Jump to content

Ilk RX8'im ve ilk uzun yol tecrübem olacak...

mozhan79
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

aceba nasıl olacak bu yolculuk merak içindeyim. diğer araçlarıma benzemşyor bu araç ve beni ,komik gelebilir söyleyeceğim şey, korkutuyor. yani yağ eksilir mi, arkasını yolda tutabilir miyim, kaçla gitmeliyim, hangi viteste gitsem diye kendi kendime kuruntu yapıyorum. anlamadığım 93 senesinden bu yana araç kullanırım ama bu araba beni neden bu kadar tırsıttı ???? utanıyorum yazmaya bile yaw :-[ tecrübelerinizle bana yol göstermenizi temenni ediyor ve sözlerime son vermeden önce herkese sağlık mutluluk ve kazasız günler diliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi tırsmak iyidir yav, insanı uzun yolda ayık tutan ve gereksiz atraksiyonlardan uzak tutan bir etken :) 15-16 senedir araba kullansan da amatör ruha sahip olmak, o kadar seneyi ve altındaki arabayı göz önünde bulundurup ahkam kesmeden aksine başkalarının tecrübelerini ve tavsiyelerini duymak istemen güzel birşey bence.. bana komik değil gayet yerinde bir hareket gibi geldi bu konuyu acman :) özelliklede aracın gerek teknolojisi gerekse de yolda gidişi önceki araclarından farklı oldugu düsünülür ise..

daha önce arkadan itişli araçla uzun yola cıkmadıgım icin birşey söyleyemeyecegim ama yinede önceki paragrafı yazma geregi duydum.. şimdiden kazasız belasız, iyi yolculuklar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca hakim değilseniz eğer özellikle dönüş yapacağınız zaman falan yavaş davranmalısınız bence,aracın kaymaması açısından.Onun dışında düz yolda size herhangi bi atraksiyon yaşatacağını sanmıyorum,tabii zorlamazsanız :)Yağ konusunuda kafanıza takmayın yola çıkmadan önce bir kontrol edin bence.Kazasız belasız sürüşler dilerim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kazasız belasız iyi yolculuklar dilerim.

Hic merak etmeyin su yatagında akar, son teknoloji aracları kafamızı zorlasın diye degil, rahat edelim diye kullanalım.:)

Yag yakmasını da abartmayın, diger motorlara gore biraz daha sık kontrol etseniz yeterli olur bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi RX8 den cok korkmaniza gerek yok.DSC ASR guvenlik sistemi acik oldugu surece rahat gidersiniz. Ayrica cruise controlu acin takin altinda vitese huzurlu huzurlu gidin :D. Yola cikmadan once bir yaga bakin eyer az ise yedek 1-2 lt alin depoya bide uzun yolda gozunuz benzin gostergesinde olsun. Benzin gereksiminizi genelde buyuk markalardan karsilayin, cunku yanlis veya kotu benzin motor epey hasar verebilir.MazdaMX-5 in dedigi gibi virajlarda biraz dikkat edin bide kotu toprak yolarda araksi biraz salanabilir viraj esnasina.

Iyi yolculuklar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler fikirleriniz ve yardımcı düşünceleriniz için :) yedek yağ almak konusunda bende sizinle hemfikirim:) inşalah problem çıkmaz :) herkese kazasız belasız günler diliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok teşekkürler fikirleriniz ve yardımcı düşünceleriniz için :) yedek yağ almak konusunda bende sizinle hemfikirim:) inşalah problem çıkmaz :) herkese kazasız belasız günler diliyorum :)

Her yağ konmadığını biliyorsunuzdur umarım.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biliyorum ... zaten bursa servis'e uğramadan gitmem. mobil marka yağ kullanıyormuş orası ne kadar doğru bilmiyorum. servis olduğuna göre doğrudur heralde:)

Her yağ konmadığını biliyorsunuzdur umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafik kurallarına uyar 90-100 km yapar,hadi bilemedin sollamalar da 110 km yaparsan bir sorun yaşamazsın.

RX 8 le 90 pek sarmaz kanımca :D yinede trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen dediğiniz hızlarda geldim. gelibolu'da depoyu doldurdum. bodrum'a kadar yetti bana . hızlı gitmedim, cesaret de edemedim zaten. altımdan kaçıp gidecek gibi hissettiriyor araç özellikle gaza ani yüklenmelerde :) araç cidden harika bi şeymiş, keşke önceden imkanım olsaymış da alsaymışım. zevk veriyor gaza bastıkça :)

Trafik  kurallarına uyar 90-100 km yapar,hadi bilemedin sollamalar da 110 km yaparsan bir sorun yaşamazsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

keşke her Rx-8 sahibi sizin gibi zorlamasa aracı,ilerde satarken 2.elde bizede böle arabalar denk gelse :)

İyi tatiller abi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler. yaw zaten hava sıcak, araç yüklü, zorlamanın ne anlamı var. araç zaten giderken sizi geçenlerin bakışları yetiyor insana:)

keşke her Rx-8 sahibi sizin gibi zorlamasa aracı,ilerde satarken 2.elde bizede böle arabalar denk gelse :)

İyi tatiller abi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler. yaw zaten hava sıcak, araç yüklü, zorlamanın ne anlamı var. araç zaten giderken sizi geçenlerin bakışları yetiyor insana:)

Kesinlikle aynı duyguyu bende mx-5 de yaşıyorum :) Kazasız belasız..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...