Jump to content

sun roof tan gelen rüzgar sesi

Guest izmitlii
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda 3 lerde sunroofu açınca rüzgar sesi geliyor. önde mekanizmanın bir parçası var onu elle haff bastırınca rüzgar sesi kesiliyor. sizde de aynı şey oluyor mu, yoksa benimkine has bişey mi bu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence o ses normal. Sonuçta arabanın dışına bir parça çıkıyor ve yüksek hızda ses yapması normal. Mazda6 da da yapıyor o sesi..Marka veya modelden bağımsız o ses..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende şu şekil bi parça var, ebay den almıştım.. orjinal mazda parcasıydı, japonyadan gelmişti.. sunroof sonuna kadar açık olsa dahi ses yapmıyor.. gerci kullanmıyorum cıkardım duruyor bir kenarda ama kullandığım süre boyunca ses problemi olmadı..

sunroof02.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hmmm arkadaşın sunroof un üzerindeki parça rüzgarı engeller doğru.

ses hız 70-80 den sonra yoğunlaşıyor dediğiniz gibi.

sunroofun ön tarafında bir parça var onu elle bastırırsanız ses tamamen kesiliyor. o parçaya bir düzen uygulayamayız sanırsam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 yıl sonra ...
14.06.2009 at 11:46, Guest izmitlii :

mazda 3 lerde sunroofu açınca rüzgar sesi geliyor. önde mekanizmanın bir parçası var onu elle haff bastırınca rüzgar sesi kesiliyor. sizde de aynı şey oluyor mu, yoksa benimkine has bişey mi bu?

Açıkken ses gelsin razıyım da kapalıyken geliyor be kardeşim :) daha önceden sunroof kapalıyken 90-100’den sonra ses gelmesini engelleyen var mı forumda acaba? Lastikleri mi değiştirmek lazım? Perde kapalıyken bile ciddi rüzgar sesi geliyor. Ama su sızması yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, tansu87 :

Açıkken ses gelsin razıyım da kapalıyken geliyor be kardeşim :) daha önceden sunroof kapalıyken 90-100’den sonra ses gelmesini engelleyen var mı forumda acaba? Lastikleri mi değiştirmek lazım? Perde kapalıyken bile ciddi rüzgar sesi geliyor. Ama su sızması yok. 

Benim alıp da yanlara taktığım vortex generator lardan tak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Mutlu Tekir :

Benim alıp da yanlara taktığım vortex generator lardan tak.

Yok yavv onlar olmaz. En azından görünür yerde olmaz. Ayna içleri iyiydi ama görünüşü kötü normalde. Aklıma gelen tek şey lastik değişimi. Acaba etkili olur mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

Aracım 91 000 km de, sunroof dan hiç ses geldiğine şahit olmadım, sizin sunroof ya tam kapanmıyor, boşluk kalıyor (lastik contaların eskimesi ile hava sızdırıyorda olabilir) yada aracın başka yerinden gelen bir ses ile karışıyor olabilir. Sorun sunroof'sa lastiklerini temizleyip, silikon sprey ile bakım yapın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

Yok yavv onlar olmaz. En azından görünür yerde olmaz. Ayna içleri iyiydi ama görünüşü kötü normalde. Aklıma gelen tek şey lastik değişimi. Acaba etkili olur mu

3 tane çentikten birşey olmaz benim için sessizlik daha önemli. Tavana da koyacağın çentikler zor gözükür. Gerçi aracın rengi faktörü de var. Benim araç siyahımsı olduğu için. Beyaz araçta fena dikkat çeker ama beyaza boyanarak da çözülebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sunroof fıtılının eskımesınden dolayı degişmek lazım fitili Fitil de malzeme + işcilik 500 tl cıvarı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Renegade :

Aracım 91 000 km de, sunroof dan hiç ses geldiğine şahit olmadım, sizin sunroof ya tam kapanmıyor, boşluk kalıyor (lastik contaların eskimesi ile hava sızdırıyorda olabilir) yada aracın başka yerinden gelen bir ses ile karışıyor olabilir. Sorun sunroof'sa lastiklerini temizleyip, silikon sprey ile bakım yapın derim.

