Jump to content

Mazda 2 Serviste Değişmeyen Lastik

Gökhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar...

Bir arkadaşım, yeni aldığı 2 ile kaza yaptı ve kapırta hasarı yanında lastik de patladı.

Servis (Bursa İnallar) Bizde orj. lastik yok, size briçston, lassa vs. verelim demişler.

Arkadaşım da istemezük illa ki orijinal isteriz demişler.

Soru 1 : Servislerde orijinal lastik olmazmı?

Soru 2 : Eğer yoksa ne yapsınlar?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Normalde serviste lastik olması beklenmez diye düşünüyorum . Servislerde lastik gördüğümü pek hatırlamıyorum..

servislerde lastik var ama bunlar sarf malzemesi gibi düşünüldüğünden ve aynı markanın farklı tarihlerde çıkan aynı modellerinde bile farklı lastik markaları olabileceğinden servisin yapabileceği bişey yok diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Usulen bir iki takım bulunduruyorlar gerçi ama doğru dediğin...

Yapılacak şey şu, servise orijinal lastik nerede, hangi bayiide varsa oradan alıp takacaksınız denilecek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim abilerim. Arayım söyleyeyim. Kaç kere gel üye ol dedim şuraya. Kendisi belediyede çalıştığı için genelde dışarıda bulunuyor, ondan gelemedi herhal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 lerde 15 de 16 da olsa toyo proxes r31 diye bir lastik oluyor ve bu lastik türkiyede yok. japonyadan mazdanın lastik ithal etmesi de mantıksız bence.

arkadaşınıza hankook ventus prime K105 modeli öneririm eğer 195 45 16 ise...bu ebatta fiyatına göre en iyi lastik. (cmaxte 40bin km kullandım, performans hariç çok başarılı idi)..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman dördünü de değiştirmeleri lazım eşdeğeri ile...

aynı aksa 2 tane alarak, önler ve arkalar farklı marka kullanılabilir bence...sonuçta performans arabası değil çok sıkıntı olacağını sanmıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşin ilginç yanı, eksper tek lastik değişimi istemiş.

Servisteki ustalar, ne kadar az km yapsada marka, hatta kanal farklılığı bile etki eder demişler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer arcın üzerindeki lastik,185 / 55 / 15 TOYO ise Ankara'da mevcut istersenz buradan alıp gönderebilirim.Ancak 195 / 45 / 16 TOYO ise şu anda yok ama siparişle gelebiliyor.Haber verirseniz,yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tolga beyle inallar görüşmüş, deseni tutmamış, olmaz demiş servis(inallar). Desen tutmaması çok mu önemlidir?

Görüntün haricinde ne etki eder?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tolga beyle inallar görüşmüş, deseni tutmamış, olmaz demiş servis(inallar). Desen tutmaması çok mu önemlidir?

Görüntün haricinde ne etki eder?

Merhaba,ben İnallara bizim lastik aldığımız firmanın telefonunu verdim.Desen ile ilgili bilgiyi ben vermedim ama orayla görüşüp sorduysa olabilir.Deseni aynı bulursak daha iyi olur,İnallar'dan desenini öğrenebilir misiniz?Bir de onu araştıralım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastiği biraz araştırdım,maalesef ellerinde yok ve gelme ihtimali de çok düşükmüş.Bu durumda aynı desenli herhangi iki lastik taktırabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara MEB Başayar Mazda'danTolga bey ve İstanbul Evo Mazda'dan Selvihan hanıma çok teşekkür ederim.

Benim için mesai harcadılar sağolsunlar.

Ancak buradan şunu belirtmek isterim.

Servise geldiğinde aracın bagajını bile açmayı beceremeyen,

parçaları diğer servislere sormadan taa Belçikadan getirtmeye çalışıp 20 gün bekleten,

İki gündür bir tamponu boyayamayan, çünkü her aramada boyanıyor diyorlar.

Patlayan lastik yerine "çıkma lastik verelim şimdilik, oijinali gelince takarız" diyen,

dün ve bugün telefonlara cevap vermeyen,

Bursa Mazda İnallar'ı ayakta alkışlıyor ve site üyeleri arkadaşlarıma havale ediyorum.

Düzeltme: Yazım hatası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi arabamız olsa hadi neyse, bir de arkadaşına tavsiye etmiş Gökhan, şöyle iyidir, harikadır, yeniden yapılandılar falan diye, arada kalmak çok kötü böyle bir durumda, ayıp....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla abi çevremde hep Mazdayla anılan adam oldum.

Arkadaşım, Note alacakken gitti 2 aldı. 3 olsaydı alacaktı. Eski kasada olsa alacaktı.

Ama servis maalesef yetersizliği üzdü hepimizi. Yok, hiç servisi olmayan bir yer olsa tamam ama. O kadarlık Honda tecrübesi(!) var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...