Jump to content

Mazda 3 Hangi Yayı Alayım ?

Juen
 Paylaş

Arkadaşlar Mazda 3'üme yay alıcam sizce hangisi ???  

31 oy

1. 1. Arkadaşlar Mazda 3'üme yay alıcam sizce hangisi ???

• EIBACH PRO-KIT (3cm)
      21
    • KONI (3.5cm)
      4
    • VOGTLAND (4cm)
      6

Tavsiye Edilen Mesajlar

evet arkadaslar sonunda arabaya 4 kisi binip tırrtt tırrrrt seslerini duyunca hemen goturdum arabayi. Ve yapacak bisey olmadigi yaylarda bir sorun olmadigi soylendi. Sorun 225 genisligindeki lastiklerim. Çözüm ise ya yaylardan vazgeçmek yada camurluk icinde 1,5cm lik tırnagi ice kivirabilecek iyi bir kaportacinin yoluna düşmek. Yaylardan hç vazgeçmek istemiyorum ancak bahsettigim işlemde dış taraftan boya çatlaması halinde araba rezil olur.  :( :( :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
mazdagelirmazdagider

1. resim  yaysız hali

2. resim  3 cm eibach pro-kit li hali

konu eskiymiş ama farkı göstermek için yolladım fotoları... ;)

post-5581-141695283853_thumb.jpg

post-5581-141695283859_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. resim  yaysız hali

2. resim  3 cm eibach pro-kit li hali

konu eskiymiş ama farkı göstermek için yolladım fotoları... ;)

jantlar 17" herhalde, arka taraf yüklü iken sürtme vs herhangi bir problem var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen katılıyorum, çok düşürünce görüntü hiç hoş olmuyor. Jant 17" sanırsam tam ideal olmuş

Bende bu kadar iyi durmuyor. (15")

[smg id=5891]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alıcaz Abi sana da 16 inç ;) Merak etme.. :D Hatta belki 17 de alabiliriz. Mesela:

[smg id=4026]

çok çalışmak lazım onun için  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu yönlü jantlara karşıyım. diğer tarafta tersine dönüyor.. Benim arabada da öyle malesef :(

bana da tersine dönmesi daha güzel gibi geliyor o tür olsaydı öyle yapardım.

sende hep aynı tarafta kullan abi böylece düz de kalır :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yay görüntüyü güzelleştiriyor ama konfor çok kötü oluyor.Birde 17 jant takınca hepten beter oluyor.Ben eski arabamda amotisörleri bozdum o yüzden.Bende birde patlamayan lastikde vardı.Artık kolay kolay yay alçaltmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdagelirmazdagider

jantlar 18 inc resimde biraz küçük gibi duruyor, yanından bakınca büyük gözüküyor, bende konforun k'si kalmadı :D tabi 18 jant üstüne yay takınca asflatta bir tane mıcır olsa onu bile hissediyorum, arka tarafta sürtme olmuyor ama ön tarafta çukur ve kavislere çok yavaş girmezsem hafif sürtme oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Arkadaslar bende en sonunda 17' jant aldim ve 225.45.17 lastiklerle kullanmaya basladim. Illaki yay istiyor ama surtme olsun istemiyorum. Piyasada japon mali daha ucuz yaylar da var ama suanda ne alayim bilemiyorum.  Yaysiz fotolarini atıyorum

post-6754-141695293433_thumb.jpg

post-6754-141695293438_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaolarınız için çok teşekkür ederim :) yine de tam yandan fotosunu çekince atıcam biraz açıklık rahatsız ediyor gibi. yukarıda bir arkadaşın 225 45 17 ve eibach ler ile doluyken sürtme yaşadığını duydum, bundan korkuyorum açıkçası. başka marka hatta fiyatı da daha ucuz yaylar da var piyasada ama acaba çok mu sert olur nasıl olur bilemedim.. birazcık daha yere inmesi, çamurluğun oradaki aralığın kapanması ve sürtmemesi tek dileğim ^^

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Niye 225 lastik aldiginizi sorabilirmiyim bu kasa mazda3 lerde 215 genisliginin ustu dışarıda kaldigi icin surtme yapmasi cok normaldir.Maksimum 215 genislik lazim benim aracimdakiler oyle eger lastikleri değiştirme şansınız varsa degistirin derim.

Not; coiloverim satiliktir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

225 40 18 Bridgestone lastik + 18'' BBS CH jant önler 7.5, arkalar 9 + 40 mm Vogtland yay ile kullanıyorum..çamurluk içlerini ezdirdim, jant içlerinden 5 mm içeri aldırdım sürtmeyi kestim..

Fakat 3 kişi binince bile sürtüyorum..

Onur doğru söylemiş, 215 tabandan şaşmaman daha doğru olurdu ama almışsın, benden tek farkın 45 yanak olman.. sakın, Japon ya da TR üretimi yaylardan uzak dur, Mishimoto ve ya Bursa üretimi H&R ler var 150 TL fiyat yazıyorlar uzak dur..

Bursa'dan Xtreme Tuning'den 40 mm Vogtland sipariş verebilirsin sahibi Volkan arkadaşım,adımı verebilirsin.. Türkiye distribütörü onlar..İstanbul'da ise Aksoy Tuning de var fiyatı da 400 TL..

umarım faydalı olmuştur bilgiler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim. boyut hesaplama motorundan en ideal 205 50 17 ve 225 45 17 çıktığı için bu ebatlar üzerinde durdum. iyi durumda tanıdıktan 350 liraya 225 45 17 lastikleri de bulunca aldım.. ileride belki 205 50 17 ye dönerim ama şu anda şık duruyor birazcık dışarıda olduğu için. Fakat aralığı azaltmak isteyince olay biraz değişecek sanırım :) bu kasa mazda 3 lerde 225 45 17 lastik kullanıp da yay taktıran varmı? 3cm yay ile kesin mi sürter araç dolu iken?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim. boyut hesaplama motorundan en ideal 205 50 17 ve 225 45 17 çıktığı için bu ebatlar üzerinde durdum. iyi durumda tanıdıktan 350 liraya 225 45 17 lastikleri de bulunca aldım.. ileride belki 205 50 17 ye dönerim ama şu anda şık duruyor birazcık dışarıda olduğu için. Fakat aralığı azaltmak isteyince olay biraz değişecek sanırım :) bu kasa mazda 3 lerde 225 45 17 lastik kullanıp da yay taktıran varmı? 3cm yay ile kesin mi sürter araç dolu iken?

205 50 17 ye dönme bence..

Arabayı gösteren jant&lastik..

3 cm yay ile aracın dolu olmasında evet kesin sürter, arkaya birileri oturursa daha da sürter..Çözümü var bu gibi durumların, tatile gideceksen örneğin bu durum yaşanabilir..gidersin GET koydurursun, 2 cm yükselir ne sürtme kalır ne kasma..

dönüşte de GET leri çıkartırsın eskisi gibi devam..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

GET nedir acaba ? :) cahilliğimi mazur görün :) peki şimdi yay takim mi takmiyim mi takacaksam, 3cm dğeil de 2 cmlik yay bulabilir miyim, yada napim bilemedim :) genelde 2-3 kişi arabada oluyor (lpg tankı da var tabi) ; bu durumlarda yay ile sürter mi ? tatil vs. zamanında yaylı iken de GET her ne ise onu uygulayabilir miyim? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...