Su gelmiyor ama sesten eminim. Perdeyi kapatınca azalıyor. Ama yine de geliyor. Açınca zaten çok bariz uğultu oluyor. Spreyle çözülür mü bilmiyorum. Ama bi bakım istiyor sanki. 

31 dakika önce, ozgur35 :

Sunroof fıtılının eskımesınden dolayı degişmek lazım fitili Fitil de malzeme + işcilik 500 tl cıvarı

Tavan döşemeyi indiriyorlar mı peki özgür?

1 saat önce, Mutlu Tekir :

3 tane çentikten birşey olmaz benim için sessizlik daha önemli. Tavana da koyacağın çentikler zor gözükür. Gerçi aracın rengi faktörü de var. Benim araç siyahımsı olduğu için. Beyaz araçta fena dikkat çeker ama beyaza boyanarak da çözülebilir.

Baksana abi ses gelmeyen varmış. Lastik sertleşti sanırım benim. İbrahim bi boyacı önerdi. Araç boyasını spreye dolduruyorlar. Ondan yaptıracam. senin yaptığın gibi birkaç yer düşünmüyor değilim zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, tansu87 :

Su gelmiyor ama sesten eminim. Perdeyi kapatınca azalıyor. Ama yine de geliyor. Açınca zaten çok bariz uğultu oluyor. Spreyle çözülür mü bilmiyorum. Ama bi bakım istiyor sanki. 

Tavan döşemeyi indiriyorlar mı peki özgür?

Baksana abi ses gelmeyen varmış. Lastik sertleşti sanırım benim. İbrahim bi boyacı önerdi. Araç boyasını spreye dolduruyorlar. Ondan yaptıracam. senin yaptığın gibi birkaç yer düşünmüyor değilim zaten. 

130 dan ıtıbaren ben de var ugultu perdeyı kapatınca bariz azalıyor ses. Sunroof fıtılının köşe noktaları ön taraftan dolgunlugu azalmıs. LıquıMoly kapı fıtıl temızleyıcı aldım temızledım 2 gün önce ama denemedım bı degısıklık var mı dıye. Olmazsa ben de sunroof fıtılını degısebılırım . Tavan sökuluyor mu bılmıyorum ama bu türseylerı servıste yapcan abi :D 8 yıllık fitil bi zahmet sertleşir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ozgur35 :

130 dan ıtıbaren ben de var ugultu perdeyı kapatınca bariz azalıyor ses. Sunroof fıtılının köşe noktaları ön taraftan dolgunlugu azalmıs. LıquıMoly kapı fıtıl temızleyıcı aldım temızledım 2 gün önce ama denemedım bı degısıklık var mı dıye. Olmazsa ben de sunroof fıtılını degısebılırım . Tavan sökuluyor mu bılmıyorum ama bu türseylerı servıste yapcan abi :D 8 yıllık fitil bi zahmet sertleşir

İşin ehli biri olursa dışarıda sa yaptırırm ben farketmez. Bence de lastik. Güneş- soğuk zamanla sertleşip lastik çekmiş olabilir. Bi ara götüreyim bakayım. Servisten de fiyat alayım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence hırdavatçıdan ince sünger fitil alın. Sunroof kapanacak şekilde yapıştırın (kapanır mı tam emin değilim). O şekilde bi deneyin. Ses kesilirse fitillerdendir. Kesilmezse başka bir yerden cereyan yapıyor olabilir. 

Normal şartlarda sunroof kapalıyken elinizle oynatmayı deneyin tam kapanmayıp boşluk kalabilir. 

Ayrıca boşluk olsada her durumda su almayabilir, tahliye hortumu ve tesisatı vardır mutlaka. Arkadaşın Hyundai'sinde vardı tıkalıydı, içeri su almıştı. Tahliyeyi temizledik düzeldi. Fakat bizim araçlarda tahliye nasıldır pek bir fikrim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...