Jump to content

Klima Kompresörü (90-94)

sskirici
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar klimayı actıgımda sureklı olarak kompresorden bı surtme sesi geliyo klimacıya gosterdım kompresorun bılyasından yada bıcaklarında yapar osesı dedı yanlız ssadece rölantıde calsırken gelıyo gaz werdıgınde kesıyo sesı. tamır olmaz dedı degıstırmek gerekıyo komple kompresoru dedı ama bana sacma geldı kompresor sokulup bılyası degısmıyomu acaba basına gelen weya tamırını yapan bı tanıdıgı olan warmı komple bozulmasın dıye klimayı acmıyorum ama tatıle kadar cozmek lazım bu sorunu  :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kompreosr tamırıyle ılgılı bılgısı olan yokmu arkadaslar bıde aklınızda olsun klımanıza gaz bastırırken yagda basılıyomus normalde ılk kez duydum bunuda yag olmazsa kompresor benımkı gıbı ses yapıp daha sonra komple bosuluyomus

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Konuyu hortlatayımda bir çözüme kavuşalım.Aynen benim arabanın kompresörüde ses yapıyor rolantideyken hem çok ses yapıyor rahatsız ediyor (trafikteki diğer araçların dönüp bakacağı cinsten) hemde yavaş giderken soğutmuyor.Hızlı gittiğin zamanda içerisi morg gibi yapıyor.

Ne yapmalı acaba bilgisi olan?Gerçekten tamiri yokmu bun kompresörlerin çok ilginç

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benimkinde de vardı o ses , bu hafta sonu yeni gaz bastırdım Maslak sanayide.İlginçtir kesildi, yeni tip gaz basıldı çoğu yer eski tip gaz basıyor bu daha verimli cihazı da zorlamıyor dedi klimacı.

Aynen rolantide çıkıyordu ses gaz verince gidiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Konu baya eski ama konu kirliliği yaratmamak için hortlatmam gerekli :)

Aynı sorun bende de var. Benimkisi ilk önce gaz verirken yapıyordu. Bugün servise gittim beni bir soğutmacıya yönlendirdiler. Orada usta gaz ve yağ bastı. Bu sefer rölantideyken ses gelmeye başladı  ???

Usta bunun klimanın gazsız kalmasıyla ilişkili olduğunu söyledi. Zaman geçtikçe sıfırlanmasa da azalır dedi. Bir de benimkisi bıçaklı olanlardanmış sanırım.

Aynı şekilde bana da tamiri olmadığını toptan değişmesi gerektiğini söyledi  :(

Yan sanayileri 800 civarından başlıyormuş  :o 

Bu şekilde çalışması umarım zarar vermez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı şekilde bana da tamiri olmadığını toptan değişmesi gerektiğini söyledi  :(

Yan sanayileri 800 civarından başlıyormuş  :o 

Bu şekilde çalışması umarım zarar vermez.

Komple değişmesi gereken nedir?

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Usta sorunun klima kompresorunde olduğunu, değişmesi gerektiğini söyledi. Fiyat sorunca da 800 den başlar yan sanayileri dedi.

Toptan diyerek onu kast etmek istedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar kompresor sesi icin ugrasmayin.oldugu gibi devam 626 larin kronik sorunu otoveyselde daha once vu muhabbete tanik olmustum.cikna orj. alsanda sesin garantisi yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar kompresor sesi icin ugrasmayin.oldugu gibi devam 626 larin kronik sorunu otoveyselde daha once vu muhabbete tanik olmustum.cikna orj. alsanda sesin garantisi yok

Saolasın. Zaten usta da ben olsam değiştirmem, gerek yok dedi. Zamanla azalır dedi. Dediği gibi de oldu bugün İzmit'ten İstanbul'a klima açık geldim, seste sanki biraz azalma  var. Ama sakin bir yerde tekrar dinlemek lazım. En azından her zaman yapmıyor arada kesebiliyor. Yüksek hızda hiç duymuyorsunuz zaten. İstanbul trafiğinde de araç gürültüsünden rahatsız etmedi. Sakin sokakta, park ederken falan rahatsız edebiliyor o zaman da kaparız olur biter :)

