Jump to content

Aygaz Euro LPG+ ( Plus )

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün reklamlarda gördüm Aygaz Euro LPG+ diye bir ürün çıkartmış.

Yeni olduğu için henüz kimsenin bir bilgisi olmayabilir ama konu hakkında bilgi sahibi oldukça buraya yazalım.

Okuduğum kadarı ile Euro LPG ile Euro LPG+ aynı fiyata satılıyor (şimdilik)

http://www.aygaz.com.tr/tr-TR/Otogaz/

Türkiye’de ilk kez katkılı Aygaz Euro LPG+

Tüketicilere her zaman yüksek kaliteli ürünler sunarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Aygaz, bu amaç doğrultusunda Türkiye’de bir ilke daha imza attı ve katkılı otogaz Aygaz Euro LPG+’ı geliştirdi. Artık aracınızdan daha üstün performans alacak ve yakıt tüketimini daha da azaltacak hem de daha da çevreci bir yakıt kullanabileceksiniz. Tüm bu faydaları, Aygaz liderliğinde geliştirilen, özel formüllü Aygaz Euro LPG+’ı kullanarak yaşayabileceksiniz.

Aygaz Euro LPG+’ın içerisinde bulunan katkı maddesi, motorda kurum oluşmasını engelliyor ve motorda birikmiş olan kurumu yok ediyor. Bu temizlik etkisiyle, yakıt motorda daha verimli yanarken, aracın performansı artıyor ve yakıt sarfiyatı azalıyor.

Test edildi, onaylandı!

Aygaz Euro LPG+’ın yarattığı temizlik etkisi, performans artışı, yakıt sarfiyatı ve emisyonlarda iyileşme İTÜ OTAM (Otomotiv Teknoloji AR-GE Merkezi) gözetiminde tarafsız laboratuarlarında gerçekleştirilen testlerde de kanıtlanmıştır. Testlerde çıkan sonuçlara göre katkılı Aygaz Euro LPG+ kullanımı, motor içerisinde, özellikle silindir, piston ve supap gibi parçalarda, daha önceden oluşmuş olan kurumları temizlemekte, yeni kurum ve kir oluşmasını önlemektedir. Bu temizlik etkisi sayesinde aracın ivmelenme süresinde katkısız Aygaz Euro LPG kullanımına göre %5.13’e varan iyileşme görülürken, yakıt sarfiyatı ise %3.9‘a varan oranda azalıyor. Bununla birlikte hidrokarbon emisyonunda %20.2, karbonmonoksit emisyonunda %33.5’e varan iyileşme sağlanıyor.

Testlerden bazı örnek fotoğrafları aşağıda bulabilirsiniz:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 83
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

20

• M.E.G

4

• SeRcAn35

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Kullancez mi bunu? ;D

Ben bu akşam depoyu dolduruyorum ve Mersin yoluna çıkıyorum. Gidene kadar 2-3 depo kullanırım sanırım. Ben farkı hissedebilirmiyim bilemiyorum ama birşeyler hissedersem iletirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu akşam depoyu dolduruyorum ve Mersin yoluna çıkıyorum. Gidene kadar 2-3 depo kullanırım sanırım. Ben farkı hissedebilirmiyim bilemiyorum ama birşeyler hissedersem iletirim.

Tamam senden haber bekliyoruz :)

Ben de Adapazar'da litresi 1.180 dan LPG bulmuştum, bugün gidip oradan depoyu fulleyip bakayım fark varmı. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 323 ve 626 ların LPG ye çok daha dayanıklı olduğunu bildiğim için birşey diyemiyorum ama ben ucuz yakıt kullanmak istemiyorum, daha doğrusu cesaret edemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 323 ve 626 ların LPG ye çok daha dayanıklı olduğunu bildiğim için birşey diyemiyorum ama ben ucuz yakıt kullanmak istemiyorum, daha doğrusu cesaret edemiyorum.

valla ben de tabelayı gördüğümde gözlerime inanamadım. İzmit'te Aygaz'ı 1.550 Lira' dan alırken orada (sanırım Total) 1.180 Lira olarak görünce dikkatimi çekti. Şuan depoda beni Ada'ya götürecek kadar gaz var. Oraya gidip 1 kereye mahsus da olsa fulleyeceğim, bakalım çekişte falan ne kadar fark edecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tankta tahliye kapağı vardır umarım.

