Jump to content

Mazda 3 Hangi Yayı Alayım ?

Juen
 Paylaş

Arkadaşlar Mazda 3'üme yay alıcam sizce hangisi ???  

31 oy

1. 1. Arkadaşlar Mazda 3'üme yay alıcam sizce hangisi ???

• EIBACH PRO-KIT (3cm)
      21
    • KONI (3.5cm)
      4
    • VOGTLAND (4cm)
      6

Tavsiye Edilen Mesajlar

İşçilik 3 değilse de 2 saat sürüyor gerçekten, burada yüksek olan saat ücreti...

Yani full çalışan bir işçi, 8X60X24 = 11520 lira kazandırıyor firmaya bir ayda.. Buna karşılık kendi ne alıyor? Daha doğrusu ne veriyorlar?

Gel de Marxist olma...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazdaclubtr indirimi isteseydin :) ya da yukardaki evo reklamından yola cıkarsak park sensörü ya da paspası bedavaya getirirsin.. bunları istemiyorsan da bu promosyonların yerine güzel bir indirim yaparsanız daha fazla uğraşmadan sizle halledelim bu işi de bence..

Evet park sensörü ve paspasım olduğuna göre indirim seçeneğini gündeme getireyim ben en iyisi :D

Mazdanın alçaltma kitide Eibachmış bu arada emin oldum katalogda yazıyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ztn şuan için en uygun fiyatı onlar verdi.yay+işçilik toplam 550 dedi ilk başta pazarlıkla 490 tl ye düştü en son . EVO 530 tl dedi. Dışarıda 50 tl ye takıyolar yayı hadi servis olduğundan 2 katı verdim diyelim 100 tl +350 yay = 450 tl düşerlerse taktırıcam :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Şimdi bu Mazda 3'lerin orijinal yayları kaç cm arakadaşlar. Benim aracın Siirt yollarında ha bire altı yere değiyor. Konuyu da okuyunca şüphelendim acaba önceki sahibi altçaltmış mı diye. Yoksa normalde de bu kadar alçak mı altları?  Yay konusunda görünüm, yol tutuş tabiki güzel de alt vurunca şehir içinde araç binmek tam bir işkenceye dönüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi bu Mazda 3'lerin orijinal yayları kaç cm arakadaşlar. Benim aracın Siirt yollarında ha bire altı yere değiyor. Konuyu da okuyunca şüphelendim acaba önceki sahibi altçaltmış mı diye. Yoksa normalde de bu kadar alçak mı altları?  Yay konusunda görünüm, yol tutuş tabiki güzel de alt vurunca şehir içinde araç binmek tam bir işkenceye dönüyor.

Arabanı yandan tekerlekleri görüncek şekilde bir fotorafını çekersen söyleriz yay var mı yok mu diye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

ya arkadaslar ben eibach taktim. lastiklerim de 225/45/17. Arabada 4 kişiyken arkadan sürtme sesi gibi bi ses gelior ara sıra. Camurluga mi surtuyo lastik yoksa diye korktum ama baktim ne lastikte bi iz ne baska bi yerde bisey yok. Delirecem çözemedim o sesi  :kafa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Eibach 3cm taktirdim memnunum baska secenegin varsa H&R de olabilir eger türkiyede saticisi varsa onlarda bildigim kadar 3,5cm olmasi lazim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6,1 dersen belki ama 6 dersen mümkün değil. Hatta imkansız bile diyebiliriz  :2funny:

Valla performans beklememe kısmı tamam ama en azından olanı öldürmeyeydin iyi olacaktı  :)

valla bu lastiklere ve 4 ileri otm. sanzimana ragmen , ben 125 beygirim aslanım soyleyim boyleyim diyen civiclerle kafa kafaya geliyorum. Cok da fazla etkiledigini dusunmuyorum acikcasi. Ama etkliyosada cani sagolsun durusu yeter  :egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 Mazda3 lerde benimle ayni sorunu yasayan eibach kullanıcısı var mi?

lastik ölçünüz yanlış...

jantın tam ölçülerini (genişlik 7" 7,5" 8") derinlik vs. o da hatalı seçilmiş olabilir.

lastiğin dışında sürtme izi yoksa içine veya tabanına bakın. 3omm lik eibach yaylarla sürtüyorsa;

ya jant lastik ölçüsü hatalıdır, (en kuvvetli ihtimal)

ya da yayın takılma şekli hatalıdır.

benim birsürü müşterimde 17" jantla yay var. sıkıntısı olan yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki ön tarafta neden aynı sorunu yasamiyorum onu cozemedim. jant lastik olcum hatalıysa ön tarafında sürtmesi gerekmez mi? isin uzmanı degilim ama bildigim kadariyla 225/45/17 lastiklerimde lastik çapı açısından bir hata yok. sadece genisligin 225 yerine 205 olsa daha iyi olurdu denmisti. acaba yaylarda mı sıkıntı var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çap tam denk yani lastik çapı doğru fakat taban genişliğinden arka sürtüyor olabilir. Arka amortisörlerin 2-3 çeşidi var. En son baktığımda lastik boyutuna göre farklı parça kodları çıkıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet lastik çapın uyuyor bendede 225 45 17 var bunun alternatifi 205 50 17 (orjinalinde bu ölçü kullanılıyor) bu iki lastik ebadıda uyuyor biize. Bende sürtme vs olmuyor araba 6 kişi + bagaj dolu bile denedim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...