Kronik bir sorunu da tecrübe etmiş olduk.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benimde 91 model mazda 626 1.6 arabamin klima kopmresorunden mesela sabahlari arabayi ilk calistirdigimda sinir edici bir ses geliyor cak cak diye ama bes on dk motor calisip isininca ses baya bir azaliyor motor isindikca ses kesiliyor bu sorun neden kaynaklanıyor bu sorun için daha hic bir klima ustasina gidip gostermedim vir bir fikri olan varsa soylerse sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benimde 91 model mazda 626 1.6 arabamin klima kopmresorunden mesela sabahlari arabayi ilk calistirdigimda sinir edici bir ses geliyor cak cak diye ama bes on dk motor calisip isininca ses baya bir azaliyor motor isindikca ses kesiliyor bu sorun neden kaynaklanıyor bu sorun için daha hic bir klima ustasina gidip gostermedim vir bir fikri olan varsa soylerse sevinirim

Klimayı çalıştırdığınızda mı yoksa çalıştırmadığınızda da mı ses yapıyor. Eğer çalıştırmadan da ses yapıyorsa kasnağından kaynaklıdır. Düşük maliyetlere yapılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Klimayı çalıştırdığınızda mı yoksa çalıştırmadığınızda da mı ses yapıyor. Eğer çalıştırmadan da ses yapıyorsa kasnağından kaynaklıdır. Düşük maliyetlere yapılır.

Hayır klimayi calistirmadan ses geliyor hatta klimayi açınca seste az bir azalma oluyor gibi motor calisip isindikca seste azalma oluyor eğer kasnaktan yapıyorsa bunu klimacimi yapar yoksa baska ustasimii var tahmini ne kadar mal olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silikon sprey deneyin tamirci tamirci gezmeden önce. Çok büyük ihtimal kayıştan. O v kayış geleneksel ses problemi yüzünden 2 ayda kaç kayış değiştirdim ötmeyecek diye inatlaşıp.çözebilirseniz kendiniz çözün ömrünüz eskiyor yoksa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Silikon sprey deneyin tamirci tamirci gezmeden önce. Çok büyük ihtimal kayıştan. O v kayış geleneksel ses problemi yüzünden 2 ayda kaç kayış değiştirdim ötmeyecek diye inatlaşıp.çözebilirseniz kendiniz çözün ömrünüz eskiyor yoksa

Kayışı yeni degistirmistim slikon spreyini denerim peki wd40 tafsiye edermisiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sübaplardan da olabilir, aşırı ses yapan sübapların sesi sanki devirdaim den kasnakta geliyomuş gibidir ama maalesef onlar değildir, yağınızı ne zaman değiştiniz ve hangi numara yağ kullandınız, güney taraflarda sıcaklar bastırdı, 20-50 zamanı diyebilirim, yağınız eski ve viskositesi bu sıcaklara uygun değilse değiştirseniz iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sübaplardan da olabilir, aşırı ses yapan sübapların sesi sanki devirdaim den kasnakta geliyomuş gibidir ama maalesef onlar değildir, yağınızı ne zaman değiştiniz ve hangi numara yağ kullandınız, güney taraflarda sıcaklar bastırdı, 20-50 zamanı diyebilirim, yağınız eski ve viskositesi bu sıcaklara uygun değilse değiştirseniz iyi olur.

Hocam yağı 2 ay önce falan degismistim dediginiz gibi castrol 20-50 yag katmistik yagdan oldugunu sanmıyorum çünkü bu sabah arabayi calistirdigimda sese dayanamyip ustanin yanina gittim kaputu actik baktik kopresorden ses geliyordu usta buyuk bir demiri kopresoru geri çekince seste azalma oluyordu vidasini gevsetip kopresor gevsedikce seste dayanilmayacak kadar cogaliyordu usta demirle iyi geri dogru gerip vidayi sıktı ses tamamen gitmedi ama baya bir azaldı ustada kasnaktan olabilir dedi iyi bir klimaciya gostermek lazim dedi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayışı yeni degistirmistim slikon spreyini denerim peki wd40 tafsiye edermisiniz..

Wd 40 olmaz.çok fazla toz tutar o tür uygulamalarda kullanmamaya özen gösterin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Wd 40 olmaz.çok fazla toz tutar o tür uygulamalarda kullanmamaya özen gösterin

Tama wd40 kompresöre kullanmam peki konu dışı bir sorum olacak sağ on cam cok ağır kalkip iniyor wd40 veya buna benzer bisey siksam faydasi olur mu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...