Jump to content

Mazda 3 Hangi Yayı Alayım ?

Juen
 Paylaş

Arkadaşlar Mazda 3'üme yay alıcam sizce hangisi ???  

31 oy

1. 1. Arkadaşlar Mazda 3'üme yay alıcam sizce hangisi ???

• EIBACH PRO-KIT (3cm)
      21
    • KONI (3.5cm)
      4
    • VOGTLAND (4cm)
      6

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün bir arkadaşın mazda 3 BL aracını gördüm. Arabayı resmen 10 kat daha güzel hale getirmiş. Tabi dış görünüşünü.

Bu yay işini  bir araştırayım deyince karşıma bu konu çıktı. Önce bahsi geçen fiyatlara sonra kullanımı bu kadar farkettirdiğine şaşırdım.

Araç zaten sert. Üstüne yay takarsam hem daha sert olur hem de alçalınca bizim buranın sokaklarında yolda kalırım :) 

Haliyle vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BM kasa kullanıyorum bende eibach prokit yay var ama orjinal hali bir çıt yumuşak kaçtığı için yayla tam oluyor otomobil. BL kasa ise kuru sert bir otomobil, 16 jantlarla bile, yapısı böyle, daha az yatıyor zaten virajlarda. Bu yüzden yay tadını kaçırabilir arabanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Leanback :

BM kasa kullanıyorum bende eibach prokit yay var ama orjinal hali bir çıt yumuşak kaçtığı için yayla tam oluyor otomobil. BL kasa ise kuru sert bir otomobil, 16 jantlarla bile, yapısı böyle, daha az yatıyor zaten virajlarda. Bu yüzden yay tadını kaçırabilir arabanın.

"BL kasa ise kuru sert bir otomobil"

Doğru bir tanımlama. Yazdığınız gibi yayla işkence olabilir.

İnsan bari koltukları yumuşak yapar. Koltuklar bile sert. Yol tutuş,sürüş zevki iyi ama konfordan ödün verilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence Mazda 3 üzerinde bulunan orijinal yaylar optimal sertlikte.  Daha serti çok sert olur.  Daha yumusak yaylar ise aracin viraj performansindan ödün verir.  Bu nedenle, orijinal yaylara en yakin yaylar tercih edilebilir.  Yukarida verilen 3 yaydan hangisi orijinale en yakin, bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.12.2018 at 21:07, Lupara :

Bu yay işini  bir araştırayım deyince karşıma bu konu çıktı. Önce bahsi geçen fiyatlara sonra kullanımı bu kadar farkettirdiğine şaşırdım.

sertlik ayarlı amortisör kullanın daha da lezzetli bir şaşkınlık oluşuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar ben konunun aksine yerden yükseltmek icin ne yapmak gerek. Kasislerde sürtünce icim sıyrılıyor gıbı oluyor. Bır de 4 5 kısı bınınce ıyıce yere yakın oluyor . eskı yayları yenılesem bır degısıklık olur mu. Bir de 2009 un yayı 2005e olur mu. Ayni kasa ama yaylarda farklılık var mı acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...