskler incelmiş değiştirmek gerekir mi söylecektir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.12.2016 at 23:19, Renegade :

Bu markayı pek önermiyorlar, hissizlik, erken ses yapma (muhtemelen kısa sürede sertleşmesi sonucu) vs. kısaca belirsizlik var. Bildik marka kullanmanız sizin yararınıza. Direksiyon, fren, lastikler hayati konulardır, özen gösterilmeli. Benim bildiğim, jant bijonları 5 ise disk de aynı olmalı, yanılıyor olabilirimde. Tek bir jantın sökülüp bakılması ile anlaşılır zaten.

Avrupa malı bir malzeme bakayım ben o zaman. Yorumunuz için teşekkür ederim. 

15 saat önce, Zealot :

fren balatalarınn bittiğini anlamamızı sağlayan birer metal parçası bulunur. frene bastığınızda bu parçalar diske değer ve balatanın bittiğini anlarsınız.  sizin balatalar da bitmiş ve artık dibinin de dibine gelmişsiniz. muhtemelen sadece ön frenlerdir.

1 çift balata alacaksınız. Mga yerli markadır. aracınız ile makastan makasa girmiyorsanız yeterli olacaktır.. 

frenci arkadaş disklerinize baktığında size taşlama yapıp yapmamak gerekir mi, yada diskler incelmiş değiştirmek gerekir mi söylecektir. 

Mga için satıcı Fransız malı demiş ama benimde pek bilgim yok açıkçası. Makasa filan girmiyorum zaten gittiğim malum İstanbul trafiği. Haftasonu bakım için zaten gideceğim frenleride o zaman yaptırırım. Yorum için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...