Fiyatın bu kadar ucuz olmasının sebebi istasyonun daha yeni açılmış olması sanırım agam. Yani hepten de os.ruk gazı satacak halleri yok ya. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Istanbul dan çıktığımdan beri çoğunlukla Aygaz EuroLPG kullanıyorum. Her sorduğum pompacı katkılı yani plus olduğunu söylüyor ama zaten çoğunlukla Aygaz EuroLPG kullandığım için bir fark hissedemedim.

Şimdilik fiyat farkı yok. Bunu kullanmaya devam ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda ben daha kötü durumdayım.

Son iki depoyu (sözde) Euro+ alıyorum ama arabanın çekişi kötüleşti, menzili kısaldı.

Aynı istasyondan daha önce plus olmayanından aldığımda da benzer bir durum olmuştu. O zaman psikolocik olarak bana öyle geliyordur demiştim ama bu sabah artık iyice emin oldum. Muhtemelen burada istastondan kaynaklanan bir problem söz konusu. O istasyonu kara listeye alıyorum. :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pek fark yok gibi eskisiyle.Fakat motoru koruması yönünden falan bilemiyorum.Bu lpg fiyatları ne kadar düşük Ankara ve civarında.Buralarda (trabzon-erzurum) 1.69 dan alırken, geçen hafta içi iş sebebiyle Ankara'daydım 1.35 lt fiyatı :( Bu kadar nakliye farkı olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belki bu konuda bir sikayette bulunmak yararli olabilir.

Bu konuda bir anımı yazmıştım ama 5651 denemeleri yüzünden arada kayboldu gitti yazdıklarım :(

kısaca özetlemek gerekirse daha önce mazot karışmış benzin aldığım istasyonu şikayet ettiğimde haklılığım test sonuçlarında ortaya çıkmıştı. ancak sonrasında istasyon ile ben karşı karşıya bırakılmıştım. sorun istasyonun hatasından kaynaklandığı için işin tazminini de onlar yapacak denildi. ha olay sonrasında bir problem çıktı mı? dersen. hayır çıkmadı. ama çıkabilirdi de. o sebeple bu istasyonu şikayet etmek yerine ayağımı kesmeyi daha uygun görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Dün izmitten Adapazarına gelirken izmit suadiye de PO'dan euro lpgyi 1,62 den aldım. Adapazarına geldim ve Erenler'de bir istasyonda euro lpg 1,42 den satılıyordu. Artık neler hissettiğimi siz düşünün :) İyi ki izmitte oturmuyorum. :)

20 TL / 1,62 = 12,345 litre

20 TL / 1,42 = 14,084 litre

---------------------------------

FARK            =  1,739 litre :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de aygaz ya da ipragazdan başka almadım. ama şu adapazarındaki gaz nasıl o kadar ucuz ve fark var mı merak ettim doğrusu.

ben de bir kaç tespitte bulunayım.

inegölde gazın litresi

aygaz: 1.63

ipragaz : 1.59 (bayi yeni;reklam yapıyor)

güven al gaz ; 1.47

arada 16 kuruşluk gaz var.;

40 lık depoya

aygaz 32;

ipragaz 35;

güven al gaz; 39 litre gaz basıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar herkese öncelikle :)

valla giremiyorum uzun zamandır.direk gaz konusuna dalayım istedim :)

artık plus kullanıyorum.birde yağ değişiminde bor koydurdum.

40 ila 50 km fazladan yol yapmaya başladım...

çekişte de fark var gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Son günlerde herkes bu gazdan şikayetçi. Dün de Emre arayıp ciddi şikayetler aldıklarını belirtip  bir süre almamam konusunda uyardı..

Söylediğine göre filtre ve enjektörlerde yağ gibi bir sıvı bırakabiliyormuş. Her istasyonda olmasa da çoğunda oluyormuş bu problem. Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...