Jump to content

Yeni Mazda 3 İlk Resimler...

mebbasayar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,sabah plazaya geldiğimde şaşırtıcı bir sürpriz ile karşılaştım.Simsiyah Yeni Mazda 3'ü karşımda görünce heyecanlandım.İşte ilk resimler.

Bu muhteşem araç,tüm Mazda ailemiz için hayırlısı olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Ali

7

• mebbasayar

9

• murdock

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Aracın iç işçiliğinin bir önceki kasaya göre geliştirilmiş olduğu dikkatimi çekti.Direksiyona hız sabitleyicinin düğmeleri ve yeni eklenen bilgi ekranın düğmeleri eklenmiş durumda.Kademeli koltuk ısıtıcıları,ön cam ısıtması ve RVM yeni eklenenlerden sadece birkaçı.Motoru aynı sadece akünün ön kısmını boşaltıp sigorta kutusunu daha sağa almışlar.İncelemelerim devam ediyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

paylaşım için sağolun ama sizden bir şey daha istiycem teknik verilerinide yazarmısın 15kg hafiflik ne gibi faydalar sağlamış araca  :)

Sanırım bu soruyu en iyi test sürüşünden sonra yanıtlayabilirim.Fabrika verilerini istiyorsanız yazabilirim ama öğrenmek istediğiniz yakıt tüketimi,hızlanma gibi veriler ise bunlarla ilgili,aracı test etmeden yorum yapmak yanlış olur.Bu arada bu araç Impressive modeli yani en üst versiyonu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fabrika verilerini şimdilik istiyorum tabi sizin sürdükten sonraki bilgilerinizide isteriz  :)

ilk 4. resim açılmadı bende hata veriyor açabilen varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fabrika verilerini şimdilik istiyorum tabi sizin sürdükten sonraki bilgilerinizide isteriz  :)

ilk 4. resim açılmadı bende hata veriyor açabilen varmı

bende de hata veriyor :)

abi siyahda yakışıo beaaa :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende yeni 3'ü görme ve binme fırsatı buldum.

araç dıştan biraz daha gösterişli ve dolgun görünüyor. ön ve arkadaki kıvrımlar araca şişkinlik vermiş.

iç mekan eskisinden daha şık olmuş, yumuşak plastik malzeme kalite katmış.

göstergelerin olduğu üst kısım sanırım sonradan takılır şekilde yapılmış ve oynuyor, sanki yerinden çıkacak gibi. klima ekranı yukarı alınmış ve yanına tüketim vs. bilgi ekranı konulmuş fakat kuvvetli gün ışığında parlıyor.

bunların dışında çok farklı birşey göremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimler bende de açılmadı şimdi ama sabah açılıyordu sanırım bağlantıda bir problem var.Aracın verilerini orijinal haliyle verebiliyorum çünkü henüz türkçe versiyonları gelmedi.

post-166-141695276929_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce VOLCAR da baktım Mazda 3 e... En üst donanım değildi araç ve hb getirmemişler, beyaz Sedan var ellerinde...

Gördüklerim;

*Anahtar aynı bizim sustalı anahtar değişiklik yok, yanlız enimkinde olmayan bagaj açma düğmesi koymuşlar ebaylar aynı...

*Ön konsol kesinlikle yine güzel olmuş ancak iki bilgi ekranından, navigasyon olması gereken yerde siyah beyaz bilgi ekranı(İngilizce) var ve yanında radyo firekansı, saati gösteren 2. bilgi ekranı kırmızı, gai polmuş biraz ancak çok kötü değil, Startrek ile büyümüş nesil sever bol ekran ve ışıklı düğmeyi...Knsol plastiğine parmağınızla bastırınca yumuşak olduğu anlaşılıyor, inşallah bizim millet domates gibi basa basa plastiği hacamagt etmez..

*Radyo-teype mavi ışık yakışmış, soft mavi sıcak gösteriyor arabayı, sesi açıp kapayınca zayıf -kuvvetli yanıp sönüyor, bir öncekindeki kırmızı yürüyen ışığın izinde değşik bir atraksiyon yapmışlar... 

* Dirkesiyon üzerinde sol taraf yine eski sistem, sağ taraf ise navigasyon ekranını(bilgi) kontrol ediyor...Direksiyon fena değil, en azından Megane III ün direksiyondan daha şık...

* Kol dayama aynı eskisi gibi, içinde aux girişi var.

* arka kol dayama var..

* Araç dıştan resimlerde olduğundan daha tok gözüküyor... Özellikle ön kaput bizim  hb lerde olduğu gibi bombeli, bu fotoğraflarda bu kadar belli olmuyor...

* Bagaj açma düğmesini 3. stopun üstüne koymuşlar, çok küçük, basınca atoyor bagaj, ilk seferde tabi alttan bir hayli yokladık açmaya, gösterdiler orada, biraz karizma yerle bir oldu ama neyse...

* Bagaj oldukça geniş, içinde aynı 80 km lik ince stepne var yine...

* Önden baktım da plakayı da koyunca gülen surat kaybolur ama beyaz da çok belli...

* farlar aynı bizimkisi gibi mercekli, bi xenon değildi, ikili far, uzun kısa...

* Araçta sunroof olmadığı için biraz boğdu beni, alışınca insan garip geliyor...

Genel olarak Şu anda hb kullanmama rağmen Sedan doyurucu ve sağlam görünümlü bir kasa izlenimi veriyor... Motor şimdilik aynı olduğundan, çekici değil ancak bir test sürüşü yapıp denemek lazım, Volcar daki eleman bu boşta abi dedi araç için, metalik turing almak isteyen rezerve edebilir aracı... :)   

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün arkadaşın 2 sini almaya gittiğimizde Bursa İnallarda gri bir düz HB vardı. Beni şaşırtan düz viteste Kruz kontrolün olmasıydı. Resimler en kısa sürede. Bu arada, İnalların 2 macerası yerinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aaa gelmiş yeni kasa :D Çok sevindim :) En üstteki fotolardaki Impressive modeldeki jantları beğenmedim sanki clio symbol falan gibi arabayı çok ucuz gösteriyor. Kasaya göre ufak ebatlı kalmış cidden ve eksoz şart.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla arkadaşlar, 2 saatte 3 tane sattı Bursa.

Bu arada Bursa, HB ciymiş.

Neyse yeni 3 gelsinde Makyajlılardan buluruz belki ucuza.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda yine tasarım anlayışından ödün vermemiş ;) Ancak resmi sitesinde (mazdausa.com) 2.5 versiyonu olduğunu görmüştüm,bize de gelir mi? Ben sanmıyorum ama..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...