Jump to content

Mazda 323 Ateşleme Kesme Sorunu (Modül Sorunu)

kblths
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest sistempro

Bedavadan biraz pahalıymış...

:D

:) bir tane daha buldum. mx5 yaıyor yanında ama akışmetre kodu benim ki ile aynı. herhalde aynısını kullanıyor mx5 lerde?

http://kolayurl.com/uie

lantis için akışmetre tc de 300 tl  :tey:

http://kolayurl.com/uif    bu biraz daha pahalı ama biraz daha temiz gibi görünüyor. zaten 10 kere test yapmışlar iyi çalışıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ebay daki tek sorun her ürün için ülkemize kargo olamaması.Olanlarda eger küçük satıcı ise ciddi kargo parası alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Arkadaşlar Bugünde benim Başıma bir olay geldi. Aracı sabah çalıştırdım tek marşta aldı. Sonra biraz gezdim motor ısındı. sonra stop ettim bir yere uğradım. geri döndüğümde marşa bastım. araç Marşı aldı devir 2000 - 2500 e yükseldiği gibi fıssssss diye ses gelerek stop etti. Tekrar tekrar aynı şeyi yaptı. Sonra 2 saat geçti aracın basına gittim tekrar bastım marşa. Hop Aldı marşı hemen. Meğer Motor sıcakken yapıyormuş o sorunu.

problem hakkında bilgisi olan var mı acaba_?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektriksel bir sorun yok ise kesin modüldür, bir müddet böle stop eder vede çalışır ama aniden stop eder vede bir daha çalışmaz , aynı şekilde sizi yolda bırakabilir, hemen o modülü değiştirip deneyiniz, zaten ondan değilse yedek olarak durur  elinizde bir zararınız olmaz, sonuçta o sorunu yasşamanız 20 yaşını aşmış bir araç için an meselesidir, parçanın fiyatı 60-80 tl aralığındadır, tabii yan sanayisi orjinali serviste çok pahalıdır, en son 530 tl idi lakin yan sanayi iş görüyor ben onu kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi Hocam Bunu Yedek parçaçıya gittiğimde ne diye söyleyeceğim_? Cehaletimi mazur görün. Arada problem çıkarınca bilgilenmek istiyorum. Ateşleme modülü falan mı diycem_?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Estafurullah cahillik ne demek, olurmu öle şey,  parçacıya sorarken mazda 323 ün distiribütörünün içindeki yarım ay yani hilal şeklindeki ateşleme modülü lazım dersiniz, parçacılar bilirler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet parça budur sayın kyo35, distribütör kapağı açılacak, tevzi makarası çıktıktan sonra , koruma plastiğide çıkarılınca bu parçayı görebilirisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okuduğum kadarı ile ateşleme bobinide arızalı olabilir sanırım birde ondan almış bulunmaktayım. Umarım bir daha motor sıcakken marşı alıpta gaz yememe durumu olmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün ateşleme modülünü distirbütöre taktırdım. tak çalıştı . ama biraz gezdikten sonra motor ısındı evin önüne cektim 5 dakika birşey aldım döndüm arabaya. yine aynı durumla karşılaştım. Yine marşı aldı ama hemen stop etti. Motor sıcakken neden araç ateşleme yapmıyor ki_? ne gibi bir problem olabilir :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu probleme sebep olabilecek tüm ekipmların ismi konuda mevcut, umarım probleminiz çözülür, aracınız benzindede stop ediyormu  ???  bir deneyin eğer etmiyosa lpg kesicilerinden veya ragülatörden  kaynaklı olma ihtimalide mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün tekrar sanayiye gittim... Bu sefer Lpg ciye gösterdim benlik bişey yok dedi. Motorcuya çıktım. Oda ya bobin yada ateşleme modülü yada krank sensörü dedi. Bir tek krank sensörü değişmedi. Nerden temin edebilirim bu parçayı ve bundan kaynaklanıyorda olabilir mi sorun_?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün tekrar sanayiye gittim... Bu sefer Lpg ciye gösterdim benlik bişey yok dedi. Motorcuya çıktım. Oda ya bobin yada ateşleme modülü yada krank sensörü dedi. Bir tek krank sensörü değişmedi. Nerden temin edebilirim bu parçayı ve bundan kaynaklanıyorda olabilir mi sorun_?

Kardeş ben bildiğim 89 94 model 323 lerde krank sensörü diye birşey yok. Ustacığın seni başından savmış anladığım. Sorununla ilgili olarak aracını stop etmeden başka bir belirti olmuyormu.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla hocam başka hiç bir görünürde bişey yok.Denemek amaçlı arabayı stop ediyorum. hemen 1 sniye sonra marşa basıyorum.Hemen alıyor. ama bi 10 dakika bekleyim marşı almıyor. marşı almayınca 1-2 saat bekliyorum soğuyup alması için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Ateşleme modülü değişti.

Ateşleme bobini değişti.

Ama hala sıkıntı devam etmekte. BEnzinde aynı LPG de aynı.

Tek birşey kaldı aklımda. Hareret müşürü ile alakalı bir durum olabilir mi_?

3 saat yolda gittim sıkıntı yok 1 gram. ama arcı stop edince bir 15 dakika bekleyince marşı almıyor.

1-2 saat bekliyorum motor soğusun diye.

cahilliğime verim arkadaşlr. Bu hararet müşürü bozuksa ve motora yanlış derece yolluyorsa ateşlemeyi kesiyor olabilir mi_?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alakası yok hararet müşürü motorun sıcaklığını yanlış gösterse veya göstermese değişen bişey olmaz çünkü zaten motor normal sıcaklığındadır, aksi halde hararet eder.

Sizin probleminiz  sübap problemine benziyor, ya sübaplar ayarsız,sentede kaçıklık var yada maalesef sübaplarınız bitmiş , tabii bu açıklamam elektriksel problemin olmadığı kesinleşmişsedir.

Araç çalışmadığı zaman biri içeriden kontağa basarken siz buji kablolarından birini çıkarıp bakın atşeleme geliyormu, çarpılmamaya dikkatedin ama,  emin olmak için sölüyorum bunu, eğer gelmiyosa hala ateşleme problemi vardır, yok geliyosa araç şalışmıyosa ya yakıt gelmiyodur, oda benzin ve lpg kesicilerinden kaynaklı olabilir ki soğukken çalıştığına göre buda olası değil, başkada akılıma bişey gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...