Jump to content

Ilk RX8'im ve ilk uzun yol tecrübem olacak...

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

lapseki-bodrum arası 631 km. ben de ferbiota binmeden geliboluda doldurdum depoyu 178'e. 631 km gitmişim demekki bende hesaplamamıştım iyi oldu sorduğunuz :) fakat ben cidden yavaş geldim. yani yağ eksiltmesi olmadan zorlamadan 90-110 arası seyahat ettim. yüklü zaten araç diye kızım da vardı yüklenmedim araca fazla...

abi gittiğin yol toplam kaç km ve depo kaça doluyor bi yazarsan sevinirim ya :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende izlenimlerimi paylaşmak istiyorum izmit istanbul sabiha gökçen havalinı arası gittim ve donuşte istanbul bostancıya geldim toplamda 211km yol  yaptım gayet yuklendim kimi yerlerde 220 yaptım ortalamanın 170 altına dustugunu sAnmıyorum 50km kısım sehir ici  dur kalklarla 100 ytl benzin ile ısık yanmaları arası 211 km yol yaptı buda gösteriyorki rx8 her halikarda 500 kurus bir para yakıyor ekon kullanımdada 370 kurus yakıyor uzun yok için gene deneyimleri buraya yazan ark olursa iyi olur arac nekadar yakıyor bilirz bu arada alakaısz bir benzincide 5w30 buldum izmitte 4 lt aldım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lapseki-bodrum arası 631 km. ben de ferbiota binmeden geliboluda doldurdum depoyu 178'e. 631 km gitmişim demekki bende hesaplamamıştım iyi oldu sorduğunuz :) fakat ben cidden yavaş geldim. yani yağ eksiltmesi olmadan zorlamadan 90-110 arası seyahat ettim. yüklü zaten araç diye kızım da vardı yüklenmedim araca fazla...

bence çok iyi abi 282 kuruş yakmış kmde o zman fena değil walla süper  bence bu araca göre :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence çok iyi abi 282 kuruş yakmış kmde o zman fena değil walla süper  bence bu araca göre :)

100'ü geçmessen uzun yol yaparsan iyi tabi kardeşim ;) Sen bunu şehir içinde yakacağını düşünüyorsan ve basmıyacağını düşünüyorsan yanılıyorsun o yüzden en az 350-400 yakar :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100'ü geçmessen uzun yol yaparsan iyi tabi kardeşim ;) Sen bunu şehir içinde yakacağını düşünüyorsan ve basmıyacağını düşünüyorsan yanılıyorsun o yüzden en az 350-400 yakar :D

Şehir içi yakıtına bişi demiom zaten canım :D o araçla şehir içi biraz devirli kullanmamak olmaz şimdi :D yaksın varsın şehiriçinde :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şehir içi yakıtına bişi demiom zaten canım :D o araçla şehir içi biraz devirli kullanmamak olmaz şimdi :D yaksın varsın şehiriçinde :)

Tbi benzinde hali hazır 3.20 iken yaksın de mi? :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

heheheh bi daha gelcek olsam ben türkiye'de olmak istemezdim heralde :)

şöle bi japonya güzel olurdu demi :) tofaş kuş serisi göreceğimize rx serilerini görürdük yollarda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hehe valla mx5'e katılıyorum. TR arabalar için çok guzel bir memleket değil ama napalım. Benzın konusuda sole diğim 5000 devir altı normal yakıyor 7500 e kadar benzın yiyor ve 7500 arası 9500 arası benzin buharlasıyor  :D :D :D. ama ozzy dogru demiş, bir daha mi gelecez dunyaya, bas bas paraları mazda'ya  :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hehe valla mx5'e katılıyorum. TR arabalar için çok guzel bir memleket değil ama napalım. Benzın konusuda sole diğim 5000 devir altı normal yakıyor 7500 e kadar benzın yiyor ve 7500 arası 9500 arası benzin buharlasıyor  :D :D :D. ama ozzy dogru demiş, bir daha mi gelecez dunyaya, bas bas paraları mazda'ya  :D :D :D

İçiyor desek daha açık olur :D

şöle bi japonya güzel olurdu demi :) tofaş kuş serisi göreceğimize rx serilerini görürdük yollarda :)

Yok be kardeşim Arabistan tarafları :P kuyudan direk damıttırıp doldurtcan depoyu :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7500-9500 arası bırakta buharlaşsın demi şimdi o devirlerdede eleştirrirsek kalkar der bu sefer sıkıysa sen çevir o kadar devri seni görelim buharlaşıyonmu diye :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7500-9500 arası bırakta buharlaşsın demi şimdi o devirlerdede eleştirrirsek kalkar der bu sefer sıkıysa sen çevir o kadar devri seni görelim buharlaşıyonmu diye :D

o birrr wankel motorrr :D Bir farkı olsun demi  ama baya pahalıya malolan bi fark :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eeeee gülü seven dikenine katlanır,damlaya damlaya gol olur vesayre. Zaten o devir saati 8000 geçtinde gozun benzine gitmiyor sorun olmuyor ;)

Kesinlikle :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

ben kaç km gittiğini sonradan bakarak buldum . doğru diye tahmin ediyorum ama yuvarlak hesap 580-600 km gibi gidiyor uzun yolda 1 depo ile. benim beklediğimden az yakıyor. bi kere hesap yapmıştım 353 tl yakıyordu uzun yolda. araç dolu tabiki ağzına kadar, bi de hava sıcalığı da etkili olur diye düşünüyorum yakıt artışına falan.

bende o hızlarda gidiyorum 631 km nası lyaptın aga ya ben yarım depo 290 görüyorum o kadar sonra patır patır gidiyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vallahi işin açığı ben 2 depoya yakın yerim diyordum. ama hiç zorlamadım aracı 60 km ile gittiğim bile oldu. toplam 4544 km yol yaptım ve 1117 tl benzin aldım. şehir dışı ve içi karışık bu değer. km başına 405 gibi bi değer çıkıyor. zaten hesaplarıma göre 350-400 arası bir değer çıkıyordu. bence güzel bi değer gücüne ve yüküne göre iyi bile yakmış diye düşünüyorum. tecrübeli arkadaşlar değerlendirirse sevinirim.

valla bir depo ile 580-600km anormal ya. yuklu ve sicak ortamda bir rx8 bunu nasil yapti anlamak zor.madlaya vermek lazim  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...