Jump to content

Mazda 323 (90-94) Motor Hacmi Kaç Cc

muratsagdic
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

aracım 1992 model mazda 323 sedan, ruhsatında 1324 cc yazıyor. motor dairesine baktım seri no B6 motorla başlıyor, ayrıca blok üzerinde 16 v kabartması var. trafiğe gittim kafa kağıdında böyle yazdığını soylediler değişmezmiş. şimdi benim araba 1600 cc mi- 1400 cc mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim Türkiyede sadece 1.6 satıldı.

Bazen ruhsatlarda yanlışlıklar olabilir. Benim tombakın ruhsatında da 2197 cc idi. Trafikte değiştirttim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 323 BG

Fabrika Teknik Verileri

Motor

4 silindir

Motor hacmi

1598cc 16V

Eksantrik

Üstten tek eksantrikli

Besleme

Karbüratör

Maksimum Güç

87 HP / 6000 d/d

Maksimum Tork

124 Nm / 3100 d/d

Maksimum Hız

178 km/h

Hızlanma 0-100km/s

10,40 sn

Ağırlık

900 kg

Aktarma

Önden

Frenler ( ön / arka )

Soğutmalı Disk / Kampana

Şanzıman

Manuel

1. Vites

3,416

2. Vites

1,842

3. Vites

1,29

4. Vites

0,972

5. Vites

0,775

6. Vites

Lastikler

175/70/13

Gövde Tipi

Sedan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tesekkurler arkadaslar da bunu nasıl duzeltırcezz ruhsattan..

ilk önce aracın bağlı bulunduğu trafik şubesine bi danışın

eğer sizi ruhsat değişimi için muayene istasyonuna yönlendirirseler aracınızın tip onay belgesi ile geldiğinizde aracınızın tüm bilgileri doğru olarak  EK-1 belgesine  işlenir.Onaylı EK-1 belgesi ile yeni ruhsatlarınızı çıkartabilirsiniz

Tip onay belgesini yetkili servislerden isteyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

evrak yanlışlığıdır :) boşver dokunma bence. vergi de falan değişim olmuyor 1300-1600 sınıfına girer. benim araba 90 model 323 hb 110 beygir ve ruhsatta beygir gücü yazmıyor :) bu arabanın hepsi 87 beygir diyorlar. birde duyduğuma göre avrupa için üretilen ve avrupadan ülkemize giren mazdalar varmış onlar 110 hp oluyormuş. benim arabada avrupa görmüş:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evrak yanlışlığıdır :) boşver dokunma bence. vergi de falan değişim olmuyor 1300-1600 sınıfına girer. benim araba 90 model 323 hb 110 beygir ve ruhsatta beygir gücü yazmıyor :) bu arabanın hepsi 87 beygir diyorlar. birde duyduğuma göre avrupa için üretilen ve avrupadan ülkemize giren mazdalar varmış onlar 110 hp oluyormuş. benim arabada avrupa görmüş:)

90 modeller genelde enjeksiyonlu motora sahip karburatörlüler 87 bg enjeksiyonlular 110 126 bg diye geçiyo sanırım, sizin aracınız enjeksiyonlu mu ?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle enjeksiyonlu değil. mazdacı bir ustanın dediğine göre benim arabanın önceki sahibi eşşek niyetine binmiş. hidrolik direksiyon değil. abs yok. hız sabitleyici yok. klima yok.

usta bana şunu söyledi. arıza veren yeri söküp atmışlar. klimanın yeri ve motordan güç aldığı parçalar duruyor kendisi kayıp. hidrolik depo var motoru yok. Ac yazısı var klima yok. gösterge ışık auarının yanında bir düğme var ortasından delip led çıkarmışlar falan. bana çok inandırıcı gelmedi ilkten ama sonradan düşündümde benim arabanın hidrolik olmayanını ben henüz görmedim :S ve geçenlerde ani fren yaptığımda araba kızaklamak yerine abs var gibi tak tak tak vurdu. gösterge panelinde abs var ama yanmıyor.

garip şeyler:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

enjeksiyonlu değilse 87hp.

bunların içinde klimalı olanları var ama abs li olanı yok bildiğim kadarıyla. avrupaya gönderilenlerden Türkiye'ye getilenler F serisidir ve hepsi enjeksiyonludur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiç bir ortamda 90larda 1.4 sedan 323 olduğunu görmedim. Belki vardır.

1.4 323hb gören varmı,, araç sahibi aracın almanya dan geldiği söyledi 90 model 323 bg...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...