Jump to content

LPG Sağlıklı mıdır?

alexoss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mrb.Ben 94 323 otomatik sahibiyim.Ben arabama lpg taktırsam iyimidir sağlıklımıdır?Ben lpg ye karşıyım ama dediklerine göre lpg değiiirim?şmiş.Motora zarar vermiyor diyorlar.Acaba doğrumu yoksa zararları halen varmı?Mazda motoru uzun ömürlü motorlardır.Lpg taktırırsam düşüşolurmu?bana yardımcı olursanız sevinirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 92 modeli var. 9 yıldır lpg takılı, 134.000 km de. Ben kaçıncı sahibiyim bilmiyorum ama, benden sonra baya bi sahibi olur gibime geliyor  :D

Eğer uzun vadeli binme niyetindeyseniz kesinlikle lpg tavsiye ederim.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG nin fiyatı sanırım en fazla 1.54 ( Aygaz EuroLPG ) şu anda. Daha düşük fiyatlar da olabilir ama kalitesini bilemem. Bana en yakın OPET olduğu için zaten sadece oradan alıyorum.

Marka konusunu bilemiyorum. Benimki Romano ve çok memnunum ama karbüratörlü araçlara sanırım biraz fazla gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Romano nun karbüratörlü kit i var. Lpg ile hiçbir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim  :)

Kit fiyatlarını tam olarak bilmemekle birlikte, 450-500 tl den başlıyor diye biliyorum  ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya ben 50 milyona 167 km yaptım..normalmi bilmem ama ben dizel araba hep kullandım o yüzden dizele alıştım.lpg ye sıcak bakmıyorum bu mazda motoru sağlamdır sorunsuzdur...lpg taktırırsam sorun olurmu die halen de korkum var.ama benzin fiyatlarının uçuk olması beniçileden çıkartıyor:)bazıları kötü diyor lpgye.bunu diyenlerde usta motor ustası.bazılarıda iyi insan tabii kararsız kalıyor.bakalım belki taktırıcam...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor ustalarının kötü demesinden daha doğal bir şey yok çünkü o ustalara giden araçlar hep kötü örnekler. Ben çok kararsız kalıp gel-git yaşadığım şeylerden uzak dururum genelde. Kuşkularınız ağır basıyorsa uzak durun bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yıllık km olarak 30,000 km ve üzeri yapıcaksanız  yetkili bir dönüşüm servisinde gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz......

özellikle karbüratörlü araçlarda ayarı ve montajı düzgün olduktan sonra uzun süre kullanablirsiniz.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30bin km. çok fazla... Aylık 1000-1500 km. arası yol yapan enjeksiyonlu sistem bir araç pahalı bir marka taktırsa bile 1 senede kendini amorti eder. Karbüratörlüde ise aylık 1000 km. yol yaparsa amorti etmesi 4 ay sürer yaklaşık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Senin kadar az kullananların taktırması çok gereksiz :) Benzini de gazı da tam doldursan sadece gaza geçene kadar kullanılacak benzin sana 3-4 sene yeter. Hatta depoda 3-4 sene bekleyen benzin hoşaf olur muhtemelen :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...