Jump to content

Mazda 323 - LPG de Tekleme Ortak Konu

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

rica ederim umarım sorununuz çözülür, beyne gelen radyatöre bağlı hortumda sorun varsa devir daym yapmadıgı içinde yapabilir 3 seçenek var anlicagınız

eğer sorun beyine gelen sudansa bunu şöyle anlarsın araç yalnızca sabahları (lpnin gaz haline geçememesinden dolayı ) tekler bu konuda baya tecrübe sahibi oldum eğer gün içinde tekleme yaparsa onun sebebi başkadır bu da çok tehlikeli bir ihtimaldir onu da söyleyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eğer sorun beyine gelen sudansa bunu şöyle anlarsın araç yalnızca sabahları (lpnin gaz haline geçememesinden dolayı ) tekler bu konuda baya tecrübe sahibi oldum eğer gün içinde tekleme yaparsa onun sebebi başkadır bu da çok tehlikeli bir ihtimaldir onu da söyleyim...

daha kolay bi yöntem: aracınızı çalıştırıp motoru olması gereken sıcaklıga kadar ısıtın,, kaputu kaldırıp lpg beğnini elleyn sogukta devirdaym hortumundandır sıcaksa şase yapıyor olabilir karburatör pis yada delik olabilir

k

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

daha kolay bi yöntem: aracınızı çalıştırıp motoru olması gereken sıcaklıga kadar ısıtın,, kaputu kaldırıp lpg beğnini elleyn sogukta devirdaym hortumundandır sıcaksa şase yapıyor olabilir karburatör pis yada delik olabilir

k

evet zaten soğutma suyundan kaynaklanan bir sebep varsa muhtemelen beyin donmuş olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba arkadaşlar,benim 99 model 323 sedan var 2.5 yıl önce Atiker marka sıralı sistem taktırdım.İlk günler bir şey farketmedim ancak kısa bir süre sonra her vitesde devrini alırken tekleme yapmaya başladı.LPG taktırdığım usta buji,buji kablosu,bobinden yapabilir dedi sırasıyla hepsini değiştirdim fakat sonuç değişmedi lpg ayarını da hem Karaman da hem de Konya da yaptırdım olmadı.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.(Bu arada bobinin birini değiştirdim. Tamamen bitmiş.Diğeri iyi durumda dediler).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest mustafa.smmm

arkadaşlar bu tekleme olayı ayar ile çok çok aza indirilebilir. iyi bir lpg cide ayarlatın. benim araçta ta aynı sorun vardı. bu ayarı her lpg ci yapamaz. benim araç şu anda bu durumu atlattı. Sadece bazen psikolojik de olabilir çok az da olsa bu olayı hissediyorum. ama sarsıntı şeklinde olmadığı için araca bir zararı olduğunu sanmıyorum. özellikle, 2500 devir civarında giderken yolun eğimi değiştiğinde bu olay olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

selamlar,

aynı sorunun yine yazıldığını görünce ben de yazmak istedim.

mesajlarda zaten var geçen sene ben de çok yaşadım o sıkıntıyı.

sonrada burdaki yetkili brc servisinde brc taktırdım.

hiçbir sorunum yok gayet normal kullanıyorum.

benim bu işten anladığım 2 şey önemli

1-montaj ve ustalık

2-marka

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaslar bundan 2 qun once farlarım açik kaldıgından akum boşalmıstı vurdurarak çaliştirdim o sırada gazım bitti benzine geçiş yaptım o gunden berı aracım gazda çalişmiyor sorun ne olabılır? benzinde hiz bir sıkıntım yok  ama gazda çalişmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bundan 2 qun once farlarım açik kaldıgından akum boşalmıstı vurdurarak çaliştirdim o sırada gazım bitti benzine geçiş yaptım o gunden berı aracım gazda çalişmiyor sorun ne olabılır? benzinde hiz bir sıkıntım yok  ama gazda çalişmiyor

benzin ve lpg arasında geçişi sağlayan düğme bozulmuş olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanmıyorum  lpg ye qeciş yaptıqımda ışıgı falan yanıor tekrar benzine aldıqımda sorunsuz çalişiyor ne  olduysa  gaz tamamen bittikten sonra oldu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunu halletırdım sanayi ye giderken bi tane oto elektirikçi gördum  gidip adama  sorunumu  soledım  adam  hic bır  acıklama yapmadan kaputu actirdi marş a bastım  benzındeydı gaza al dedı aldım  çıragından sadece normal bı kablo ıstedı ben gaz pedalının  basında ne yaptıgını göremedım  ama  3 sanıye ıcınde aracım lpg ye gectı stop ettırdım  gazda calıstırdım  oldu  ama  bıyerlere dokundurdu  pek qöremedım sorduqumda meslek sırrı dedı  8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Şimdi familiayı sattığım için 323f yani astina almaya karar verdim. En sonunda eşimide kandırdım. :)

lpg limi alayım yoksa 1,5 lpg sizmi alayım bu yorumlardan sonra düşünme içerisindeyim. 2 araç var biri lpg li sanruflu ama klimasız km 228,000

Diğeri lpgsiz sanrufsuz ama klimalı. km 150 000 bu 500 tl daha ucuz. :)

Silkeleme benim familiada kalkışlarda yapıyordu. astinadada yaparsan çıldırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.8 le 1.5 in yakıt tüketimi neredeyse aynı, çünkü aynı kasayı 1.5 motorun kaldırması var 1.8 motorun kaldırması var, gaz pedalına daha az basarsınız motora binen biim yük azalır, tabi bu familia için, practica için zaten 1.8 çıkmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.8 le 1.5 in yakıt tüketimi neredeyse aynı, çünkü aynı kasayı 1.5 motorun kaldırması var 1.8 motorun kaldırması var, gaz pedalına daha az basarsınız motora binen biim yük azalır, tabi bu familia için, practica için zaten 1.8 çıkmadı

1999 - 2001 arası 323f yani astina içinde geçerlimi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yani aracın ağırlını bilmiyorum ama mantıken düşünürsek astina kasanın agırlıgı 1.100 civarını geçiyorsa hemen hemen aynı hesaba gelir, sadece 1000kg altındaki araçlarda 1.5 1.6 motorlar verimli çalışır yada 1000kg a hemen hemen yakın, mesela benim 323hb 150-160krş yakıyor ama gaz pedalına dokunmuyorum 2700 de vites atar sakin kullanırsam, ama tüh bismillah 1-2-3 yapıştır sündür 2ye çek el freni ara gazı çak yarım debriyaj yüklen 100m sonra 2 frene bas çek el freni 1e sündür yüklen gibi fantastik haraketleri yaptıgımda 220krş civarında yakıyor, benzini söylemiyim zaten düşündükçe moralim bozuluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bende 99-03 arası 323 almayı düşünüyorum, ama sırf bu lpg de yaşanan sorunlar kafamı karıştırıyor  ???

lpg de ki tekleme arabayı almanıza mani olacak kadar bir şey değil. Çoğu zaman hissetmezsiniz bile.

Ama niye bu kadar yazılıyor derseniz, çok şükür arabada kafaya takacak bir sorun olmayınca ve arabayla çok ilgili olunca eften püften sorunlarla uğraşıyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...